5 آزادکار ایران راهی فینال شدند

به گزارش نامیت، پنج کشتی گیر ایران به ملاقات فینال و یک کشتی گیر نیز به ملاقات رده بندی مسابقات روز دوم کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان آسیا در تایلند راه یافتند.

5 آزادکار ایران راهی فینال شدند

به گزارش نامیت و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، مسابقات 7 وزن دوم و سرانجامی رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی آسیا، از صبح امروز (یکشنبه) در شهر بانکوک تایلند در حال برگزاری است.

در سرانجام مسابقات مقدماتی، سید عرفان جعفریان، مهدی عشقی، میثم زارع، عباس فروتن و سید مهدی هاشمی در اوزان 46، 54، 76، 85 و 100 کیلوگرم با شکست تمامی حریفان خود به ملاقات فینال راه یافتند و سید مبین حسینی در وزن 69 کیلوگرم راهی ملاقات رده بندی شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به توضیح زیر است:

در وزن 46 کیلوگرم سید عرفان جعفریان پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 6 بر 2 مقابل کشتی گیری از کشور ازبکستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد نیز با نتیجه 5 بر 3 از سد حریف هندی گذشت و به ملاقات سرانجامی رسید. جعفریان در این ملاقات به مصاف کشتی گیر قزاقستانی می رود.

در وزن 54 کیلوگرم مهدی عشقی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر از سد حریف مغولی خود گذشت. وی در دور بعد نیز با همین نتیجه از سد کشتی گیر کره جنوبی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عشقی در این مرحله نیز با نتیجه 8 بر 5 برابر نماینده کشور قرقیزستان به پیروزی رسید و راهی ملاقات فینال شد. وی در ملاقات نهایی با کشتی گیر هندی مبارزه می نماید.

در وزن 63 کیلوگرم امیرحسین مقصودی در دور اول با نتیجه 4 بر 2 نماینده قزاقستان را شکست داد اما در ملاقات دوم مقابل حریفی از کشور ژاپن 7 بر 5 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر ژاپنی در دور بعد، مقصودی از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 69 کیلوگرم سید مبین حسینی در مبارزه نخست مقابل کشتی گیری از کشور کره جنوبی با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد مقابل کشتی گیر پاکستانی با نتیجه 6 بر 7 شکست خورد اما با توجه به حضور حریف پاکستانی در ملاقات فینال، حسینی در گروه شانس مجدد با نتیجه 11 بر 2 کشتی گیر ازبکستانی را مغلوب کرد و به ملاقات رده بندی راه یافت. حسینی برای کسب مدال برنز به مصاف حریف مغولی می رود.

در وزن 76 کیلوگرم میثم زارع پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 3 بر صفر از سد کشتی گیر ازبکستانی گذشت وی در دور سوم نیز با نتیجه 10 بر صفر حریف قرقیزستانی خود را شکست داد و به ملاقات فینال راه یافت. حریف زارع در این ملاقات نماینده کشور هند است.

در وزن 85 کیلوگرم عباس فروتن پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل کشتی گیر قزاقستانی با نتیجه 10 بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد نیز با نتیجه 10 بر صفر حریف چینی را مغلوب کرد و راهی ملاقات فینال شد. فروتن در ملاقات سرانجامی با کشتی گیر ازبکستانی مسابقه می دهد.

در وزن 100 کیلوگرم سید مهدی هاشمی در دور اول با نتیجه 10 بر صفر کشتی گیر ژاپنی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 12 بر یک از سد حریف تاجیکستانی گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. این نماینده ایران در این مرحله نیز با ضربه فنی کشتی گیر قزاقستانی را شکست داد و فینالیست شد. هاشمی در این ملاقات به مصاف کشتی گیر ترکمنستانی می رود.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 659

به "5 آزادکار ایران راهی فینال شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 آزادکار ایران راهی فینال شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید