از رجبی و روشن تا منصوریان و سامره، آموزشگاه یا مسلخ بزرگان استقلال

به گزارش نامیت، به گزارش خبرنگاران، تنش بین هیأت مدیره و مدیرعامل استقلال جایی به اوج خود رسید که احمد مددی از اجرای مصوبه هیأت مدیره مبنی بر برکناری ناصر فریاد شیران رئیس هیأت مدیره استقلال خودداری کرد. پایان پس از کِش و قوس های فراوان و استعفای دسته جمعی اعضای هیأت مدیره، مدیرعامل علیرغم عدم میل باطنی دست به این کار زد تا فردی دیگر با ناکامی از آموزشگاه استقلال کنار برود.

از رجبی و روشن تا منصوریان و سامره، آموزشگاه یا مسلخ بزرگان استقلال

آموزشگاه استقلال سالهاست دچار حاشیه شده و می توان آن را به مسلخی برای بزرگان تاریخ این باشگاه تشبیه کرد؛ جایی که می تواند برای خیلی ها ایستگاه سرانجامی باشد.

در همه سالهای اخیر کم نبودند بزرگان تاریخ باشگاه استقلال که به اسم مدیر و مربی از یک درب این مجموعه وارد شده و با انبوهی از تهمت از درب دیگر آن خارج شده اند.

سعید مراغه چیان آخرین بازمانده از نسل بزرگان استقلال بود که به مسلخ آموزشگاه استقلال رفت و نقش قربانی را آنجا بازی کرد و هیچ تضمینی نیست که مراغه چیان آخرین قربانی این قتلگاه باشد.

زنده یاد غلامحسین مظلومی با کوهی از سوابق درخشان ملی و باشگاهی که می توان او را یکی از اسطوره های این باشگاه دانست، در دهه هفتاد و زمان مدیریت علی فتح الله زاده مسئولیت آموزشگاه استقلال را برعهده گرفت و می توان او را به اسم یکی از آخرین مدیران پیروز در آموزشگاه این باشگاه دانست.

در آن مقطع باشگاه استقلال به اوج سازندگی در آموزشگاه رسید و بازیکنانی مثل امیر حسین صادقی، خسرو حیدری، پیروزی قربانی، مجتبی جباری، آندرانیک تیموریان و… از تیم های پایه به بزرگسالان تزریق شدند.

مظلومی را شاید بتوان آخرین فرد از بزرگان استقلال دانست که دوران مدیریتی اش در آموزشگاه را در حالی به سرانجام رساند که هیچ تهمت و افترایی پشت او نبود.

پس از آن و در همه این سال ها خیلی از بزرگان استقلال مدیریت این آموزشگاه را بر عهده گرفتند و با اینکه اندک خروجی هایی هم برای تیم بزرگسالان داشتند، اما خروج آنها از باشگاه با مشکلاتی روبرو بود.

رضا رجبی، حسن روشن، علیرضا منصوریان، صادق ورمزیار، اصغر حاجیلو، محمد مؤمنی و سعید مراغه چیان از جمله بزرگان استقلال بودند که هر کدام در مقاطعی مدیریت بر آموزشگاه را تجربه کردند و با حاشیه هایی از آن جدا شدند.

حتی بارها این بزرگان استقلال به صورت رسمی از یکدیگر شکایت نموده و پای هم را به دادگاه باز کردند که از جمله شاخص ترین آنها شکایت ها متقابل حسن روشن و رضا رجبی از یکدیگر و شکایت حسن روشن از علی سامره بود. اینها به جز مصاحبه ها و جنجال های فراوانی بود که دیده شد.

استفاده از دستگاه کارتخوان، کسب مبالغ قابل توجه از بازیکنان، به کارگیری مربیان فاقد وجاهت، استفاده از سرپرستان متفرقه، بازی با تیم های بانوان و… از جمله حاشیه های مهمی بود که در این سال ها برای آموزشگاه آبی پوشان رخ داد.

حال و بعد از برکناری ناصر فریاد شیران از مدیریت آموزشگاه استقلال، این مجموعه فاقد مدیر است و در همین مقطع هم حاشیه های دیگری از جمله فسخ قرارداد بازیکنان جوان بر این مجموعه در جریان است.

یکی از راهکارهایی که هیأت مدیره استقلال برای حل این مشکل مد نظر دارد، معین یک هیأت امنا متشکل از چند پیشکسوت، یک عضو هیأت مدیره و یک عضو از کادر فنی بزرگسالان است که مدیر آن مجموعه یکی از همین نفرات و زیر نظر کامل هیأت امنا فعالیت خود را ادامه دهد.

باید صبر کرد و دید که آیا هیأت مدیره باشگاه استقلال می تواند بعد از سال ها معضلات آموزشگاه این باشگاه را حل نماید یا خیر.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1635

به "از رجبی و روشن تا منصوریان و سامره، آموزشگاه یا مسلخ بزرگان استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از رجبی و روشن تا منصوریان و سامره، آموزشگاه یا مسلخ بزرگان استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید