بازار مسکن؛ فایل های سبز بازمی شود

به گزارش نامیت، تهران (پانا) - آنالیز فایل املاک عرضه شده به بازار مسکن پایتخت نشان می دهد بعضی از مالکان برای فروش ملک خود به ارائه قیمت های پیشنهادی مناسب تر و پایین تر از قیمت میانگین منطقه روی آورده اند. از همین رو تعداد فایل های موسوم به سبز در بازار افزایش پیدا نموده است.

بازار مسکن؛ فایل های سبز بازمی شود

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش دنیای اقتصاد، آنالیز میدانی آپارتمان های عرضه شده به بازار مسکن به وسیله بنگاه های املاک و سامانه های مجازی بیانگر یک نوع دسته بندی خاص میان املاک است. گروه نخست املاکی هستند که با رنگ سیاه تعیین شده اند. این املاک عمدتا نزدیک به قیمت میانگین و متعارف منطقه، قیمت گذاری شده اند. دسته دوم، فایل های سبزرنگ هستند که قیمت پیشنهادی عنوان شده برای آنها کمتر از قیمت میانگین منطقه است و نهایتا دسته سوم، فایل هایی هستند که با رنگ قرمز تعیین شده اند و عمدتا قیمت آنها بالاتر از قیمت میانگین و آپارتمان های مشابه در آن منطقه است.

اکنون آنالیز مجموع فایل های عرضه شده حاکی از آن است که تعداد فایل های سبزرنگ به بازار مسکن افزایش پیدا نموده است. این در حالی است که مطابق با گزارش بانک مرکزی تورم ماهانه مسکن در ماه پایانی سال گذشته روبه افزایش بوده است. مشاوران املاک درباره این تناقض عنوان می نمایند فایل های سبز رنگ که طی این روزها در بازار عرضه شده اند، عمدتا به املاک با سن بنای بالا و زیربنای بیش از 80 مترمربع اختصاص دارد.

به گفته آنها عمده مالکان و سازندگان واحدهای نوساز تا کمتر از 10 سال، همچنان حاضر به تعدیل قیمت های پیشنهادی نیستند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1498

به "بازار مسکن؛ فایل های سبز بازمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار مسکن؛ فایل های سبز بازمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید