احکام مربوط به تخلفات کنکوری ها تا 20 روز آینده صادر می شود

به گزارش نامیت، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از صادر شدن احکام پرونده تخلفات در کنکور سراسری تا 20 روز آینده خبر داد.

احکام مربوط به تخلفات کنکوری ها تا 20 روز آینده صادر می شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران به نقل از خانه ملت، عبدالرسول پورعباس رییس سازمان سنجش آموزش کشور در تشریح نشست کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس که به موضوع بررسی نحوه اجرای قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون سراسری اختصاص داشت، گفت: در این نشست مشترک با اعضای کمیسیون آموزش، برنامه های تازه سازمان سنجش تشریح و تبیین شد.

وی گفت: موضوع بررسی نحوه اجرای قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون سراسری با توجه به دغدغه های اعضای کمیسیون مورد رسیدگی قرار گرفت و سازمان سنجش در این زمینه که به تخلفات گزارش شده برخی از داوطلبان در آزمون سراسری سال های گذشته مربوط می شد، تدابیر لازم را اتخاذ کرده و تا 2 الی 3 هفته آینده نتایج آن معین خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه در زمینه گزارش تخلفات مربوط به تقلب برخی داوطلبان در آزمون سراسری با توجه به مستند نبودن دلایل گزارش شده، عمده داوطلبان تبرئه خواهند شد، اضافه کرد:، اما در برخی موارد که گزارش های مستند وجود دارد، کمیته رسیدگی به تخلفات احکام لازم را صادر خواهد کرد.

پورعباس با تأکید بر اینکه مردم به هیچ عنوان نباید نسبت به این موضوع نگرانی داشته باشند و باید مطمئن باشند که رسیدگی ها کاملاً دقیق و موشکافانه خواهد بود، گفت: این پرونده ها عمدتاً در کنکور سراسری رشته پزشکی بوده، ولی گزارش ها در همه رشته ها وجود داشته است.

وی ادامه داد: منشأ اصلی شک و شبهات به وجود آمده گزارشات مردمی و منطبق نبودن نتایج با سوابق داوطلب است، ولی در برخی موارد استفاده از موبایل، هندزفری و امکانات الکترونیک گزارش شده که در این موارد به تخلفات رسیدگی شده است.

رئیس سازمان سنجش شرح داد: احکام صادره به اطلاع فرد متخلف و دانشگاه می رسد و با توجه به اینکه آیین نامه رسیدگی به تخلفات کنکور، نشر عمومی آن را اقدام غیرقانونی تلقی کرده نمی توان احکام را به اطلاع عموم رساند. با توجه به اینکه تعداد پرونده ها زیاد است روزی 100 پرونده در حال بررسی است و احکام به مرور صادر می شود که پیش بینی می شود ظرف 20 روز آینده پرونده ها به اتمام برسد.

وی اضافه کرد: البته به شکل عام اعلام خواهیم کرد که چه تعداد از داوطلبان تبرئه کامل می شوند و پیش بینی ما این است که اکثریت پرونده ها نیز منجر به همین نتیجه شود.

پورعباس در پاسخ به این سوال که آیا رسیدگی ها در سازمان سنجش صورت خواهد گرفت یا مراجع نظارتی دیگر نیز به این موضوع ورود می کنند، گفت: مجلس رهنمود های لازم در این زمینه را به سازمان سنجش داده و یک کمیته تخصصی ذیل هیأت بدوی سازمان سنجش تشکیل شده و به پرونده ها رسیدگی می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1902

به "احکام مربوط به تخلفات کنکوری ها تا 20 روز آینده صادر می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احکام مربوط به تخلفات کنکوری ها تا 20 روز آینده صادر می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید