استفاده از تکنولوژی های نوین در صنایع باعث صیانت از محیط زیست می شود

به گزارش نامیت، مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام گفت: استفاده از تکنولوژی های نوین در پیشبرد صنایع به ویژه در صیانت از محیط زیست در استان ضرورت دارد

استفاده از تکنولوژی های نوین در صنایع باعث صیانت از محیط زیست می شود

به گزارش خبرنگاران ایلام؛ روح اله نوریان بمناسبت هفته جهانی محیط زیست در جلسه ای که با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان و جمعی از صنایع استان برگزار گشت با اشاره به اینکه پالایشگاه گاز ایلام برای صیانت از محیط زیست قدمهای خوبی برداشته است، افزود: راه اندازی تصفیه خانه صنعتی پیشرفته،احداث جایگاه مکاهمه مدیریت و نگهداری تفکیک پسماند های صنعتی، راه اندازی دستگاه امحا لامپ های مستعمل، راه اندازی کارخانه دانه بندی گوگرد پاستیلی، راه اندازی سیستم پایش آنلاین خروجی پساب صنعتی و آلاینده های زیست محیطی از اقدامات مهم این واحد صنعتی در صیانت از محیط زیست بوده است.

وی به دیگر اقدامات در صیانت از محیط زیست اشاره و شرح داد: احداث 25.5 هکتار فضای سبز شامل کاشت 11 هکتار چمن و بوته و 14.5 هکتار غنی سازی جنگل های تملکی پالایشگاه متناسب با گونه های بومی احداث شده است.

وی ادامه داد: پالایشگاه گاز ایلام در راستای مسئولیت های اجتماعی و رسالت خود مبنی بر تولید پاک، ایمن و بهره ور خود را مکلف به صیانت از محیط زیست و ارزش های زیست محیطی می داند.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه محیط زیست همچون حقوق بشر برای نسل های فعلی و آینده است، گفت: رعایت الزامات زیست محیطی وجبران آلایندگی ها ازطرف صنایع امری اجتناب ناپذیراست.

نوریان افزود: به بهانه توسعه پایدار نمی شود تنها به منافع اقتصادی آن توجه کرد بلکه می بایست به مبحث محیط زیست به نام رکنی از ارکان توسعه پایدار نگاهی ویژه داشت.

وی به انقلاب چهارم صنعتی و تحولات متاثر از آن که در آینده ای نه چندان دور جامعه بشری را متحول خواهد کرد اشاره کرد و گفت: از فن آوری های نو که باعث بهره وری، رشد و توسعه پایدار می شود حمایت خواهیم کرد و همکاران را به تامل و تعمق در شعار بازنگری، نوسازی و بازسازی فرا می خوانم.

همچنین مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام هم با ابرازخرسندی از میزبانی پالایشگاه در این هم اندیشی گفت: شرکت پالایش گاز ایلام و در راس آن دکتر نوریان به نام مدیری با نگرش محیط زیستی اقدامات ارزشمندی در راستای حمایت از محیط زیست انجام داده اند و همچنین در مقوله مسئولیتهای اجتماعی به نام شرکتی تاثیر گذار در منطقه شناخته شده است که دیگر صنایع و شرکتها می توانند از آن الگوسازی کنند.

غلامرضا ابدالی به شرایط خاص زیست بومی ایلام به مطالبه گری مردم اشاره و ابراز امیدواری کرد با فرهنگ سازی بیش از پیش به صیانت از این زیست بوم باید پرداخت و از مسئولین HSE شرکتهای صنعتی استان خواست که با عنایت به وفور قوانین محیط زیستی علاوه بر اجرای آن به آموزش این قوانین هم اهتمام ورزند.

وی گفت: افتخار ما این است که با صنایع استان تعاملی مثبت داریم و تلاش خواهیم کرد صنایع را نه به نام صنایع آلاینده بلکه به نام صنایع سبز بشناسیم که این مهم میسر نمی شود مگر با نگرش زیست محیطی و مدیریت آن این مهم به سرانجام برسد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1680

به "استفاده از تکنولوژی های نوین در صنایع باعث صیانت از محیط زیست می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از تکنولوژی های نوین در صنایع باعث صیانت از محیط زیست می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید