چهارصد بنای تاریخی مذهبی در اسپانیا در معرض خطر جدی قرار دارند

به گزارش نامیت، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، چهارصد بنای تاریخی مذهبی در اسپانیا در معرض خطر جدی قرار دارند.

چهارصد بنای تاریخی مذهبی در اسپانیا در معرض خطر جدی قرار دارند

موسسه هیسپانیا نوسترا که سالانه فهرستی از بناهای تاریخی، ساختمان ها و مکان های مختلف با اهمیت باستان شناسی در سراسر این کشور و وضعیتی کنونی آنها را منتشر می کند، در آخرین بروزرسانی خود در بیانیه ای اعلام نمود که بسیاری از بناهای تاریخی این کشور به دلیل غلت و غارت در حال محو شدن هستند.

در این بیانیه آمد: صومعه ها، آرامگاه ها، کلیساها و بیمارستان ها متروکه شدند، اگر نگوییم ویران، تخریب و غارت شدند و بناهایی که قبلا کتابخانه های ارزشمند و آثار هنری مقدس را در خود جای داده بودند، به تلی از آوار تبدیل شده اند. بارها سنگ ها و تیرهای چوبی این بناهای تاریخی برای ساختن خانه ها، حصارها یا حتی سالن های گاوبازی کنده شده درحالیکه با ارزش ترین این آثار شامل سرستون ها، ستون ها و حتی کل صومعه ها گاهی به خریداران خارجی فروخته شده است.

در ادامه این گزارش به مکانهایی مانند پناهگاه ویرجین گریس اشاره شده که در سال 1795 ساخته شد و در شرق اسپانیا واقع شده و هم اکنون فقط دیوارها و کف آن به جای مانده است و تصاویری که زمانی آن را زینت می دادند، با گذشت زمان پاک شده اند. بسیاری از دیگر محوطه های مورد اشاره در این فهرست دارای عناصر تزئینی مانند نقاشی های دیواری و قطعات محراب هستند که در اثر رطوبت و عدم مراقبت در حال تخریب هستند.

همچنین به بنای تاریخی ارمیتاژ سن خورخه در نزدیکی کاسرس که حاوی تعدادی نقاشی های دیواری زیباست به عنوان مکانی که باید فورا به آن رسیدگی شود نیز اشاره شد. در غیر این صورت نقاشی های دیواری آن برای همیشه از دست خواهند رفت.

کشور اسپانیا دارای 49 محوطه ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو است که از این تعداد، 43 محوطه تاریخی، 4 محوطه طبیعی و 2 محوطه ترکیبی (تاریخی طبیعی) هستند.

منبع: همگردی
انتشار: 2 مرداد 1401 بروزرسانی: 2 مرداد 1401 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 2028

به "چهارصد بنای تاریخی مذهبی در اسپانیا در معرض خطر جدی قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارصد بنای تاریخی مذهبی در اسپانیا در معرض خطر جدی قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید