5 خوراکی برای مقابله با آلرژی های فصلی

به گزارش نامیت، ممکن است مصرف بعضی مواد غذایی به تسکین آلرژی های فصلی یاری نمایند.

5 خوراکی برای مقابله با آلرژی های فصلی

به نقل از ایت دیس نوشت: در فصل بهار بر تعداد موارد آلرژی فصلی با علائمی مانند خارش چشم و آبریزش بینی نیز افزوده می گردد اما ممکن است مصرف بعضی مواد غذایی به تسکین آلرژی های فصلی یاری نمایند.

مطالعه ای کهتوسط موسسه ملی سلامت آمریکا منتشر شده است، نشان می دهد که عدم تنوع در میکروبیوتای روده یا باکتری های خوب در روده عظیم، با آلرژی های فصلی مرتبط است. روده شما می تواند تاثیر مستقیمی بر عطسه، خارش چشم و دیگر علائم آلرژی های فصلی داشته باشد. از این رو تمرکز بر شرایط روده عظیم به جای بینی می تواند عاملی کلیدی در مبارزه با آلرژی های فصلی باشد.

در شرایطی که بهترین زمان برای شروع افزایش جمعیت باکتری های خوب روده پیش از شروع آلرژی های فصلی است، هم اکنون و در میانه های فصل نیز می توانید اقداماتی را در راستای کاهش شدت علائم خود انجام دهید. در ادامه پنج خوراکی که می توانند به بهبود شرایط روده عظیم و مبارزه با آلرژی های فصلی یاری نمایند، معرفی شده اند.

آب استخوان گوشت

آب استخوان گوشت سرشار از ال-گلوتامین است که این اسید آمینه به تقویت فعالیت سلول های ایمنی در روده عظیم و تسکین بافت پوششی روده یاری می نماید.

حدود 70 درصد سیستم ایمنی بدن انسان در روده عظیم واقع شده است و آب استخوان گوشت یک خوراکی کلیدی برای بازسازی جمعیت باکتری های خوب محسوب می گردد.

کفیر نارگیل

کفیر نارگیل می تواند تا 30 نوع سویه باکتری خوب مختلف را در خود داشته باشد. تقویت جمعیت باکتری های خوب در روده عظیم اهمیت دارد و کفیر نارگیل می تواند سویه های مختلف باکتری های خوب را ارائه کند.

زنجبیل

ریشه زنجبیل اثر ضد التهابی و آنتی اکسیدانی در بدن دارد. همچنین زنجبیل یک اثر شبه آنتی هیستامین در بدن دارد که می تواند به بهبود گرفتگی بینی یاری کند. داروها و مواد آنتی هیستامین می توانند هیستامین ها را مسدود نموده یا کاهش دهند و به تسکین علائم آلرژی یاری نمایند. در صورت مصرف منظم، زنجبیل ممکن است اثری مشابه با یکی از داروهای بدون نسخه محبوب در این زمینه داشته باشد.

همچنین، زنجبیل به گوارش یاری می نماید که عاملی کلیدی برای حصول اطمینان از عملکرد درست و کارآمد بدن است. گوارش خوب به جذب ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی دیگر از غذای مصرفی یاری می نماید.

زردچوبه

بسیار شبیه به زنجبیل، زردچوبه سرشار از خواص ضد التهابی است. همچنین، زردچوبه می تواند التهاب را کاهش دهد که می تواند به بهبود گرفتگی بینی یاری کند.

مواد غذایی سرشار از ویتامین C

مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین C می تواند فواید مختلفی برای بدن انسان داشته باشد که از بهبود عملکرد سیستم ایمنی تا تقویت سلامت پوست را شامل می گردد. با این وجود، مواد غذایی سرشار از ویتامین C می توانند اثری آنتی هیستامین نیز داشته باشند.

مصرف سبزیجات چلیپایی که سرشار از ویتامین C هستند، مانند جوانه های بروکسل و گل کلم توصیه شده است. این مواد غذایی به سم زدایی کبد یاری می نمایند که به حذف بهتر سموم از بدن یاری خواهد نمود.

منبع: همگردی
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1601

به "5 خوراکی برای مقابله با آلرژی های فصلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 خوراکی برای مقابله با آلرژی های فصلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید