ترامپ برای شرکت در نشست ناتو وارد لندن شد

به گزارش نامیت، رئیس جمهوری آمریکا به منظور شرکت در اجلاس پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) وارد لندن پایتخت انگلیس شد.

ترامپ برای شرکت در نشست ناتو وارد لندن شد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اخیرا گفته بود این کشور بودجه کمکی به ناتو را کاهش خواهد داد.

لازم به ذکر است، اجلاس ناتو قرار است سه شنبه و چهارشنبه در لندن برگزار گردد.

امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه حدود یکماه پیش با الفاظی تند همتایان اروپایی خود را به دلیل وابستگی دفاعی به ائتلاف نظامی ناتو به باد انتقاد گرفت و به صراحت تأکید کرد که ناتو به دلیل اقدامات آمریکا دچار مرگ مغزی شده است.

با گذشت بیش از یکماه از این اظهارات، رئیس جمهور فرانسه اخیرا اذعان کرد که سخنان وی علیه ناتو زنگ هشداری سودمند برای اعضای این ائتلاف بوده و اینکه او بابت گفته هایش عذرخواهی نخواهد کرد.

ماکرون در یک کنفرانس خبری مشترک با یِنس استولتنبرگ دبیرکل ناتو گفت: مسائلی که من مطرح کردم، مسائل آشکاری بودند که ما هنوز آنها را حل نکرده ایم.

وی در ادامه اضافه نمود: صلح در اروپا، شرایط پس از پیمان منع موشکهای هسته ای میان بُرد، روابط با روسیه، مسأله ترکیه، اینکه دشمن کیست؟ خب من می گویم: تا زمانی که این مسائل حل و فصل نشوند، در خصوص توزیع هزینه و توزیع مسئولیت نباید مذاکره کنیم.

رئیس جمهور فرانسه با اشاره ضمنی به سخنان تند خود علیه ناتو گفت: بنابراین شاید ما به یک زنگ هشدار نیاز داشتیم و من خوشحالم که این هشدار داده شد و خوشحالم که اکنون همه گمان می نمایند که ما باید در عوض به اهداف راهبردی خود فکر کنیم. بنابراین من برای روشن کردن این ابهام ها مطلقاً عذرخواهی نخواهم کرد.

این در حالی است که دبیر کل ناتو در واکنش به اظهارات ماکرون مدعی شد که در شرایط نامعلوم، نهادهای چندجانبه قدرتمندی همچون ناتو ضروری هستند.

وی در این باره گفت: پوشیده نیست که میان اعضای این ائتلاف اختلافاتی وجود دارد. اما قدرت ناتو در آن است که پیش از این نیز همین نوع اختلافات را داشتیم و هربار توانسته ایم بر آنها غلبه کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 585

به "ترامپ برای شرکت در نشست ناتو وارد لندن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ برای شرکت در نشست ناتو وارد لندن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید