اخبار سیاسی

اماواگرهای حفاظت از جنگلهای قلب زاگرس، آمار آتش سوزی هاواقعی نیست

خبرنگاران - گروه استانها: آتش سوزی های گسترده در جنگلها و مراتع استان لرستان در حالی رخ می دهد که طی چهار سال اخیر بخش عمده ای از عرصه های جنگلی استان به دنبال آتش سوزی های متعدد از دست رفته است.

12 فروردین 1399

ترکیه سفیر یونان را برای اعلام اعتراض، احضار کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، وزارت خارجه ترکیه با احضار سفیر یونان، اعتراض خود را درباره نقض حریم آبی و بازداشت خبرنگاران اعلام نمود.

10 فروردین 1399

انتقاد پلوسی از تبعات تصمیم ترامپ برای خصومت با ایران ، رئیس جمهور ما تلفات عین الاسد را فقط سردرد می داند

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا جوانب تصویب قطعنامه محدود کردن اختیارات جنگی رئیس جمهور این کشور در برابر ایران را تشریح کرده و آن را در راستای حفاظت از امنیت مردم آمریکا تلقی کرد.

9 فروردین 1399

ملاقات قریب الوقوع رؤسای جمهور آمریکا و برزیل در فلوریدا

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، چهارتن از مقامات مطلع به برنامه های سفر رئیس جمهور برزیل اعلام کردند که ژائیر بولسونارو رهبر راستگرای این کشور شنبه آینده با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ایالت فلوریدا ملاقات می نماید.

5 فروردین 1399

درخواست علاوی از تظاهرات کنندگان

نخست وزیر مکلف عراق از تظاهرات کنندگان خواسته است فتیله نزاع و اختلافات را پایین کشیده و فرصت را در اختیار عناصر فاسد قرار ندهند.

2 فروردین 1399

پوتین گزینه نخست وزیری روسیه را پیشنهاد کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنتیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دقایقی پیش گزینه جدیدی را برای نخست وزیری کشورش اعلام نمود.

13 اسفند 1398

آقای روحانی، کی می خواهید از لاک همیشه مدعی خود در بیایید؟

آقای روحانی چه خوب می شد که یک دهم این امکانات را برای وقایع آبان ماه مصرف می کنید و یک صدم این صراحت با مردم را آنجا به کار می بردید. بهتر است شما فعلا با همه امکانات خود به پیگیری وقایع آبان ماه بپردازید.

12 اسفند 1398

مجمع گفت وگوی تهران؛ روزنه ای برای گفت وگوهای جدید منطقه ای

این روزها دستگاه دیپلماسی ایران، خود را برای برگزاری نشستی آماده می نماید که امیدوار است خروجی آن به پیشبرد پروسه جدیدترین طرح منطقه ای ایران، ابتکار صلح هرمز یاری شایانی کند، طرحی که حدود چهار ماه پیش توسط حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان در مجمع عمومی...

5 اسفند 1398

جانسون سرانجام تفرقه در انگلیس را خواهان شد

نخست وزیر انگلیس در پیامی به مناسبت شروع سال جدید میلادی خواهان انتها یافتن تفرقه در این کشور و اجرای برگزیت شد.

3 اسفند 1398

تحویل همه واحدهای مسکن مهر تا پایان99

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه نمی توان تاریخ دقیقی برای تحویل واحدهای باقی مانده تعیین کرد گفت: واحدهای باقی مانده تا سرانجام سال 99 تحویل خواهد شد.

2 اسفند 1398

زنگنه: پتروشیمی ها رانت خوار نیستند

وزیر نفت گفت: عملکرد صنعت پتروشیمی کاملا در راستا تحقق سیاست های نظام بوده است و راه اندازی هر واحد پتروشیمی نیز به توسعه بیشتر صنایع پایین دستی، ایجاد هزاران واحد فرعی و اشتغال زایی قابل توجه می انجامد و منشأ امید و تحول می شود.

1 اسفند 1398

رزمایش کره جنوبی در جزایر مورد مناقشه با ژاپن یک روز بعد از ملاقات آبه-مون

در حالیکه رهبران ژاپن و کره جنوبی هفته گذشته برای کاستن از تنشها میان دو کشور با یکدیگر ملاقات کردند، ارتش کره جنوبی روز آدینه در جزایر مورد مناقشه این کشور با ژاپن رزمایش برگزار کرد.

28 بهمن 1398

رونمایی از تقویم گردشگری کاشان با هدف ضریب ماندگاری گردشگر

معاون مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان و رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان گفت: تقویم گردشگری این شهر به منظور بالا بردن ضریب ماندگاری گردشگر در حاشیه نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی تهران توسط دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری...

28 بهمن 1398

گزارش اینستاگرامی ظریف از سفر دو روزه خود به رم و باکو

وزیر امور خارجه کشورمان گزارشی را از سفر دو روزه خود به پایتخت های ایتالیا و جمهوری آذربایجان و دیدارها و سخنرانی های خود در این دو شهر منتشر کرد.

27 بهمن 1398

ارتش ترکیه آماده اعزام به لیبی

فارس نوشت:وزیر دفاع ترکیه با اشاره به درخواست اخیر لیبی از این کشور برای یاری تسلیحاتی و نظامی، اظهار داشت که ارتش ترکیه آماده دفاع از منافع داخلی و خارجی این کشور است.

25 بهمن 1398

ماکرون: برگزیت زنگ هشدار برای کل اتحادیه اروپا است

رئیس جمهور فرانسه روز آدینه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را زنگ هشداری برای کل اتحادیه اروپا توصیف کرد.

23 بهمن 1398

چین خواهان میزبانی مذاکرات صلح افغانستان شد

نماینده ویژه چین برای افغانستان طی سفر خود به اسلام آباد و سپس به کابل به مقامات این دو کشور تمایل کشورش برای میزبانی مذاکرات صلح را گفت.

22 بهمن 1398

اولین سفر جانشین موگرینی به تهران؛ اینستکس فعال می گردد؟

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای نخستین بار از زمان جایگزینی فدریکا موگرینی به مدت دو روز به تهران می آید. بورل در این سفر با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه و سایر مقامات ارشد ایران ملاقات خواهد نمود. در...

22 بهمن 1398

دست دوستی روسیه به چین برای مقابله با ویروس کرونا ، یاری های بشردوستانه به زودی ارسال می گردد

روسیه برای یاری به چین در شرایط سخت بوجود آمده در این کشور در پی شیوع ویروس جدید کرونا در نظر دارد یاری های بشردوستانه به این کشور ارسال کند.

21 بهمن 1398

نکات سفر به مصر و اشتباهاتی که نباید مرتکب شویم

مصر (Egypt) از جمله کشورهای حیرت انگیز در کل دنیا بوده که از اماکن دیدنی بسیاری برخوردار است و به دلایل زیادی از جمله صنعت توریسم داخلی خود، مورد علاقه گردشگران فراوانی از نقاط مختلف دنیا قرار می گیرد. سرزمین مصر و قاهره همواره و در تمام طول سال مملو از جمعیت...

19 بهمن 1398
تعداد: (164)