سلامتی و پزشکی

مربی گل گهر: یک روز درمیان تست می دهیم ، شغل ما پرخطرترین شغل دوران کروناست ، اگر قرار است در تیرماه تعطیلش کنید از حالا بگویید!

مربی تیم گل گهر سیرجان گفت: تیم هایی که دنبال کناره گیری از لیگ برتر هستند چرا تمرینات شان را لغو نمی کنند و دست از این نمایش برنمی دارند؟

11 مرداد 1399

انتقاد فاکس نیوز از موضع ایران و چین در برابر تظاهرات ضد نژادپرستی در آمریکا

درست در اواخر همین هفته گذشته بود که آمریکا به یکی از پر سر و صداترین کشورهای دنیا تبدیل شد و اعتراضات مختلفی در 33 شهر سراسر این کشور برپا شد؛ به دنبال این تظاهرات بود که در 26 منطقه از 16 ایالت آمریکا ممنوعیت تردد اعلام شد.

11 مرداد 1399

موضع گیری مشاور ترامپ علیه اوباما

به گزارش خبرنگاران به نقل از ای بی سی، پیتر ناوارو مشاور دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا به باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا کنایه زد.

22 تیر 1399

دو جایزه جشنواره بینافرهنگی ونیز برای ایرانی ها

فیلم های کوتاه دیگری ساخته سامان حسین پور و آکو زند کریمی و تشدید اثر شیرین شکیبا، از جشنواره بینافرهنگی ونیز جایزه دریافت کردند.

15 تیر 1399

40 سال بعد از مرگ ژنرال تیتو، مردم یوگسلاوی تجزیه شده چه نظری دارند؟

خانم درآگانا کرستیک 46 ساله: زمان حکمرانی تیتو کودک بودم اما یادم می آید دوره راحت و خوبی بود. در آن دوره، پدر و مادرم نگرانی نداشتند/منتقدان از تیتو بدشان می آید زیرا او هزاران نفر از مخالفان سیاسی را به زندان انداخت.

14 تیر 1399

ورود 34 استارتاپ حوزه علوم شناختی به شتابدهنده ها

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی با اشاره به برنامه های این ستاد برای افزایش توانمندی افراد گفت: در این راستا اقدام به برگزاری چالش فناوری کردیم که 34 استارتاپ وارد مراکز شتابدهی شدند.

12 تیر 1399

زنده گیری یک حلقه شترمار در منزل مسکونی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: یک حلقه شترمار که در منزل یکی از شهروندان گرفتار شده بود در دامن طبیعت رها شد.

11 تیر 1399

محبوبیت فرماندار نیویورک در گیر و دار کرونا

نتایج یک نظرسنجی جدید داده که میزان محبوبیت اندرو کومو فرماندار ایالت نیویورک آمریکا به رقم چشمگیر 77 درصد رسیده و حتی او در میان 53 درصد جمهوری خواستار نیز محبوب است.

10 تیر 1399

درمان سرطان پروستات با داروی سرطان سینه

محققان می گویند دارویی که برای درمان سرطان سینه فراوری شده می تواند فرایند پیشرفت سرطان پروستات را در افراد آهسته کند.

10 تیر 1399

گالری ها و موزه های کوچک فرانسه دوباره باز می شوند

گالری ها و موزه های کوچک فرانسه در صورتی دوباره شروع به کار خواهند کرد که تعداد بازدیدکنندگان در هر نوبت بازدید به 10 نفر محدود خواهد بود و زمان دقیق بازگشایی این مراکز فرهنگی در مناطق مختلف نیز متفاوت خواهد بود.

9 تیر 1399

دولت بریتانیا خواهان بازگرداندن فوتبال برای کاهش استرس جامعه

دولت بریتانیا از مقامات فوتبالی این کشور درخواست نموده است شرایط بازگشت رقابتهای فوتبال را فراهم کند.

8 تیر 1399

کاشی آنتی باکتریال چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

آسیب های جانی و مالی ناشی شده از تماس پوست با میکروارگانیسم های بالقوه بیماری زا مانند باکتری ها، قارچ ها، ویروس ها در محیط های بیمارستانی، صنعتی و خانگی قابل توجه است. انواع عفونت ها از جمله خطرات بالقوه برای سلامتی هستند. بر این اساس، انتظار می رود...

7 تیر 1399

3 سناریو درباره رفتار احتمالی کروناویروس در آینده

مدیر بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به سناریوهای مختلف پیش رو در رابطه با رفتار کرونا ویروس جدید، گفت: در رابطه با رفتار احتمالی ویروس کرونا سه احتمال وجود دارد ولی همواره باید بدبینانه ترین سناریوها را در نظر بگیریم تا غافلگیر نشویم. ...

3 تیر 1399

کرونا، افزایش آمار مبتلایان در لبنان به مرز 700 نفر

منابع خبری از افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا خبر دادند.

2 تیر 1399

سران استرالیا و آمریکا علیه سازمان جهانی بهداشت رایزنی کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دولت کانبرا می گوید اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا در تماس با سران آمریکا، آلمان و فرانسه، خواستار حمایت آنها از انجام تحقیقات بین المللی درباره شیوع بیماری کرونا شده است.

31 خرداد 1399

تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان کرمان به 624 نفر رسید

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان کرمان تا 6 اردیبهشت به 624 نفر می رسد و خوشبختانه در 24 ساعت گذشته مورد فوتی به دلیل ابتلا به کووید 19 در استان نداشتیم.

30 خرداد 1399

برای خرید خانه در سنندج به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

گرچه مناطق مرکزی و شرقی ایران پوشش کویری و آب وهوای خشک و گرم دارند؛ اما بخش غربی آن آب وهوایی سرد و کوهستانی دارد. چراکه این مناطق به رشته کوه های زاگرس نزدیک هستند و این موضوع تاثیر مستقیم روی هوای مناطق غربی دارد. وجود هوای پاک و خنک کنار طبیعت بکر در...

27 خرداد 1399

ساخت دستگاه های تنفس مصنوعی با وجود جنگ و محاصره در یمن

به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، محمدعلی الحوثی عضو ارشد شورای عالی سیاسی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد: دستگاه های تنفس مصنوعی وارد مرحله استفاده آزمایشی شده و نتایج این آزمایشات به زودی اعلام می شود.

27 خرداد 1399

خارج کردن انگشتر مادر از معده کودک

کودکی که انگشتر مادرش را بلعیده بود پس از 11 روز از شر این جسم خارجی خلاص شد.

26 خرداد 1399

نخست وزیر انگلیس از بیمارستان مرخص شد

دفتر نخست وزیری انگلیس از ترخیص بوریس جانسون از بیمارستان خبر داده است.

15 خرداد 1399
تعداد: (162)