اخبار سیاسی

سفارت روسیه، دخالت مسکو در حملات سایبری آمریکا را تکذیب کرد

سفارت روسیه در آمریکا ادعای مطرح شده درباره دخالت آژانس های روسی را در حملات سایبری علیه تاسیسات خصوصی و دولتی ایالات متحده و سایر کشورها رد کرده است.

11 مرداد 1400

در حمایت از یحیی؛ پرسپولیس دوباره اعتراض می نماید

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال روز گذشته یحیی گل محمدی را به علت هُل دادن داور چهارم بازی با گل گهر به یک جلسه محرومیت قطعی، یک جلسه تعلیقی و پرداخت 40 میلیون تومان جریمه محکوم کرد و به باشگاه پرسپولیس هفت روز برای تجدیدنظرخواهی در این پرونده فرصت داد.

10 مرداد 1400

هشدار نسبت به انتشار کرونای هندی و آفریقای جنوبی در بعضی شهرهای کشور

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت بهداشت گفت با وجود مشاهده فرایند کاهشی در تعداد موارد بستری بیماران کووید 19 در کشور، وضع بیماری همچنان ناپایدار، حساس و شکننده بوده و در بعضی شهرستان های با وضع قرمز، سویه های کرونای هندی و آفریقای جنوبی در حال انتشار است.

7 مرداد 1400

یاری های بشردوستانه ایران به گرجستان برای مبارزه با کرونا

محموله یاری های بشردوستانه ایران به گرجستان برای مبارزه با کرونا تحویل مقامات این کشور شد.

6 مرداد 1400

بعضی کشورهای اروپایی در پی افزایش تنش با روسیه هستند

به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه طی سخنانی گفت که بعضی کشورهای اروپایی علاقمند به افزایش تنش ها در روابط خود با مسکو هستند.

4 مرداد 1400

حکم بایدن برای رئیس دانشگاه پنسیلوانیا

خبرنگاران:جو بایدن آدینه شب، امی گوتمن رییس دانشگاه پنسیلوانیا را به اسم سفیر آمریکا در آلمان معرفی نموده است.

29 تیر 1400

پشت پرده شیرهای خشمگین میدان حُر

پس از تخریب شیرهای میدان حُر و پخش تصاویر آن در رسانه ها و فضای مجازی، معاون میراث فرهنگی استان تهران گفت که مجسمه های میدان حر اثر استاد غلامرضا رحیم زاده ارژنگ در ششم بهمن ماه سال 1398 با شماره 1443 در لیست آثار ملی کشور ثبت شده است که شامل مجسمه نبرد گرشاسب...

28 تیر 1400

هنرمندی معلمان برای شناساندن هویت فرهنگی به دانش آموزان، قابل ستایش است

تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت نخستین جشنواره معلمان هنرمند هنرمندی معلمانی که رسالت اصلی شان در کسوت ارجمند معلمی، شناساندن هویت فرهنگی به دانش آموزان است را قابل ستایش دانست.

28 تیر 1400

تئاتر شهر تبریز بازگشایی شد

تهران (پانا) - بنای قدیمی تئاتر شهر تبریز پس از دو سال بازسازی و نوسازی با حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اصحاب هنر بازگشایی شد.

25 تیر 1400

قطار سینما را نمی توان به خاطر کرونا متوقف کرد

تهران (پانا) - یکی از مهم ترین رسالت های بنیاد سینمایی فارابی از بدو تأسیس، حمایت از آثار کودک و نوجوان بوده است. سینمای کودک و نوجوان در دهه 90 با فراز و فرودهایی روبه رو بود.

22 تیر 1400

ویزا گروهی بین ایران و روسیه لغو شد، سفر شهروندان به هر دو کشور بدون ویزا

بنا بر اعلام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، موافقت نامه لغو ویزا گروهی شهروندان ایرانی و روسی در فروردین ماه سال 1396 (2017) به امضای دولت های جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه رسیده بود که امروز (دوشنبه 17 خردادماه 1400) و در پی سفر علی اصغر مونسان...

19 تیر 1400

آمریکا انتظار دارد آذربایجان نیروهایش را از مرز ارمنستان خارج کند

معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تاکید نمود، واشنگتن با دقت اوضاع در مرز میان ارمنستان و آذربایجان را زیر نظر دارد و انتظار دارد باکو نیروهای نظامی اش را از این منطقه مرزی خارج کند.

18 تیر 1400

حسان دیاب: فساد شکستم داد، چون تنها بودم

نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان گفت که فساد موجود در این کشور وی را شکست داد تنها به این دلیل که در مبارزه با آن تنها بوده است.

16 تیر 1400

ادعای مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره ایران

خبرنگاران : مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی بدون درنظر دریافت زرادخانه های مملو از کلاهک های هسته ای برخی رژیم های منطقه، ادعا کرد که در حل مسائل پادمانی با جمهوری اسلامی پیشرفتی...

16 تیر 1400

کارت اعتباری معیشت با 200 هزار تومان شارژ برای نیمی از مردم

در صورت انتخاب سید ابراهیم رئیسی به ریاست جمهوری، از آبان ماه سال جاری، برای خانوارهای 5 دهک اول، کارت اعتباری معیشت صادر می گردد.

10 تیر 1400

آذری جهرمی: اگر همدلی جایگزین دعواها بود ایران در حوزه هوش مصنوعی یکی از کشورهای پیشرو بود

ایسنا: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به شرایط توسعه هوش مصنوعی در کشور گفت: اگر همدلی ها و همکاری ها را جایگزین دعواها در زمینه توسعه این علم می کردیم، ایران می توانست تبدیل به یکی از کشورهای پیشرو در این زمینه گردد.

6 تیر 1400

رئیس ستاد مشترک ارتش اردن با وزیر دفاع عراق ملاقات کرد

رئیس ستاد مشترک ارتش اردن طی سفر امروز به بغداد با وزیر دفاع عراق ملاقات گفت وگو کرد.

30 خرداد 1400

آلمان: انتظار نمی رود تا پاییز واکسن روسی در اروپا تایید گردد

در حالی که بسیاری کشورهای اروپایی بی صبرانه منتظر تایید واکسن روسی در این اتحادیه هستند، یک نشریه آلمانی گفت که انتظار نمی رود تایید واکسن روسی اسپوتنیک وی در اتحادیه اروپا تا قبل از پاییز سال جاری انجام گیرد.

29 خرداد 1400

ایجاد شعبات استانی صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد در دستور کار قرار گرفت

در اولین جلسه هیات مدیره صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد مقرر شد اقدامات لازم احداث و ایجاد شعبات استانی در دستور کار صندوق قرار گیرد.

28 خرداد 1400

آسترازنکا هیچ منع سنی ندارد ، واکسن های جایگزین در دسترس است

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: واکسن آسترازنکا هیچ منعی برای گروه های سنی ندارد اما اگر افراد زیر 50 سال تقاضا داشته باشند تا واکسن دیگری استفاده نمایند، هیچ مسئله ای در این باره نداریم.

23 خرداد 1400
تعداد: (380)