بازدید سورناستاری و وزیر بهداشت از آخرین دستاوردهای فناورانه حوزه سلامت

به گزارش نامیت، نمایشگاه دائمی محصولات صادراتی ایران ساخت میزبان سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

بازدید سورناستاری و وزیر بهداشت از آخرین دستاوردهای فناورانه حوزه سلامت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،در این بازدید، تجهیزات، توانمندی ها و دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و خلاق در حوزه فناوری های سلامت که با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید شده و بازار آن ها پیشرفته است به نمایش گذاشته شد.

تنوع در تجهیزات ایران ساخت

کیت مولکولی زیستی برای تشخیص سمیت سلولی، دارو رسان پلیمری، دستگاه جداسازی سلول های خونی، مواد اولیه مهندسی بافت، پانسمان چشمی و پوستی، محصولات سلول درمانی نظیر ریکالرسل و رنیودرم سل بخشی از تجهیزات ارائه شده در این نمایشگاه به شمار می رود.

شرکت های دانش بنیان و خلاق به ارائه سایر دستاوردهای پیشرفته نیز پرداختند. یکی از این تجهیزات دانش بنیان شبیه ساز جراحی لاپاروسکوپی و شبیه ساز بی حسی نخاعی سینا بود که امکان صادرات را نیز یافت.

همچنین اقلام حوزه سلامت مانند عصاره آبی جفت، پانسمان های بندآورنده خون، پد جاذب، دستگاه گاما پزوب، سیستم کاشت حلزونی شنوایی برای ناشنوایان، توان بخشی از راه دور، ایمپلنت دندانی، میز تشریح مجازی شتاب دهنده خطی، اتاق کامل جراحی، دستگاه رادیولوژی دیجیتال و غیره از جمله محصولاتی است که در این نمایشگاه عرضه شده است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان و تجاری سازی محصولات، اقدام به حمایت از طراحی و تولید تجهیزات و ملزومات پزشکی کرده است. تولیداتی با فناوری پیشرفته که پیش از این از بازار چهانی با صرف هزینه زیاد تامین می شد اما امروز تولیدکنندگان داخلی به این حوزه ورود کرده و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توانسته اند بخشی از نیازهای داخلی را تامین کنند.

انتهای ژیام

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 دی 1400 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1850

به "بازدید سورناستاری و وزیر بهداشت از آخرین دستاوردهای فناورانه حوزه سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید سورناستاری و وزیر بهداشت از آخرین دستاوردهای فناورانه حوزه سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید