تصاویر ، زن آلمانی سوار بر کرونا در پرسپولیس

به گزارش نامیت، پروازها یک به یک تعلیق می شدند و قرنطینه جهانی در حال شروع بود که ارلیکا، پزشک آلمانی به ایران سفر کرد تا پیش از مسدود شدن مرزهای بیشتر به روی مسافران، قصه جهانگردی اش را کامل کند.

تصاویر ، زن آلمانی سوار بر کرونا در پرسپولیس

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، انگیزه اصلی این پزشک آلمانی از سفر به ایران، بیشتر این بود که جهت باستانی پارسه (تخت جمشید) تا پاسارگاد (پرسپولیس) را همانند مردم گذشته ایران زمین، با اسبی اصیل طی کند.

امیر میری (آقامیر) که برنامه سوارکاری ارلکیا را با رعایت موازین و توصیه های بهداشتی اجرا کرد و چند روزی در اقامتگاه بومگردی اش میزبان این دنیاگرد آلمانی بود، گفت: ارلیکا هفته پیش در ایران بود، نمی دانم با این شرایط، چطور توانسته تا قلب ایران برود، او سفرش را از اصفهان شروع کرد و بعد به یزد و فارس آمد.

او درباره برنامه اسب سواری این دنیاگرد شرح داد: سال ها پیش یکی از ایده هایم سفر با قافله بین پاسارگاد و تخت جمشید بود. برای راه اندازی این قافله باید اسب های اصیل را پرورش می دادیم. اسب دره شوری یکی از نژادهای بومی فارس است. سوارکاری با اسب های اصیل یکی از تجربه های دنیاگردان خارجی است که به صورت بومی نگهداری می شوند. اسب های باشگاه های سوار کاری بیشتر آموزش دیده اند و شبیه به خوراک های رستورانی هستند و در همه جای دنیا به یک سیاق و روش عمل می نمایند، ولی اسب های بومی همچون خوراک های محلی از جمله جاذبه های بومگردی هستند و هر اسب با توجه به اقلیم و رفتارهای صاحبش، عملکرد متفاوتی دارد. سوار کاری در کهن دیار کمین (دشتی در نزدیکی پاسارگاد)، همچون خوردن دمپخت سیرموکی در (بومگردی) کلبه آقامیر لذت بخش است.

میری ادامه داد: راه اندازی این بسته سفر سه روزه از پارسه تا پاسارگاد وقت و انرژی زیادی از آدم می گیرد. بنابراین تا مقدمات آن فراهم گردد کوشش وافری را می طلبید. هم زمان با شیوع کرونا و تعطیلی دنیاگردی، یکی از درخواست نمایندگان بانو ارلیکا از آلمان بود، این پزشک آلمانی معتقد بود باید ویروس کرونا را بومی و با آن مبارزه کرد، یکی از روش های مبارزه، داشتن بدنی قوی و خوردن خوراک های مقوی است. با تمام مسائل، ارلیکا نخستین مهمان ما در سال 99 شد.

سفر این پزشک آلمانی به ایران در شرایطی که دنیا در وحشت شیوع ویروس همه گیر کرونا بود و با بازگشت مسافران به خانه، قرنطینه ای کم سابقه را تجربه می کرد، حتی میزبان ارلیکا را حیرت زده کرد، میری گفت: ریسک سفر به ایران و تجربه سوار کاری در کهن دیار کمین و سفر در جهت باستانی پارسه و پاسارگاد و در اطراف کاخ های کورش عظیم در پاسارگاد، تجربه ای ناب را رقم زد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 864

به "تصاویر ، زن آلمانی سوار بر کرونا در پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، زن آلمانی سوار بر کرونا در پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید