تیم ملی والیبال بانوان حریفان انتخابی دنیا خود را شناخت

به گزارش نامیت، تیم ملی والیبال بانوان ایران در مسابقات انتخابی زنان دنیا در منطقه آسیای مرکزی به مصاف تیم های هند، نپال و مالدیو می رود.

تیم ملی والیبال بانوان حریفان انتخابی دنیا خود را شناخت

به گزارش خبرنگاران، هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان دنیا سال 2018 با حضور 24 تیم از 7 تا 28 مهرماه سال 1397 به میزبانی ژاپن برگزار می گردد.

تاکنون حضور سه تیم در این رقابت ها قطعی شده است. آمریکا به عنوان قهرمانی سال 2014، ژاپن میزبان سال 2018 و تیم ملی والیبال برزیل به عنوان قهرمان سال 2015 آمریکا جنوبی سه تیم قطعی شده این رقابت ها هستند.

قاره آسیا علاوه بر میزبان، چهار سهمیه دیگر در مسابقات والیبال قهرمانی دنیا دارد که تیم ها بر اساس مسابقات انتخابی تعیین می شوند.

مسابقات انتخابی قاره آسیا در دو مرحله برگزار می گردد که مرحله نخست رقابت ها در پنج گروه پیگیری می گردد و تیم های قهرمان این پنج گروه به همراه پنج تیم برتر قاره آسیا در مرحله نهایی در دو گروه به مصاف یکدیگر می روند.

قبلا هند به عنوان میزبان مرحله نخست در گروه آسیای مرکزی انتخاب شده بود که این رقابت ها به دلیل اختلافات داخلی فدراسیون والیبال هند از سوی فدراسیون دنیای لغو شد.

سپس کنفدراسیون والیبال آسیا (AVC) مالدیو را به عنوان میزبان رقابت های انتخابی زنان دنیا در منطقه آسیای مرکزی انتخاب کرد که این رقابت ها از هشتم تا دهم بهمن ماه برگزار می گردد.

تیم ملی والیبال بانوان ایران در این رقابت ها به مصاف تیم های هند، نپال و مالدیو خواهد رفت.

تا کنون کره شمالی و تونگا به ترتیب با کسب مقام قهرمانی در مناطق اقیانوسیه و شرق آسیا صعودشان به مرحله نهایی قاره آسیا قطعی شده است و رقابت سه منطقه دیگر هنوز برگزار نشده است.

از منطقه غرب آسیا برای حضور در این رقابت ها کشوری اعلام آمادگی نکرده است و به همین دلیل دو تیم تایلند و ویتنام از منطقه جنوب شرق آسیا مجوز حضور در مرحله نهایی را کسب کردند.

مرحله دوم یا نهایی مسابقات والیبال انتخابی دنیا در قاره آسیا با حضور 10 تیم در دو گروه برگزار می گردد که یک گروه 5 تیمی به میزبانی قزاقستان (گروه A) و 5 تیم دیگر هم به میزبانی تایلند (گروه B) که دو تیم برتر در رنکینگ دنیای سال گذشته هستند، با هم رقابت می نمایند.

تاکنون حضور تیم های چین، قزاقستان، استرالیا، کره جنوبی، تایلند، ویتنام، کره شمالی و چین تایپه در مرحله نهایی مسابقات انتخابی زنان دنیا در قاره آسیا قطعی شده است و قهرمان منطقه مرکزی دهمین تیم شرکت نماینده در این رقابت ها خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 394

به "تیم ملی والیبال بانوان حریفان انتخابی دنیا خود را شناخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی والیبال بانوان حریفان انتخابی دنیا خود را شناخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید