اخبار سیاسی

اخذ مجوز تامین اعتبار ردیف استخدام اعضای هیئت علمی در دانشگاه ها

معاون اداری، اقتصادی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از اخذ مجوز تامین اعتبار تعداد 3686 ردیف استخدام اعضای هیئت علمی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی اطلاع داد.

9 آبان 1399

باکو و ایروان با پیشنهاد روسیه موافقت کردند

ایرنا نوشت: الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان و نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان برای مذاکره درباره مناقشه قره باغ در روسیه اعلام آمادگی کردند.

5 آبان 1399

واعظی: آذربایجان و ارمنستان اختلافات را با مصاحبه حل و فصل نمایند

رئیس دفتر رئیس جمهور در تماس تلفنی با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان تاکید نمود: آذربایجان و ارمنستان اختلافات را با مصاحبه و در چارچوب قوانین بین المللی و محترم شمردن مرز های شناخته شده و تمامیت ارضی دو کشور حل و فصل نمایند.

28 مهر 1399

گوگل تبلیغات سیاسی را در روز بعد از انتخابات آمریکا ممنوع می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، گوگل اعلام نموده بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در تاریخ سوم نوامبر هیچ تبلیغات سیاسی را در این ارتباط منتشر نمی کند.

26 مهر 1399

فراتر از داشته هایمان کار کردیم ، ابهام در آینده تیم فوتبال نفت آبادان

خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل باشگاه صنعت نفت آبادان با بیان اینکه در حالت کلی با توجه به مسائل اقتصادی فراوان از عملکرد تیم در لیگ برتر راضی هستم، گفت: صنعت نفت در لیگ نوزدهم فراتر از داشته هایش کار کرد.

22 مهر 1399

واعظی: پانزده سال دیگر درباره وقایع دی 96 صحبت می کنم

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری تأکید دارد که دولت طرفدار تحریم نیست و در فرصت باقی مانده از عمر دولت حتی دو سه روز آخر کار هم برای رفع تحریم ها از تلاش دست برنمی دارد.

21 مهر 1399

حمایت تمام قد پوتین از لوکاشنکو ، روسیه آماده دخالت نظامی در بلاروس است

رئیس جمهوری روسیه گفت اگر اعتراض ها در بلاروس ادامه یابد و شرایط بحرانی شود، کرملین آماده است برای حمایت از الکساندر لوکاشنکو نیروی نظامی به کشور همسایه و متحد خود اعزام کند.

21 مهر 1399

لودریان: انفجار لبنان نباید بهانه ای برای اجتناب از تغییر باشد

وزیر خارجه فرانسه گفت، رهبران لبنان نباید از انفجار اخیر در این کشور که بخش هایی از بیروت را نابود کرد به عنوان بهانه ای برای مخفی کردن این واقعیت استفاده نمایند که این کشور بر لبه یک پرتگاه قرار گرفته است.

21 مهر 1399

امیرکبیر و گوشمالی سفیر فرانسه

دست آخر سفیر نزد امیر رفت و اظهار کرد که آن قرارداد، در واقع مقدمه ای برای یک قرارداد اصلی است که، چون عمر شاه قبلی دوام نداشت، باید در دوره شاه جدید قاجار امضا گردد! امیر این حرف را به طور ضمنی پذیرفت.

20 مهر 1399

مجازات مصرف مخدر ها کم شد

آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) که متولی جهانی مبارزه با دوپینگ در تمام رشته هاست از نوامبر سال 2017 میلادی تدوین نسخه چهارم از مجموعه قوانین جهانی برای کنترل این پدیده شوم را آغاز و در نشست های ویژه با حضور اعضای هیأت اجرایی خود دنبال کرد.

16 مهر 1399

خبرنگاران معاون استاندار بوشهر: دوران کرونا فصل درخشان ایثار و مجاهدت پزشکان است

بوشهر-خبرنگاران- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: بی تردید حضور جانانه و مجاهدانه جامعه پزشکی در این دوره سخت و طاقت فرسای مبارزه با ویروس مهلک کرونا، فصل درخشانی از ایثار و از خود گذشتگی پزشکان است.

16 مهر 1399

دومین رقیب لوکاشنکو نیز از بلاروس گریخت

یک خبرنگار آمریکایی در توییتی خبر داد که دومین رقیب رئیس جمهوری بلاروس نیز این کشور را ترک کرده و اکنون در روسیه به سر می برد.

12 مهر 1399

اختصاص 500 میلیون تومان برای تکمیل دو پروژه در دانشگاه یاسوج

رئیس دانشگاه یاسوج از اختصاص 500 میلیون تومان برای تکمیل دو در پروژه دانشگاه اطلاع داد.

10 مهر 1399

14 درصد متقاضیان در کاشمر تسهیلات مرتبط با کرونا را دریافت نموده اند

خبرنگاران/خراسان رضوی فرماندار کاشمر گفت: تا کنون به 14 درصد از پرونده هایی که برای دریافت تسهیلات کرونا به بانک رفته اند، تسهیلات پرداخت شده است.

9 مهر 1399

بحرین: شورای همکاری خلیج فارس نباید برای انتها هذیان گویی های قطر کوشش کند؟

فارس نوشت: خالد بن احمد آل خلیفه مشاور امور دیپلماتیک شاه بحرین در واکنش به سخنان وزیر مشاور امور دفاعی قطر درباره توطئه برای حمله به این کشور، این اظهارات را هذیان و دروغ خواند.

8 مهر 1399

تست های جدید کرونا به یاری انگلیس آمد

ایرنا نوشت: مت هنکاک وزیر بهداشت انگلیس روز دوشنبه گفت که تست های تازه 90 دقیقه ای، دستیابی کشورش را به توانایی اجرای روزانه نیم میلیون آزمایش ویروس کرونا تا خاتمه اکتبر، سریع تر و ساده تر می نماید.

7 مهر 1399

هفته تاریخی طلا و بورس

خبرنگاران : هفته ای که گذشت، هفته رکوردهای تاریخی طلا و بورس بود.

7 مهر 1399

زمان از سرگیری پروازهای ایران و ترکیه اعلام شد

جلال ابراهیمی با اشاره به شرایط اقتصاد ترکیه اظهار کرد: بخش توریسم و گردشگری ترکیه یکی از اصلی ترین بخش های تاثیرگذار در اقتصاد ایران کشور است و از این رو حتی در ایام شیوع کرونا نیز دولت این کشور تلاش کرد، با به کارگیری برخی سیاست ها در کوتاه ترین زمان...

5 مهر 1399

خبرنگاران شناسایی جوامع هدف با استفاده از پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان

تهران - خبرنگاران - پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان شناسنامه رفاهی و مالی است که به نظر صاحبنظران باید دستگاه های مختلف برای ثبت اطلاعات با آن همکاری نمایند و از این طریق شرایط معیشت افراد معین و شناسایی جوامع هدف در تصمیمات مالی و اجتماعی ممکن گردد. ...

5 مهر 1399

بیروت در شوک انفجار

گروه جهان، صدها نفر در بیروت بر اثر انفجار در انبار شماره 12 در این شهر که گفته می شود، وسایل ترقه و آتش بازی در آن جای داشته، زخمی شدند.به گزارش سایت شبکه خبری الجزیره، شدت انفجار به حدی بود که سرتا سر بیروت صدای آن شنیده شد و صحنه خیابان های اطراف انبار...

4 مهر 1399
تعداد: (264)