تحصیل در ارمنستان ، هزینه ها و جزییات دریافت ویزای تحصیلی ارمنستان

به گزارش نامیت، کوه ها، دره ها، و سواحل بی سرانجام دریاچه زیبای سوان تحصیل در ارمنستان را بسیار خاص نموده است. تاریخچه کشور ارمنستان همانند کوه ها و دره هایش پر از پستی و بلندی است و فرهنگی غنی را شکل داده است.

تحصیل در ارمنستان ، هزینه ها و جزییات دریافت ویزای تحصیلی ارمنستان

با وجود آن که تعداد فرصت های مطالعاتی موجود در ارمنستان در مقایسه با بیشتر کشورهای اروپایی کم به نظر می رسند، اما حمایت های دولتی از رشته های پزشکی، حقوق و اقتصاد این کشور را به مقصدی عالی برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این زمینه ها را دارند، تبدیل نموده است. امروز بیش از 7 هزار دانشجوی خارجی از بیش از 40 کشور جهان در بیش از 50 دانشگاه دولتی و خصوصی، به تحصیل در ارمنستان مشغول اند.

برترین دانشگاه های ارمنستان

در ادامه بعضی از دانشگاه های مطرح ارمنستان را معرفی می کنیم تا شما را با جزییات برترین دانشگاه های این کشور برای تحصیل در ارمنستان آشنا کنیم. با خبرنگاران همراه شوید.

دانشگاه دولتی ایروان ، قدیمی ترین و برترین دانشگاه

Yerevan State University ، دانشگاه معروف و قدیمی ارمنستان

این دانشگاه که به نام دانشگاه ایروان هم شناخته می گردد در سال 1919 میلادی تاسیس شده و قدیمی ترین و بزرگ ترین دانشگاه کشور است. این دانشگاه در تمامی این سال ها به طور مستمر فعالیت نموده. دانشگاه ایروان به عنوان دانشگاه مادر ارمنستان شناخته می گردد و حدود 10 هزار دانشجو دارد که 300 نفر از آن ها را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند. کلاس های دانشگاه به زبان ارمنی برگزار می گردد، اما آموزش به زبان روسی و انگلیسی هم برای دانشجویان خارجی برنامه ریزی شده است. دانشگاه ایروان در حال حاضر برترین دانشگاه ارمنستان و 954 امین دانشگاه جهان است.

دانشکده های دانشگاه ایروان عبارتند از فلسفه ارمنی، زیست شناسی، شیمی، اقتصاد و مدیریت، جغرافیا و زمین شناسی، تاریخ، اطلاعات و ریاضیات کاربردی، روابط بین الملل، روزنامه نگاری، حقوق، ریاضیات و مکانیک، مطالعات شرقی، فلسفه و روانشناسی، فیزیک، رادیوفیزیک، فلسفه رومی و آلمانی، فلسفه روسی، جامعه شناسی و الهیات. در تمامی دانشکده ها دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پذیرفته می شوند. دانشگاه دولتی ایروان برای پذیرش دانشجو آزمون ورودی برگزار می نماید.

دانشگاه آمریکایی ارمنستان ، مدرن ترین دانشگاه ارمنستان

American University of Armenia ، دانشگاه آمریکایی ارمنستان جزو مدرترین دانشگاه های منطقه به شمار میرود

این موسسه آموزش عالی خصوصی در سال 1991 میلادی تاسیس شد و از آن موقع محیطی مدرن و عالی برای تحصیل در ارمنستان فراهم کرد. دانشگاه آمریکایی ارمنستان وابسته به دانشگاه کالیفرنیا است و در میان دانشگاه های ارمنستان جایگاه دوم را دارد. امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مدیریت بازرگانی، مهندسی صنایع و مدیریت سیستم ها، کامپیوتر و علوم کامپیوتر، علوم سیاسی و امور بین الملل، اقتصاد، بهداشت عمومی، حقوق و آموزش زبان انگلیسی در این دانشگاه وجود دارد. دانشجویان خارجی برای ثبت نام در این موسسه آموزش عالی باید درخواست خود را ارسال نمایند. زبان آموزشی در این دانشگاه انگلیسی است.

دانشگاه دولتی اقتصاد ارمنستان ؛ اقتصاد با گرایش راست و چپ

Armenian State University of Economics ، دانشگاه اقتصاد ارمنستان، دانشگاهی استثنایی برای تحصیل در ارمنستان

این دانشگاه در سال 1930 میلادی تاسیس شد و بزرگ ترین موسسه آموزشی اقتصاد در ارمنستان است که عضو انجمن دانشگاه های اقتصاد جنوب و شرق اروپا و منطقه دریای سیاه است. از آن جایی که این دانشگاه در دوران شوروری سابق تاسیس شده، سیستم تدریسی در آن تمایل داشتند که طرفداری نظام چپ مالی باشند، اما پس از فروپاشی اقتصادان های نهادگرا و دست راستی نیز توانستند به این دانشگاه راه پیدا نمایند.

دانشگاه اقتصاد ارمنستان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می پذیرد. دانشجویان خارجی می توانند برای پذیرش در دانشگاه درخواست ثبت نام نمایند.

دانشگاه دولتی پزشکی ایروان

Yerevan State Medical University این دانشگاه از زمان شوروی سابق مشهور بوده است

این دانشگاه در سال 1920 میلادی و در ناحیه داخل بافت شهری ایروان تاسیس شد. دانشگاه پزشکی ایروان با حدود 8 هزار دانشجو در چندین رشته پزشکی دوره های آموزشی در تمامی مقاطع تحصیلی به دانشجویان ارائه می دهد. این دانشگاه ورودی های نو را بر اساس آزمون های ورودی و سوابق تحصیلی و نمرات دانشجویان انتخاب می نماید. دانشکده های این دانشگاه عبارتند از داروی عمومی، سلامت عمومی، دهان و دندان، دارو، پزشکی نظامی و تحصیلات تکمیلی. دانشجویان خارجی هم می توانند درخواست پذیرش خود را به دانشگاه ارسال نمایند.

دانشگاه ملی فنی و مهندسی ارمنستان

National Polytechnic University of Armenia

این دانشگاه در سال 1933 میلادی و در بافت شهری ایروان تاسیس شد. دانشگاه فنی و مهندسی ارمنستان دانشکده هایی در شهرهای گومری، وانادزور، گوریس و کاپان نیز دارد. این دانشگاه با داشتن حدود 15 هزار دانشجو دوره های آموزشی در چندین زمینه دانشجو و در تمامی مقاطع تحصیلی برگزار می نماید. در حال حاضر آموزش به زبان های ارمنی، روسی و انگلیسی در این دانشگاه انجام می گردد و امکان ارسال درخواست پذیرش برای دانشجویان بین المللی فراهم است.

هنرستان دولتی هنرهای زیبای ارمنستان

Yerevan Komitas State Conservatory | دانشگاهی که به رشته های موسیقی و مجسمه سازی اش بسیار معروف است

این دانشگاه در سال 1921 میلادی و در شهر ایروان تاسیس شده و دوره هایی آموزشی در بعضی رشته های هنر تا مقطع کارشناسی برگزار می نماید. هنرستان هنرهای زیبای ارمنستان در ابتدا به عنوان استدیوی موسیقی ساخته شد، اما دو سال پس از آن به موسسه آموزش موسیقی تغییر کاربری داد.

دانشگاه ملی معماری و عمران ارمنستان

National University of Architecture and Construction of Armenia

این دانشگاه در سال 1921 میلادی و به مانند بسیاری دیگر از دانشگاه های کشور در شهر ایروان تاسیس شد. امکان تحصیل در تمامی مقاطع تحصیلی و در رشته های مهندسی و علوم تکنولوژی مرتبط با معماری و عمران برای دانشجویان این واحد آموزشی وجود دارد. شما می توانید با ارسال درخواست پذیرش برای تحصیل در این دانشگاه اقدام کنید.

هزینه تحصیل در ارمنستان

هزینه تحصیل در ارمنستان به نسبت پایین تر از کشورهای همسایه اش است

هزینه های تحصیلی در ارمنستان بین 1800 دلار تا 4000 هزار دلار در سال است و در عین حال چیزی در حدود 500 دلار در هر ماه هزینه زندگی، خورد و خوراک و اقامت در این کشور می گردد.

هر دلار آمریکا در ارمنستان 485 درام (واحد پولی کشور) ارزش دارد. امکان کار همزمان با تحصیل در ارمنستان برای دانشجویان خارجی وجود دارد که بخشی از هزینه ها را تامین می نماید. بعضی از دانشگاه ها برای دانشجویان بودجه هایی در نظر می گیرند، پس حتما قبل از هر اقدامی برنامه های آن ها را مطالعه کنید و در صورت امکان از این یاری هزینه های تحصیلی و رفاهی بهره مند شوید.

اقامت در ارمنستان

نمونه ایی از سوییت هایی که می توانید در ارمنستان اجاره کنید

به علت آن که ایروان با فاصله ای زیاد بزرگ ترین شهر ارمنستان است و تعداد زیادی از دانشگاه های کشور در آن قرار دارند، دانشجویان خارجی بیش تر زمان خود را در آن می گذرانند. محتمل ترین روشی که می توان برای اقامت انتخاب کرد، اجاره خوابگاهی دانشجویی در کنار سایر دانشجویان خارجی در شهر است. در صورتی که علاقه داشته باشید می توانید خانه نیز در شهر اجاره کنید و با فرهنگ و زبان ارمنی بیش تر عجین شوید.

ویزای تحصیلی ارمنستان

ویزای تحصیلی ارمنستان

قوانین ویزای تحصیلی ارمنستان برای هر کشور متفاوت و تقریبا گرفتن ویزای تحصیلی ارمنی آسان است. دانشجویان آمریکایی و دانشجویان بیشتر کشورهای اروپایی دیگر برای تحصیل در ارمنستان احتیاجی به تهیه ویزا ندارند. برای دانشجویان ایرانی نیز به تایید سفارتخانه ارمنستان در ایران احتیاج است. برای این کار باید مدارک مورد احتیاج به این سفارت تحویل داده گردد و سپس با تایید و مهر این سفارتخانه به کشور ارمنستان بروید.

مشاوران تحصیلی در سفارتخانه های ارمنستان در تمام جهان آماده یاری به متقاضیان تحصیل در این کشور هستند. در صورت احتیاج می توانید به طور اینترنتی یا به وسیله حضور در سفارتخانه و پر کردن مدارک تحصیلی اقدام به ارائه درخواست کنید.

نکاتی که قبل از تحصیل در ارمنستان باید بدانید

- اگر عاشق غذاهای خانگی هستید شک نکنید ارمنستان کشوری عالی برای تان است. بیشتر غذاهای ارمنی با مواد اولیه محلی تهیه می شوند و میوه ها و سبزیجات این کشور به خاطر طعم و کیفیت بالای شان معروفیت دارند. شما هرگز طعم زردآلو، هلو یا انار آبدار ارمنی را فراموش نخواهید کرد.

- زبان انگلیسی به ندرت در ارمنستان صحبت می گردد و دو زبان ارمنی و روسی زبان های رایج کشورند. پس یا باید تسلط خود بر این دو زبان را بهتر کنید و یا این که کارهای روزمره خود را با ایما و اشاره و دشواری بیش تر انجام دهید. به علاوه سعی کنید به هیچ وجه درباره مسائل ترکیه و آذربایجان با افراد ارمنی صحبت نکنید.

- ارمنی ها معمولا بسیار خودمانی هستند و بدون در نظر گرفتن حریم شخصی با دیگران ارتباط برقرار می نمایند. مکالمات بیشترا چهره به چهره و بدون چشم بر داشتن از یکدیگر انجام می گردد و در بیش تر این صحبت ها از شما سوالات شخصی هم می پرسند. ارامنه بسیار مودب و مهربانند و در سختی ها به دیگران حتما یاری می نمایند.

- ارمنستان در مقایسه با کشورهای توریستی اروپای غربی بسیار بکر به شمار میرود. با این اوصاف سفر و زندگی در این کشور ممکن است به این سادگی ها هم نباشد، اما فرصتی استثنایی برای رشد و شکوفایی در کشور و فرهنگی منحصربفرد و ممتاز را در اختیارتان قرار می دهد.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور
انتشار: 13 مرداد 1401 بروزرسانی: 13 مرداد 1401 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 2039

به "تحصیل در ارمنستان ، هزینه ها و جزییات دریافت ویزای تحصیلی ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحصیل در ارمنستان ، هزینه ها و جزییات دریافت ویزای تحصیلی ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید