اطلاعیه مرکز آمار وزارت بهداشت درباره اصلاح برند واکسن مسافران

به گزارش نامیت، تهران (پانا) - مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با انتشار اطلاعیه ای درباره اصلاح برند واکسن، تاکید کرد که اصلاح هرگونه اشکال در برند واکسن صرفا از طریق ستاد مرکزی وزارت بهداشت انجام خواهد شد تا از هرگونه سوء استفاده جلوگیری شود.

اطلاعیه مرکز آمار وزارت بهداشت درباره اصلاح برند واکسن مسافران

به گزارش وزارت بهداشت، در پی انتشار گزارش هایی مبنی بر تغییر برند واکسن افرادی که قصد سفر به خارج از کشور دارند، در کارت واکسن دیجیتال و در ازای دریافت پول، مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت تاکید کرد: دسترسی اصلاح برند واکسن، به خاطر رفع اشکالات ثبت واکسن، تنها در سه دانشگاه علوم پزشکی اخیرا فعال شده بود. این دسترسی از امروز در سراسر کشور غیر فعال شد.

کلیه موارد ثبت شده تغییر برند با دقت در حال بررسی هستند و اگر مواردی بر خلاف واقعیت ثبت شده باشد ضمن برگرداندن به حالت اولیه، گزارش پیگیری آن به بازرسی وزارت بهداشت ارائه خواهد شد.

از این پس اصلاح هرگونه اشکال در برند واکسن صرفاً از طریق ستاد مرکزی وزارت بهداشت انجام خواهد شد تا از هرگونه سوء استفاده جلوگیری گردد.

همچنین مسافران به خارج از کشور برای دریافت کارت واکسن دیجیتال هیچ پولی نپردازند، تنها مرجع رسمی دریافت کارت واکسن دیجیتال سامانه vcr.salamat.gov.ir است.

بعضی افراد یا سازمان ها در ازای مبالغی، نامه یا کارت کاغذی، پلاستیکی یا دیجیتال به زبان انگلیسی خارج از سیستم وزارت بهداشت صادر می کنند که فاقد اعتبار است.

طبق اطلاعیه ای که به تمامی سفارتخانه ها ابلاغ می گردد تنها کارت دیجیتال رسمی وزارت بهداشت به آدرس vcr.salamat.gov.ir معتبر است. مسافران به خارج از کشور با مراجعه به این آدرس می توانند ظرف کمتر از 24 ساعت کارت بین المللی دیجیتال دریافت کنند که در همه کشورها معتبر است.

تزریق و دریافت کارت واکسن در سراسر کشور کاملا رایگان است و افراد هیچ پولی نباید به هیچ کسی در ازای تزریق یا دریافت کارت واکسن بپردازند.

بنابر اعلام مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مردم عزیز لطفا تمامی درخواست ها برای دریافت پول در ازای هر خدمتی از واکسیناسیون را بلافاصله به شماره تلفن 190 - بازرسی و پیگیری شکایت های مردم وزارت بهداشت - اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 مهر 1400 بروزرسانی: 7 مهر 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1737

به "اطلاعیه مرکز آمار وزارت بهداشت درباره اصلاح برند واکسن مسافران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه مرکز آمار وزارت بهداشت درباره اصلاح برند واکسن مسافران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید