دیپورت در انتظار نورافکن و نادری

به گزارش نامیت، با ادامه این روند،نادری و نورافکن راهی جز بازگشت پیش رو نخواهند داشت.هر دو جوان هستند اما وقتی بازی نمی نمایند و روی نیمکت و سکو می نشینند،ادامه حضورشان در بلژیک چه سودی برای شان خواهد داشت؟

دیپورت در انتظار نورافکن و نادری

به گزارش خبرنگاران ،امیر اسدی،درخشش کاوه رضایی در بلژیک، یکی از دلایل علاقه مندی بازیکنان ایرانی به حضور در این کشور بود. بازیکنانی که لحظه شماری می کردند تا پیشنهادی از لیگ بلژیک دریافت نمایند، چمدان خود را ببندند و با نخستین پرواز به این کشور اروپایی سفر نمایند.

امید نورافکن (استقلال) و محمد نادری (تراکتورسازی) از جمله این بازیکنان بودند. بازیکنانی که به ترتیب پیراهن شارلروا و کورتریک را پوشیدند و البته به امید بازی در ژوپیلرلیگ راهی بلژیک شدند. اتفاقی که هرگز برای آن ها رخ نداد و هر دو به بازیکنانی کم اثر و اغلب سکونشین تبدیل شدند.

انتقال نادری به کورتریک، عجیب ترین انتقال فصل بود. بازیکنی که فقط یک فصل برای تراکتورسازی بازی نموده بود، به یکباره سر از بلژیک در آورد، با پیراهن کورتریک عکس یادگاری گرفت و شاگرد گلن دی بوک 47 ساله شد. نادری در ابتدا امیدوار به حضور در ترکیب کورتریک بود اما هر چه از بازی ها گذشت، اطمینان دی بوک هم به او کمتر شد.

10 هفته از لیگ بلژیک گذشته و نادری هرگز راهی به فهرست 18 نفره کورتریک پیدا ننموده. این مدافع 21 ساله فقط با این تیم بلژیک تمرین می نماید و بختی هم برای بازی ندارد. کورتریک در این 10 هفته، از حدود 20 بازیکن استفاده نموده اما هیچ گاه قرعه به نام نادری نیفتاده. این مدافع چپ پا، پای ثابت سکوها بوده و همین باعث گردیده عنوان ضعیف ترین نتقال فصل را برای او در نظر بگیریم. کورتریک در غیاب نادری، از 10 بازی 11 امتیاز کسب نموده و در رده یازدهم جدول قرار گرفته.

امید نورافکن هم دست کمی از محمد نادری ندارد. پدیده استقلال در دو، سه فصل اخیر که از مدتها قبل زمزمه انتقال او به شارلروا شنیده می شد. حتی زمستان 96 هم نورافکن تا امضای قرارداد با شارلروا پیش رفت اما مخالفت استقلال باعث شد او نیم فصل دیگر در لیگ ایران بماند.

نورافکن 21 ساله، از وقتی به شالروا رفته، فقط دو بازی برای این تیم انجام داده و روی هم 37 دقیقه در زمین حضور داشته. اتفاقی ناخوشایند برای بازیکنی که داعیه پوشیدن پیراهن تیم ملی را دارد. نورافکن هرگز فصل موفقی را با شارلروا سپری ننموده و در 5 بازی هم روی سکو نشسته. آماری که باعث گردیده زمزمه های جدایی او از شارلروا در زمستان شنیده گردد.

با ادامه این روند، نادری و نورافکن راهی جز بازگشت به لیگ ایران پیش رو نخواهند داشت. هر دو 21 ساله هستند و در اوج جوانی اما وقتی بازی نمی نمایند و روی نیمکت و سکو می نشینند، ادامه حضورشان در بلژیک چه سودی برای شان خواهد داشت؟ این شایعه در بلژیک وجود دارد که این دو بازیکن ایرانی دیپورت می شوند و از فهرست کورتریک و شارلروا خارج. اتفاقی که نه کادر فنی دو تیم با آن مخالفت می نمایند و نه مدیرانی که با جذب آن ها هزینه های سنگینی را متحمل گردیده اند.

برای نورافکن، جدایی از شارلروا یک بازگشت به عقب است. انتقالی که فعلا با شکست روبرو گردیده و معین هم نیست آیا تا زمستان، این روند ادامه پیدا می نماید یا نه؟ با توجه به شرایط موجود، بعید است نظر دی بوک و مازو تغییر کند و آن ها تصمیم به استفاده از این دو بازیکن جوان و ایرانی بگیرند. بازیکنانی که چند باشگاه داخلی از حالا برای بازگشت شان برنامه ریخته اند تا در نقل و انتقالات زمستانی لیگ برتر شکارشان نمایند.

12

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 23 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 65

به "دیپورت در انتظار نورافکن و نادری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپورت در انتظار نورافکن و نادری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید