همواره سبزهایی برای حیاط

به گزارش نامیت، گیاهان رونده می توانند کارهای زیادی در باغچه و بالکن انجام دهند، به خصوص اگر همواره سبز باشند. این گیاهان دیوارهای زشت را می پوشانند، باغچه های خالی را پر می نمایند و فضای عمودی حیاط را هم سبز و زیبا می نمایند.

همواره سبزهایی برای حیاط

در مطلب زیر با چند عدد از این گیاهان رونده همواره سبز آشنا می شوید. بسته به منطقه زندگی و سلیقه تان از بین آنها گیاهی را انتخاب نموده و در باغچه و بالکن بکارید. با اندکی مراقبت بیشتر، برخی از این گیاهان را می توان در درون خانه هم پرورش داد.

گیاهان رونده فهرست زیر سرعت رشد زیادی هم دارند پس باید مواظب باشید تا به همه باغچه تجاوز نکنند و تمام فضا را نگیرند.

یاس رونده (یاس ستاره ای)

این گیاه در واقع یاس نیست اما گل های ستاره شکلی دارد که مانند گل های یاس هستند. این گیاه در مکانی آفتابی یا نیم آفتاب و نیم سایه به سرعت تا ارتفاع 90 تا 180 رشد می نماید. این گیاه در نیمه بهار گل هایی خوشبو می دهد. خویشاوند این گیاه، یاس ستاره ای ژاپنی، می تواند تا 6 متر هم ارتفاع پیدا کند و گل هایی 5 گلبرگه فراوری کند. برخی قسمت های این گیاه برای انسان سمی است.

یاس زرد (یاسمن زرد)

این همان گیاهی است که در اولین روزهای بهار با گل های زرد و معطر خود شهر را زینت می بخشد. یاس زرد هم یکی دیگر از گیاهان رونده ای است که سریع رشد می نماید. در مکانی آفتابی تا ارتفاع 6 متر و عرض 180 سانتی متر هم رشد می نماید. این گیاه در صورت جویده شدن برای انسان سمی است و نباید در نزدیکی حیوانات خانگی هم باشد.

آکبیا

این گیاه به شرایط نوری مختلف مقاوم است و به سرعت رشد می نماید و می تواند تا ارتفاع 12 متر هم رشد کند. این گیاه در مناطقی همواره سبز و گاهی هم نیمه همواره سبز است. آکبیا در بهار گل های قهوه ای - ارغوانی خوشبویی فراوری می نماید. اگر شرایط گیاه مناسب باشد می تواند به طور افسار گسیخته ای رشد کند و باغچه را اشغال کند پس هرس را از قلم نیاندازید.

کلماتیس

کلماتیس خزان کننده است اما آرماندز کلماتیس گیاهی همواره سبز است که در اوایل بهار گل می دهد. این گیاه تا ارتفاع 3 تا 4.5 متری رشد می نماید و نسبتا عریض می گردد. آرماندز کلماتیس گل هایی سفید و خوشبو فراوری می نماید. این گیاه در مکان هایی آفتابی یا سایه دار رشد می نماید.

منبع: فوت و فن / hunker.com
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 2046

به "همواره سبزهایی برای حیاط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همواره سبزهایی برای حیاط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید