جوانسازی پوست صورت با بهترین روش های طبیعی خانگی

به گزارش نامیت، روش های مراقبت و روش های خانگی جوانسازی پوست به ما کمک می کند تا پیری پوست و ظاهر شدن چین و چروک های پوستی را به تعویق بیندازیم و از داشتن پوستی صاف و زیبا لذت ببریم.

جوانسازی پوست صورت با بهترین روش های طبیعی خانگی

آشنایی با روش های خانگی جوانسازی پوست صورت

آشنایی با روش های مراقبت و روش های خانگی جوانسازی پوست به ما کمک می کند تا پیری پوست و ظاهر شدن چین و چروک های پوستی را به تعویق بیندازیم و از داشتن پوستی صاف و زیبا لذت ببریم. قطعاً برای همه ما مقدور نیست که هر چند ماه یک بار در مراکز زیبایی جوان سازی پوست با لیزر و مراقبت های پوستی مختلف را تجربه کنیم. اما روش های زیادی برای جوانسازی و تحریک کلاژن سازی پوست صورت در خانه وجود دارد و می تواند موجب جوانسازی و زیبایی پوست شما شود. در این گزارش می توانید با بهترین روش های جوانسازی پوست صورت در خانه آشنا شوید.

برای اینکه پوستی زیبا و جوان داشته باشید می توانید از چند محصول ارزان قیمت بهره ببرید. در ادامه چند راهکار مناسب را در خصوص جوان سازی پوست صورت به شما معرفی می کنیم.

استفاده از ژل شگفت انگیز آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا یکی از محصولاتی است که در بیشتر کرم ها و مرطوب کننده ها مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان یک محصول شگفت انگیز برای جوان سازی پوست شناخته می شود. برای بهره مند شدن از خاصیت آلوئه ورا کافیست عصاره یا ژل آن را هفته ای چند بار به پوست خود بمالید.

استفاده از ژل شگفت انگیز آلوئه ورا برای جوانسازی پوست

ژل آلوئه ورا را برای مدت چند ماه و هفته ای سه بار روی صورت خود بمالید. اجازه دهید تا ماسک آلوئه ورا به مدت 10 دقیقه بر روی پوست شما بماند و سپس با آب گرم بشویید. این روش یکی از بهترین روش های خانگی جوانسازی پوست صورت می باشد.

عصاره گوجه فرنگی برای جوانسازی پوستبرای استفاده از گوجه فرنگی به عنوان ماسک باید کمی دقت کرد. چراکه استفاده نادرست از این محصول بی نظیر می تواند پوست را دچار سوزش یا التهاب کند. از این رو، بهتر است بجای استفاده از خود گوجه فرنگی از عصاره آن بهره ببرید. عصاره گوجه فرنگی را هفته ای دوبار برای مدت 15 دقیقه روی پوست خود بگذارید. این کار را برای مدتی انجام دهید تا نتایج لازم را بگیرید.

روغن نارگیل رفع کننده خشکی پوستروغن نارگیل یکی از بهترین محصولات برای شادابی و طراوت پوست است. استفاده از روغن نارگیل روشی موثر برای رفع خشکی پوست و آبرسانی به منافذ آن است. استفاده از این روغن در کنار مرطوب کننده ها روشی جادویی برای جوان سازی پوست است.

نحوه استفاده:

 1. چند پره از نارگیل را از طریق بخار گرم کنید.
 2. روغنی که از آن بدست آمد را به دستان خود آغشته کنید و به صورت بمالید.
 3. اکنون با انگشتان خود به شکل دورانی پوست خود را با روغن ماساژ دهید.
 4. روغن نارگیل یکی بهترین روش های خانگی جوانسازی پوست صورت است.

روغن نارگیل یکی از بهترین روش های خانگی جوانسازی پوست صورت بوده که بسکمک از آن تاثیر مثبت گرفته اند. این کار را به مدت 20 دقیقه در روز انجام دهید و سپس پوست خود را بشویید.

استفاده از اسکراب بادام برای جوانسازی

بادام همیشه به عنوان یک محصول ایده آل برای شادابی و طراوت پوست مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده صحیح از اسکراب بادام باعث می شود تا سلول های مرده پوست از بین رفته و به منافذ آن آب رسانی شود. استفاده از بادام پوست را در برابر تابش نور خورشید محافظت کرده و اجازه نمی دهد اشعات خورشید پوست را خشک و قرمز کنند.

نحوه استفاده:

 1. 3 قاشق غذاخوری خامه را با یک فنجان شکر مخلوط و روغن زیتون و روغن بادام را به آن اضافه کنید.
 2. ماسک را روی صورت بگذارید و به مدت 15 دقیقه ماساژ دهید.
 3. سپس صورت خود را با آب ولرم بشوید تا اثری از ماسک بر پوست شما نماند.
 4. استفاده از بادام پوست را در برابر تابش نور خورشید محافظت کرده و اجازه نمی دهد اشعات خورشید پوست را خشک و قرمز کنند.
 5. استفاده از اسکراب بادام یکی از موثرترین روش های خانگی جوانسازی پوست صورت می باشد که بسکمک از متخصصان آن را توصیه می کنند.

عصاره لیمو - پاکساز و جوانسازعصاره لیمو سرشار از ویتامین C است و از پیری زودرس پوست به خوبی جلوگیری می کند. معمولا، آبلیمو در تمام خانه ها یافت می شود و به عنوان یک روش ایده آل برای شادابی و طراوت پوست مورد استفاده قرار می گیرد. عصاره لیمو در کنار شادابی پوست، لکه ها و آکنه های صورت را از بین می برد.

نحوه استفاده:

 1. یک عدد لیمو تازه را از وسط نصف کرده و مقدار عسل بر روی آن بمالید.
 2. سپس لیمو را به پوست خود بمالید (به صورت مداوم لیمو را بالا و پایین کنید).
 3. اجازه دهید 10 دقیقه آثار لیمو بر روی پوست بماند و سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.
 4. این کار یکی از ایده آل ترین روش های خانگی جوانسازی پوست صورت است. برای نتیجه گیری بهتر، این کار را هفته ای 2 الی 3 مرتبه تکرار کنید.

سیب زمینیسیب زمینی یکی از درمان های عالی برای جوان سازی پوست است. این خوراکی پرمصرف که در تمام خانه ها همیشه دردسترس قرار گرفته است، برای پاکسازی پوست و روشن شدن پوست بسیار مفید است و خواص ضدچروک انکارناپذیری دارد.

می توانید سیب زمینی خام رنده شده یا آب آن را هر روز به مدت 15 دقیقه روی پوست تان بگذارید؛

برای حفظ خاصیت ارتجاعی پوست یا پاک سازی آن و روشن ترشدن رنگ پوست تان می توانید به ماسک تان کمی آب لیمو هم اضافه کنید.

خیار

خیار ماده ای است که از جوانی و سلامت پوست حمایت می کند و ماسک خیار به عنوان یکی از مؤثرترین روش ها و مواد درمان کننده جوش صورت شناخته می شود.

برش های گرد خیار را برای حداقل 15 دقیقه روی صورت تان بگذارید. از این ماسک را می توانید چندین بار در هفته روی پوست صورت تان بگذارید.

تخم مرغ شگفت انگیز در لیفت و جوانسازی

سفیده تخم مرغ خاصیت سفت کنندگی و رفع چین و چروک پوست را دارد. استفاده از سفیده تخم مرغ باعث می شود تا منافذ پوست بیش از حد بزرگ نشده و چربی پوست تبدیل به جوش یا آکنه نشوند. منافذ پوست هنگامی که از هم فاصله بگیرند منجر به انباشت باکتری و در نتیجه جوش های سرسفید و گوشتی می شوند.

نحوه استفاده:

 1. 1 عدد سفیده تخم مرغ را به کمک قلم مو به پوست خود بمالید.
 2. سپس، برای مدتی اینکار را متوقف کنید تا سفیده تخم مرغ جذب پوست و در نهایت خشک شود.
 3. بعد از 15 دقیقه صورت خود را بشویید و با حوله خشک کنید.
 4. استفاده از تخم مرغ جزو مناسب ترین روش های خانگی جوانسازی پوست صورت بوده و نتایج بی نظیری بر شادابی پوست داشته است.

گلاب یک آنتی اکسیدان طبیعیگلاب به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی برای تقویت و بازسازی سلول های پوست مناسب بوده و باعث می شود چین و چروک صورت پس از مدتی از بین برود.

نحوه استفاده:

2 قاشق چای خوری گلاب را با نصف قاشق چای خوری آبلیمو ترکیب کنید.

سپس با استفاده از یک پنبه محلول را به پوست خود بمالید.

پس از اینکه محلول خشک شد پس از 10 دقیقه آن را با آب گرم به خوبی بشویید.

گلاب یک آنتی اکسیدان طبیعیهمچنین در کنار آبلیمو می توانید از عسل و موز نیز به عنوان مکمل های مناسب برای شادابی پوسست خود بهره ببرید. این ترکیب یکی از بهترین روش های خانگی جوانسازی پوست صورت بوده و بسیار موثر است.

استفاده از جوش شیرین به عنوان یک محصول جادویی

ماسک صورت جوش شیرین خواص بسکمک دارد. جوش شیرین یکی از ترکیبات شناخته شده ای است که دارای خواص بالقوه برای شادابی پوست می باشد.

جوش شیرین در پزشکی به عنوان یک عنصر جلوگیری کننده از بروز چین و چروک صورت شناخته می شود. جوش شیرین همچنین یکی از موثرترین راه ها برای سفید کردن پوست و مقابله با لکه ها است. برای اینکه پوستی شاداب و بشاش داشته باشید شما را به خواندن ادامه مطلب دعوت می کنیم.

ماسک جوش شیرین با آب

ساده ترین راه ساخت ماسک مخلوط کردن آن با آب است که باعث از بین رفتن چربی های اضافی و ناخالصی های پوست می شود. جوش شیرین دارای خواص ضد قارچ و ضد عفونی کننده است که آن را تبدیل به یکی از موثرترین روش های خانگی جوانسازی پوست صورت کرده است.

نحوه استفاده:

* جوش شیرین و آب را باهم مخلوط کنید تا به شکل خمیر در بیایند. می توانید مقدار مورد نظر را با رعایت تناسب بیشتر کنید.

* پس از آماده شدن ماسک، مخلوط را به صورت خود بمالید. از تماس با لب ها و چشم ها خودداری نمایید.

* ماسک را به مدت 5 دقیقه روی صورت خود نگه دارید.

* سپس آن را با آب بشویید و صورت خود را خشک کنید.

ماسک صورت جوش شیرین با شیر

شیر به علت خاصیت مرطوب کنندگی خود جزو عناصر شاداب کنندهٔ پوست محسوب می شود. به همین علت، ماسک صورت جوش شیرین با شیر مقادیر فراوانی از مواد معدنی و ویتامین را در خود فراهم می کند. این ترکیب همچنین مقدار زیادی کلاژن تولید می کند که به کاهش چین و چروک در پوست کمک می کند و آن را تبدیل به یکی از بهترین روش های خانگی جوانسازی پوست صورت می کند.

نحوه استفاده:

* جوش شیرین را با شیر مخلوط کنید تا خمیر شوند.

* آن را به مدت 25 دقیقه بر روی پوست خود بگذارید.

* سپس با آب صورت خود را بشویید.

ماسک صورت جوش شیرین با پرتقال

خاصیت اسیدی پرتقال باعث بسته شدن منافذ پوست و تغذیه آن می شود، این در حالی است که جوش شیرین نیز به عنوان یک تمیز کنندهٔ طبیعی عمل می کند تا انواع ناخالصی ها را از بین ببرد. لایه برداری پوست باعث می شود تا اکسیژن بیشتری به منافذ پوست برسد و بهتر تنفس کند. بنابراین پوست سالم، با نشاط و شفاف می ماند. ترکیب جوش شیرین با پرتقال جزو هوشمندانه ترین روش های خانگی جوانسازی پوست صورت است.

نحوه استفاده:

* جوش شیرین و آب پرتقال را باهم مخلوط کنید تا خمیر شوند.

* ماسک را به صورت خود بمالید و از برخورد آن با چشم ها جلوگیری کنید.

* به آرامی صورت را با نوک انگشتان ماساژ دهید تا اثر لایه برداری بیشتر شود.

* ماسک را به مدت 15 دقیقه روی صورت خود نگه دارید.

* سپس صورت خود را با آب بشویید.

ماسک صورت جوش شیرین با عسل

عسل به همراه جوش شیرین محافظ های مناسب پوست هستند و پوست شما را شفاف نگه می دارند. این ترکیب حاوی مواد معدنی فراوان بوده و به خوبی منافذ پوست را آب رسانی می کند. بسکمک از متخصصان، عسل و جوش شیرین را جزو بهترین روش های خانگی جوانسازی پوست صورت می دانند.

نحوه استفاده:

* مواد را باهم مخلوط کنید تا خمیر شوند.

* ماسک را به صورت خود بمالید و به مدت 20 دقیقه صبر کنید.

* صورت خود را به خوبی بشویید به طوری که اثری از عسل باقی نماند.

ماسک صورت جوش شیرین با عسل و دارچین

دارچین یک تمیز کننده بسیار عالی است که خاصیت ضد التهابی دارد و آکنه ها و لکه های صورت را از بین می برد. عسل خاصیت نرمی و آنتی اکسیدان دارد و آلودگی ها و مواد شیمیایی را که پس از یک روز شلوغ در شهر وارد پوست شما شده اند، از بین می برد. جوش شیرین نیز خاصیت لایه برداری دارد و منافذ پوست شما را باز می کند. این ترکیب جزو جادویی ترین روش های خانگی جوانسازی پوست صورت می باشد.

نحوه استفاده:

* مواد را باهم مخلوط کنید تا خمیر شوند

* ماسک را روی صورت خود بمالید و 15 دقیقه صبر کنید

* سپس صورت خود را با آب سرد بشویید

ماسک صورت جوش شیرین با ماست

هنگامی که آکنه ها خفیف باشند ماسک صورت می تواند کمک کنندهٔ خوبی باشد. مخلوط جوش شیرین و ماست می تواند اثربخشی جوش شیرین را افزایش دهد.

نحوه استفاده:

* مواد را باهم مخلوط کنید تا خمیر شوند.

* ماسک را به مدت 10 دقیقه روی صورت خود نگه دارید.

* سپس صورت خود را با آب گرم بشویید.

ماسک صورت جوش شیرین با سرکه سیب

این ماسک، پوست صورت شما را در معرض نور آفتاب و آلودگی هوا محافظت می کند و باعث از بین رفتن لکه های پوست می شود. در این روش عمق پوست تمیز شده و چین و چروک ها از بین می فرایند. استفاده از این ماسک جزو موثرترین روش های خانگی جوانسازی پوست صورت به شمار می رود.

نحوه استفاده:

* نصف لیوان آب را با سرکه سیب مخلوط کرده و خوب بهم بزنید تا رقیق شوند.

* سپس بقیه مواد را اضافه کرده و خوب مخلوط کنید.

* قبل از گذاشتن ماسک، صورت خود را به خوبی بشویید و آن را خشک کنید.

* ماسک را به مدت ده دقیقه روی صورت خود نگه دارید و سپس با آب سرد بشویید.

* توصیه می شود این کار شب ها و قبل از خواب انجام شود.

عسل

برای همه عسل ماده ای سرشار از مواد معدنی و سایر میکروارگانیک های آلی است که به عنوان یکی از مرطوب کننده های پوست شناخته می شود. این ماده جادویی که همگی به خوبی آن را می شناسیم، می تواند فرایند بازسازی و جوان سازی دوباره سلول های پوست را سرعت ببخشد. اگر به استفاده از این ماده پرفایده عادت کنید متوجه خواهید شد که حتی روی چروک های عمیق هم تأثیر فوق العاده ای دارد. اما یادتان باشد اگر پوست حساسی دارید، عسل گزینه چندان مناسبی برای پوست شما نیست. برای بهره بردن از فواید عسل برای پوست مراحل زیر را دنبال کنید:

* عسل را روی پوست صورت و گردن تان بمالید و بعد از 20 دقیقه بشویید؛

*برای تهیه یک ماسک ضدپیری کافی است عسل و دارچین را به مقدار مساوی مخلوط کنید و به عنوان ماسک روی صورت تان بگذارید.

ویتامین Eمنظورمان از ویتامین E همین کپسول هایی است که در تمام داروخانه ها وجود دارد. می توانید از محتویات همین کپسول های دردسترسِ ویتامین E در محصولات پوستی خانگی خودتان بهره ببرید چون فرایند بازسازی و بهبود پوست را سرعت می بخشند، رنگ پوست تان را بازتر می کند و چروک ها را از بین می برد.

سعی کنید مقداری ویتامین E به محصولات پوستی خودتان مثل کرم صورت تان اضافه کنید یا محتویات کپسول را به عنوان مرطوب کننده روی پوست لب هایتان بزنید.

شکرشکر یک درمانگر طبیعی فوق العاده و همیشه دردسترس است. این شیرین کننده مرسوم به آرامی با حذف سلول های مرده پوست، صورت تان را پاک سازی و نرم می کند. پاکسازی پوست صورت با شکر، پوست را صاف و نرم و براق خواهد کرد. هفته ای یک بار پوست تان را مرطوب کنید و مقداری شکر روی آن بمالید و ببینید چگونه پوست تان مانند کودک نرم و لطیف خواهد شد.

ماسک موز

موز سرشار از ویتامین ها و مواد مغذی برای جوانسازی و زیباتر به نظر رسیدن پوست شما است. ویتامین Aموجود در موز به از بین رفتن لکه های تیره و صاف شدن پوست شما کمک می کند. ویتامین B موجود در آن در کاهش خشکی پوست مؤثر است. ویتامین E موز در کاهش چین و چروک های پوستی مؤثر است و پتاسیم موجود در آن به آبرسانی و حفظ رطوبت پوست کمک می کند. برای درست کردن ماسک موز تنها لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:

یک موز رسیده میانه را کاملاً له کنید.

 1. 2 قاشق غذاخوری عسل و 1/4 قاشق غذاخوری ماست ساده به آن اضافه کنید.
 2. مواد را خوب هم بزنید و با هم ترکیب کنید.
 3. سپس دراز بکشید و ماسک را روی صورت و گردن خود بمالید.
 4. اجازه دهید این ماسک برای 15 تا 20 دقیقه روی پوست بماند.
 5. سپس صورت خود را با آب سرد بشویید.

ماسک شیر خشک

استفاده از ماسک شیر خشک موجب ایجاد شادابی و طراوت پوست می شود. این ماسک تأثیر فوق العاده ای بر جوانسازی پوست صورت در خانه دارد و پوست شما را آبرسانی می کند. برای درست کردن ماسک شیر خشک تنها باید مراحل زیر را دنبال کنید:
 1. حدود 1/4 لیوان فرانسوی دسته دار شیر خشک را با مقداری آب ترکیب کنید.
 2. باید به مقدار ای آب به شیر خشک اضافه کنید که خمیر نسبتاً غلیظی ایجاد شود.
 3. حالا این خمیر را روی پوست تمیز قرار دهید.
 4. چند دقیقه صبر کنید تا خمیر کاملاً روی پوست شما خشک شود.
 5. سپس پوست خود را با آب گرم بشویید.

ماسک جو پرک

اگر در پی سریع ترین راه جوانسازی پوست در خانه هستید، بهتر است ماسک جو پرک را امتحان کنید. این ماسک به شادابی پوست و از بین بردن چین و چروک ها کمک زیادی می کند. برای درست کردن این ماسک باید مراحل زیر را دنبال کنید:
 1. نصف لیوان فرانسوی دسته دار آب داغ را که زیاد جوش نیست با 1/3 لیوان جو پرک ترکیب کنید.
 2. 2 تا 3 دقیقه صبر کنید.
 3. سپس 2 قاشق ماست، 1 قاشق سفیده تخم مرغ و 2 قاشق عسل به آن اضافه کنید.
 4. حال یک لایه نازک از این ماسک را روی صورت بزنید.
 5. برای 10 تا 15 دقیقه صبر کنید تا ماسک خشک شود.
 6. سپس پوست صورت را با آب گرم بشویید.

ماسک مایونز

اگر در یخچال خانه تان سس مایونز پیدا می شود، بهتر است دیگر به خرید ماسک های گران قیمت برای جوانسازی پوست فکر نکنید. مایونز بهترین چیز برای پوست صورت است که تأثیر فوق العاده ای بر جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک دارد. برای استفاده از ماسک مایونز باید مراحل زیر را دنبال کنید:

پوست خود را تمیز کنید.

* مقداری از سس مایونز را روی پوست بمالید و در سراسر صورت و گردن پخش کنید.

* اجازه دهید ماسک برای 20 دقیقه روی پوستتان بماند.

* سپس صورت خود را با آب خنک بشویید.

ماسک ماست

ماست یک روش سریع و ارزان قیمت برای پاکسازی پوست و از بین بردن منافذ باز پوست است. از طرف دیگر ماست پوست شما را آبرسانی می کند و بهترین ماده برای جوان سازی پوست محسوب می شود. برای درست کردن ماسک ماست می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:
 1. 1 قاشق غذاخوری ماست را با آب 1/4 یک عدد پرتقال ترکیب کنید.
 2. مقداری تفاله پرتقال و 1 قاشق ژل آلوئه ورا به آن اضافه کنید.
 3. مواد را خوب ترکیب کنید و سپس روی پوست قرار دهید.
 4. اجازه دهید این ماسک حداقل 5 دقیقه روی پوستتان بماند.
 5. سپس پوست را آبکشی کنید.

سس خردل

خردل حاوی گوگرد است که خاصیت ضد باکتری دارد. این ماده ضد حساسیت و ضد آکنه و التهاب است. از آن جایی که ممکن است برخی افراد به خردل حساسیت دهند، بهتر است قبل از استفاده از این ماسک حتماً آن را در بخش کوچکی از زیر چانه امتحان کنید. برای استفاده از ماسک خردل تنها لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:

* مقداری خردل ملایم را روی پوست تمیز قرار دهید.

* اجازه دهید ماسک برای 15 دقیقه روی پوستتان بماند.

* سپس صورت را با آب گرم بشویید.

سایر روش های خانگی جوانسازی پوست صورت

پوست خشک نسبت به تمام پوست ها مسئله سازتر است، زیرا نیاز به مرطوب شدن منظم و مداوم دارد. برای این کار، مرطوب کننده ها به علت داشتن چربی کافی بهترین گزینه هستند. همچنین بهتر است حدالمقدور از صابون استفاده نشود و تنها از آب برای مرطوب کردن پوست بهره برد.

پوست خشک نیاز به توجه بیشتری در زمستان دارد، زیرا سرما منجر به خشکی پوست می شود. از این رو، استفاده مداوم از مرطوب کننده ها هزینهٔ زیادی را در بر خواهد داشت، اما شما با یک سری روش های خانگی می توانید این کار را با هزینه ای بسیار کمتر انجام دهید.

بعد از حمام از پوست خود مراقبت کنید

افرادی که پوستی خشک دارند نباید صورت خود را با حوله خشک کنند، بلکه باید اجازه دهند به صورت طبیعی خشک شود تا نرم باقی بماند. این امر عارضه خارش پوست را کاهش می دهد. پس از اتمام حمام پوست خود را با کمک لوسیون مرطوب کنید، این کار باعث می شود تا رطوبت طبیعی پوست حفظ شود.

مراقبت از پوست پس از حمام جزو روش های خانگی جوانسازی پوست صورت بوده و بساری از متخصصان آن را توصیه می کنند.

انتخاب یک مرطوب کننده مناسب

لوسیون مرطوب کننده ای را انتخاب کنید که از ترکیبات ملایم تشکیل شده و دارای خاصیت سیلیسیم باشد و بتواند رطوبت پوست را حفظ کند. ژل پوست، اسید هیالورونیک و روغن های معدنی از جمله مرطوب کننده های پوست هستند.

استفاده از آرد نخودچی

نخودچی به مرطوب شدن پوست کمک می کند و چین و چروک خطوط زیر چشم را از بین می برد. استفاده از آرد نخودچی می تواند جزو هوشمندانه ترین روش های خانگی جوانسازی پوست صورت باشد.

نحوه استفاده:

* آرد نخودچی را با زردچوبه، شیر و عسل مخلوط کنید

* چند قطره آب لیمو به ترکیب اضافه کرده و به صورت خود بمالید

* اجازه دهید ترکیب به مدت 20 دقیقه روی صورت شما بماند و سپس آبکشی کنید

استفاده از انبه

انبه را باید جزو آندسته از میوه هایی دانست که کمتر کسی از خواص بی نظیر آن آگاه است. بسکمک از متخصصان انبه را به عنوان یک پاک کننده طبیعی دانسته و استفاده از آن را برای شادابی و طراوت پوست توصیه می کنند.

نحوه استفاده:

* انبه را پوست کنده و در مخلوط کن بریزید

* سپس یک قاشق سوپ خوری عسل و 3 قاشق روغن زیتون به آن اضافه کنید

* ترکیب را به مدت 1 ساعت روی پوست خود بگذارید و بعد بشویید

مراقبت های پوستی

برای مراقبت از پوست خود و شاداب نگه داشتن آن بهتر است از محصولات ضد پیری استفاده نکنید، اما اگر از آن ها استفاده می کنید محصولاتی را انتخاب کنید که عاری از رتینوئید یا AHA باشند تا پوست های خشک را تحریک نکند. برای داشتن پوستی سالم و درخشان، از غذاهای سالم و مکمل های روغن ماهی مانند کپسول روغن کبد بهره ببرید.

در کنار روش های خانگی جوانسازی پوست صورت در فصل زمستان با استفاده از مرطوب کننده هایی که مخصوص پوست های خشک هستند، از دست ها و پاهای خود مراقبت بیشتری کنید. همچنین، لب ها در طول زمستان در معرض خشکی قرار دارند به همین علت استفاده از یک چرب کننده یا مرطوب کنندهٔ خوب توصیه می شود تا پوست لب تغذیه شود.

معرفی برخی روش های کلینیکال برای جوانسازی پوست

اکنون که با انواع روش های خانگی جوانسازی پوست صورت آشنا شدید، بهتر است با روش های کلینیکال نیز آشنا شوید؛ چراکه تمام روش های خانگی صرفا برای شاداب ماندن پوست بکار می فرایند و تاثیری در از بین رفتن چین و چروک های پوست ندارند. روش های کلینیکال تاثیر زیادی بر رفع چین و چروکداشته که در ادامه به چند مورد آن اشاره می کنیم.

اندولیفت لیزر مدرن جوانسازی پوست صورت

اندولیفت یک روش جوانسازی پوست است که از طریق لیزر انجام می شود و جزو روش های کم تهاجمی با هدف لیفتینگ یا بالابردن اجزای صورت است.

هایفوتراپی

هایفوتراپی در کنار روش های خانگی جوانسازی پوست صورت تاثیر بی نظیری دارد. در این روش، پزشک با دستگاه هایفو با استفاده از امواج متمرکز فراصوت اقدام به جوانسازی پوست می کند. در این روش لایه های زیرین پوست مورد اصابت امواج قرار گرفته و انرژی درمانی می شوند.

لیزر CO2 فرکشنالاین لیزر باعث می شود تا تمام زخم ها و آثار جوش های صورت در سریع ترین زمان ممکن رفع شوند. این لیزر باعث می شود تا رنگ پوست بهبود یابد و چین و چروک صورت از بین برود.

آر اف فرکشنال

یکی دیگر از روش های کم تهاجمی کلینیکال که در کنار روش های خانگی جوانسازی پوست صورت مناسب است، استفاده از امواج آر اف فرکشنال می باشد. در این روش پزشک با این کار کلاژن های پوست را تحریک کرده و به شادابی پوست کمک می کند.

کربوکسی تراپیکربوکسی تراپی بهترین درمان برای سیاهی های دور چشم می باشد. در این روش تمامی ترک های پوست، سیاهی دور چشم از بین رفته و سلولیت های پوست درمان می شوند. این روش نیاز به 7 الی 10 جلسه درمانی دارد.

تزریق چربی

بسکمک از افراد در کنار روش های خانگی جوانسازی پوست صورت در پی راهکارهای کلینیکال نظیر تزریق چربی نیز هستند. این روش جزو روش های کم تهاجمی بوده و پزشک با تزریق چربی های خاص به جوانسازی پوست و رفع چین و چروک صورت کمک می کند.

تزریق ژل

تزریق ژل باعث می شود تا فیلرها، پرکننده ها و حجم دهنده های پوستی وارد بافت صورت شوند و آن را شاداب و جوان کنند. این کار همچنین باعث می شود تا چین و چروک های پوست از بین بفرایند.

بوتاکس

بوتاکس یک روش نسبتا کم تهاجمی بوده و با تزریق آن به پوست، عضلات صورت فلج شده و باعث از بین رفتن خطوط پوستی می شود. این روش یکی از متداول ترین روش های جوانسازی پوست بوده و برای تمام سنین مناسب می باشد.

لیفت صورت با نخ

در کنار روش های خانگی جوانسازی پوست صورت می توان به لیفت صورت با نخ نیز اشاره کرد. در این روش، پزشک به کمک نخ های بخیه موقتی یا جذبی اقدام به بالابردن پوست می کند. در این روش هیچ نیازی به تیغ جراحی نبوده و به صورت سرپایی انجام می شود.

سخن پایانی

در این مطلب شما را با انواع روش های خانگی جوانسازی پوست صورت آشنا کردیم. پوست صورت جزو اعضای حساس بدن بوده و باید مدام از آن محافظت شود؛ در غیر اینصورت دچار آسیب های جدی می شود. معمولا، برخی از افراد بویژه بانوان پس از اینکه وارد سنین 30 سالگی می شوند دچار افسردگی می شوند.

چراکه معتقدند دیگر جوانی خود را از دست داده و پوست آن ها طراوت سنین 20 سالگی خود را ندارد. اما، این یک تصور غلط است و با کمی مراقبت می توان پوست را جوان نگه داشت. البته ذکر این نکته هم لازم است که روش های خانگی برای حفظ طراوت و شادابی پوست هستند و اگر نیاز به کارهای اساسی تر برای جوانسازی یا درمان پوست باشد، بهتر است از روش های کلینیکی مدرن بهره ببرید.

منبع:

سایت خانه سفید

سایت چطور

سایت خبر آنلاین

منبع: راسخون
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1870

به "جوانسازی پوست صورت با بهترین روش های طبیعی خانگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوانسازی پوست صورت با بهترین روش های طبیعی خانگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید