کشتی آزاد جام زیلکوفسکی، صید 3 طلا و 3 ملی پوش در ورشو؟

به گزارش نامیت، تیم منتخب کشتی آزاد ایران در اوزانی که برایش جنبه انتخابی المپیک داشت، به 3 مدال طلا رسید و باید دید هر سه طلایی جواز حضور در المپیک را از سوی کادرفنی دریافت می نمایند؟

کشتی آزاد جام زیلکوفسکی، صید 3 طلا و 3 ملی پوش در ورشو؟

به گزارش خبرنگاران، با توجه به رقابت میلیمتری مدعیان دوبنده تیم ملی در چند وزن، کار انتخاب سه وزن المپیکی به آخرین جام دارای رنکینگ المپیک کشیده شد.

کادرفنی تیم ملی 8 نفر را برای حضور در لهستان انتخاب کرد. رضا اطری البته قرار شد در یک وزن بالاتر محک بخورد که البته پیروز هم عمل نکرد و در رقابت های این وزن که به خاطر تعداد نفرات به صورت دوره ای برگزار گردید، با دو باخت و دو برد با عنوان چهارمی به کار خود سرانجام داد.

او ابتدا با نتیجه 4 بر یک مغلوب نورسلیم سانایف دارنده مدال های نقره و برنز دنیا از قزاقستان شد. در مبارزه بعدی مقابل دنیاگیرمیرزا توروب اف قهرمان آسیا از ازبکستان با نتیجه 11 بر 5 به برد رسید و در نیمه نهایی نیز مقابل راوی کومار دارنده مدال برنز دنیا و قهرمان آسیا از هند با نتیجه 7 بر 4 مغلوب گردید. در کشتی رده بندی باز هم برابر نورسلیم سانایف 5 بر صفر بازنده شد.

باید دید کادرفنی تیم ملی با اعزام اطری به این رقابت ها، به چیزی که مد نظرش بوده دست یافته است؟ اما در سه وزن دیگر که 7 نماینده داشتیم، قرار بود ملی پوش المپیک انتخاب گردد.

در روز اول مسابقات (18 خرداد) محمدحسین محمدیان علاوه بر اینکه طلای 97 کیلوگرم را از آن خود کرد، یک مبارزه بیشتر از کریمی و شعبانی در جام زیلکوفسکی داشت و همچنین در کشتی رودررو با هر دو رقیبش به برد رسید. او در نیمه نهایی علیرضا کریمی و در فینال نیز علی شعبانی را شکست داد و به نظر قطعا ملی پوش این وزن در المپیک خواهد بود.

در 125 کیلوگرم نیز امیرحسین زارع طلایی شد. درحالیکه امین طاهری به کار خود در این مسابقات با یک برد مقابل حریف قزاق و باخت به کشتی گیر مصری سرانجام داد، زارع بعد از یک دور استراحت، حریفانی از مصر، اوکراین و آمریکا را شکست داده و به طلا رسید.

به نظر در این وزن نیز گرهی باقی نماند و زارع می تواند نماینده سنگین وزن ایران در المپیک باشد.

در وزن 74 کیلوگرم نیز به مدال طلا رسیدیم، اما تنها نکته تاریک این وزن عدم حضور چامیزو در فینال بود. با این وجود حسین خانی توانست با شکست کشتی گیر آذربایجانی که یونس امامی را برده بود، هم دیگر نماینده کشورمان را از دور رقابت ها حذف کند و هم به مدال طلا برسد.

باید دید صید سه مدال طلا از سوی مصطفی حسین خانی، محمدحسین محمدیان و امیرحسین زارع در ورشو آنها را صاحب دوبنده تیم ملی در المپیک خواهد نمود؟

پیش از این رضا اطری، مرتضی قیاسی و حسن یزدانی با پیروزی مقابل حریفان شان در انتخابی درون اردویی در سه وزن 57، 65 و 86 کیلوگرم حضورشان در المپیک را قطعی نموده بودند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1630

به "کشتی آزاد جام زیلکوفسکی، صید 3 طلا و 3 ملی پوش در ورشو؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی آزاد جام زیلکوفسکی، صید 3 طلا و 3 ملی پوش در ورشو؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید