تور ارزان چین: برترین و قویترین ماسک خانگی برای برطرف چین و چروک صورت

به گزارش نامیت، با افزایش سن، الاستین و کلاژن موجود در بافت پوست به سبب تغییرات در فیبروبلاست ، شکننده و ضعیف می گردد در نتیجه این امر باعث می گردد چین و چروک روی پوست ظاهر گردد. درمان ضد چروک ساخته شده با عناصر در منزل، امن و پر از مواد مغذی هستند و آنها باعث درخشش پوست و بهبود بافت خواهند شد

تور ارزان چین: برترین و قویترین ماسک خانگی برای برطرف چین و چروک صورت

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

علت چین و چروک پوست چیست؟

با افزایش سن، الاستین و کلاژن موجود در بافت پوست به سبب تغییرات در فیبروبلاست ، شکننده و ضعیف می شود در نتیجه این امر باعث می شود چین و چروک روی پوست ظاهر شود.

بعلاوه چین و چروک های زودرس صورت ممکن است به دلایل مختلفی همانند قرار گرفتن در معرض آفتاب، سیگار کشیدن، خشکی پوست، مصرف داروها، استرس، کاهش وزن ناگهانی، عوامل ژنتیکی، کمبود ویتامین و... پدید آید.

روش های برطرف چین چروک صورت

هنگامی که فردی میانسال می شود کاملا طبیعی است که پوست چروک شود اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی های مدرن می توانید پوست را زیبا و جوان کنید. البته فردی که مثلا 76 ساله است به یکباره نمی تواند 25 ساله شود، اما در هر حال پوستش بهتر می شود که البته می توانید با روش های خانگی این فرایند پیری پوست را عقب بیندازید و یا از بین ببرید.

طرز تهیه ماسک ضد چروک صورت در خانه به ترکیبات کاملا گیاهیهمه ما درباره استفاده از محصولات ضد چروک و پیری پوست نگران هستیم و وسواس داریم.زمانی که آخر دهه 20 سالگی را تجربه میکنیم، پوست به تدریج روبه پیری می رود و مدام در پی محصولاتی هستیم که این فرایند را به تاخیر بیندازیم.انجام این کار نسبتا بی فایده و بدون فکر است و شما میتوانید در عوض ماسک های شگفت انگیز و موثر را در خانه امتحان کنید.

بله، مبارزه با پیری پوست با عناصر موجود در آشپزخانه میسر خواهد شد و باعث جوانتر شدن خواهد شد.

درمان ضد چروک ساخته شده با عناصر در منزل، امن و پر از مواد مغذی هستند و آنها باعث درخشش پوست و بهبود بافت خواهند شد ؛ بنابراین انتخاب روش های گران قیمت و کرم های مختلف را فراموش کنید و در عوض ماسک های توصیه شده در این بخش از سلامت پوست را امتحان کنید.

برطرف چین و چروک صورت با روغن زیتون:

روغن زیتون برترین روغن برای چروک صورت است که هنگام ماساژ دادن صورت باید از آن بهره ببرید. روغن زیتون حاوی ویتامین A و E است که می تواند با رادیکال های آزاد پوست که آسیب دیده اند مبارزه کند.

ماساژ پوست آسیب دیده با استفاده از روغن زیتون باعث می شود که سلول های پوست بازسازی و ترمیم شوند بعلاوه به علت اینکه روغن زیتون به اعماق پوست نفوذ می نماید سبب مرطوب شدن پوست هم می شود.

مواد اولیه:

روغن زیتون

عسل

طرز تهیه:

میزانی روغن زیتون را همراه چند قطره عسل با هم مخلوط کنید. سپس مخلوط به دست آمده را بر روی پوست بمالید و به آرامی ماساژ دهید. این کار باعث می شود سلول های مرده پوست از بین برود و پوست سفت تر شود.

نکته: این روش را دو بار در روز انجام دهید. بعلاوه می توانید از روغن نارگیل، روغن شتر مرغ و روغن بادام هم برای جلوگیری از چروک شدن پوست بهره ببرید.

برطرف چین و چروک صورت با زنجبیل:زنجبیل به علت داشتن محتویات آنتی اکسیدانی یک درمان خوب برای برطرف چین و چروک پوست می باشد، بعلاوه زنجبیل مانع از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست می شود.

مواد اولیه:

زنجبیل

1 قاشق سوپ خوری عسل

روش استفاده:

میزان مشخصی زنجبیل را با عسل مخلوط کنید. سپس هر روز صبح این مخلوط را میل نمایید. بعلاوه می توانید جای این کار در روز دو بار چای زنجبیل بنوشید.

ماسک های ضد چروک صورت با روش پیشنهادی در طب سنتی

1. ماسک صورت ضد چروک روغن نارگیل:

در یک کاسه روغن های نارگیل و دانه هسته انار را با یکدیگر ترکیب کنید و سپس بعد از پاک کردن صورت و گردن، آن را اعمال کنید و اجازه دهید یک ساعت بماند و سپس با آب شستشو دهید.شما میتوانید این ماسک را هر روز بهره ببرید.

2. ماسک صورت ضد چروک خاک رس بتونیت:مواد لازم:

دو قاشق چای خوری خاک رس بنتونیت.

چند قطره روغن گل ریز

چند قاشق چای خوری آب

طرز تهیه:

تمام عناصر بالا را با یکدیگر ترکیب کنید تا یک فرمی از ماسک حاصل گردد و سپس آن را روی صورت و گردن خود اعمال کنید و بعد از 10 تا 20 دقیقه با آب گرم شستشو دهید و بعد با یک پد تمیز خشک کنید. از این ماسک دوبار در هفته بهره ببرید.

3. ماسک صورت ضد چروک آووکادو:مواد لازم:

نصف یک عدد آووکادو

یک قاشق غذا خوری جوی دوسر

طرز تهیه:

آووکادو را در یک کاسه له کنید و جوی دو سر را به آن اضافه کنید و سپس آن را روی صورت و گردنتان اعمال کنید و بعد از 10 تا 20 دقیقه با آب گرم شیتشو دهید و با یک پد خشک کنید. این را دو تا سه بار در هفته تکرار کنید.

4. ماسک صورت ضد چروک موز:

مواد لازم:

یک عدد موز

یک قاشق چای خوری گلاب

طرز تهیه:

موز را در یک کاسه له کنید و گلاب را به آن بیافزایید، به خوبی هم بزنید تا یک ماسک غلیظ بدست آورید و سپس آن را روی صورت و گردنتان اعمال کنید، اجازه دهید خشک شود و بعد از 15 تا 30 دقیقه با آب سرد شستشو دهید و در نهایت با یک پد خشک کنید.

شما میتوانید از این درمان هر روز و به طور متناوب بهره ببرید.

5. ماسک صورت ضد چروک آب برنج:

مواد لازم:

یک فنجان آب برنج

یک عدد حوله نرم و تمیز

طرز تهیه:

حوله خود را در یک فنجان آب برنج بخیسانید و سپس آن را روی صورتتان بگذارید، این فرایند را تا 10 دقیقه ادامه دهید و در نهایت صورت خود را بشویید و پاک کنید. شما میتوانید این کار را هر روز تکرار کنید.

6. ماسک صورت ضد چروک قهوه:مواد لازم:

یک قاشق غذا خوری قهوه

یک قاشق چای خوری پودر کاکائو

یک قاشق چای خوری روغن نارگیل

طرز تهیه:

ابتدا در یک کاسه پوذ قهوه و کاکائو را با هم مخلوط کنید و سپس روغن نارگیل را اضافه کنید تا یک فرم خمیر مانند بدست آورید و سپس آن را روی پوست صورت و گردنتان اعمال کنید.

بعد از 15 تا 30 دقیقه که خشک شد، به آرامی با آب سرد شستشو دهید و سپس با یک پد خشک کنید. شما میتوانید این درمان را دو تا سه بار در هفته تکرار کنید.

7. ماسک صورت ضد چروک جلبک دریایی:

مواد لازم:

یک قاشق غذا خوری پودرجلبک دریایی

دو قاشق غذا خوری آب ولرم

طرز تهیه:

در یک کاسه جلبک و آب را با هم ترکیب کنید و سپس آن را روی صورت خود اعمال کنید، اجازه دهید تا خشک شود و بعد از 15 تا 30 دقیقه با آب شیتشو دهید و با یک پد خشک کنید.این درمان را 3 تا 4 باز در هفته تکرار کنید.

8. ماسک ضد چروک صورت زرد چوبه:مواد لازم:

یک قاشق غذا خوری پودر زرد چوبه

سه قاشق چای خوری گلاب

طرز تهیه:

در یک کاسه زرد چوبه و گلاب را ترکیب کنید تا یک ماسک غلیظ حاصل گردد، سپس آن را به آرانی روی صورت و گردنتان اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.این درمان را هر روز متناوبا اجرا کنید.

9. ماسک ضد چروک صورت خیار:مواد لازم:

نصف یک عدد خیار

یک قاشق غذا خوری آبلیمو

طرز تهیه:

خیار را رنده کنید و بهد آبلیمو را به آن بیافزایید، آن را روی صورت خود اعمال کنید، اجازه دهید 10 تا 20 دقیقه بماند و سپس با آب سرد شستشو دهید و با یک پد خشک کنید.

10. ماسک ضد چروک صورت سیب زمینی و هویج:

مواد لازم:

یک عدد سیب زمینی میانه

یک قاشق چای خوری گلاب

طرز تهیه:

ابتدا سیب زمینی و هویج را رنده کنید، درون یک کاسه بزیزید و بعد گلاب را به آن بیافزایید و یک ماسک غلیظ بدست آورید، آن را روی صورت و گردن خود بمالید و بعد از 20 دقیقه شستشو دهید و با یک پد خشک کنید. این درمان را هر روز تکرار کنید.

11.ماسک صورت ضد چروک آلوئه ورا:مواد لازم:

دو قاشق غذا خوری عصاره آلوئه ورا

چند قطره آبلیمو

طرز تهیه:

آبلیمو و آلوئه ورا را با هم ترکیب کنید و به خوب هم بزنید. سپس آن را روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 10 دقیقه بشویید و بعد با یک پد خشک کنید.این درمان را هر روز تکرار کنید.

12.ماسک ضد چروک صورت زغال اخته:مواد لازم:

یک فنجان کوچک از دانه های خیس خورده

یک قاشق چای خوری گلاب

طرز تهیه:

دانه های خیس خورده را آسیاب کنید و بعد گلاب را به آن اضافه کنید، و ماسک بدست آمده را روی صورت خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد شستشو دهید و با یک پد خشک کنید. از این ماسک 3 تا 4 بار در هفته بهره ببرید.

13. ماسک صورت ضد چروک پوست پرتقال:

مواد لازم:

یک قاشق غذا خوری پودر پوست پرتقال

یک قاشق چای خوری پودر چوب صندل

یک قاشق غذا خوری گلاب

طرز تهیه:

عناصر ذکر شده را با یکدیگر ترکیب کنید و ماسک بدست آمده را روی صورت و گردنتان اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه شستشو دهید و با یک پد خشک کنید. این درمان را 2 تا 3 بار در هفته تکرار کنید.

14. ماسک صورت پاپایا ضد چروک :مواد لازم:

میزانیپاپایا

یک قاشق غذاخوری

یک قاشق غذاخوری آب لیمو

طرز تهیه:

پاپایا را له کنید و درون یک کاسه با آبلیمو ترکیب کنید.آن را روی صورت و گردن خود اعمال کنید، بعد از 20 دقیقه با آب بشویید و با یک پد تمیز خشک کنید. این درمان را هر روز متناوبا تکرار کنید.

15.ماسک صورت ضد چروک گلیسرین:

مواد لازم:

یک قاشق چای خوری گلیسیرین گیاهی

2 عدد کپسول ویتامین E

طرز تهیه:

کپسول ویتامین Eرا باز کنید و پودر آن را با گلیسیرین ترکیب کنید، به خوبی هم بزنید و بعد روی صورت و گردنتان اعمال کنید و بعد از 30 دقیقه شستشو دهید.این درمان را هر روز تکرار کنید.

ماسک ضد چروک برنج، عسل و شیربرنج غنی از ویتامین ب می باشد. این ویتامین نیز موجب افزایش کلاژن سازی پوست و خاصیت ارتجاعی آن می شود. عصاره برنج در بازسازی دوباره پوست و حذف سلول های مرده پوست بسیار موثر می باشد. علاوه بر این برنج حاوی آریزانول می باشد این ماده با افزایش گردش خون در پوست، از پیری زودرس پوست جلوگیری میکند. عسل نیز یک آنتی اکسیدان طبیعی پوست محسوب میشود و با داشتن انواع ویتامین های مفید، به آبرسانی و تغذیه پوست یاری شایانی می نماید. شیر نیز امداد رسان خوبی برای لایه برداری و لکه بری پوست های آسیب دیده می باشد.

مواد لازم

سه قاشق غذاخوری برنج پخته شده

یک قاشق غذا خوری عسل

نصف فنجان شیر

طرز تهیه

ابتدا در برنج پخته شده را در یک کاسه بریزید و با استفاده از پشت قاشق خوب له کنید سپس عسل و شیر را بر روی آن بریزید. ترکیب حاصل با یکدیگر مخلوط کنید در نهایت خمیری سفید رنگ و یکدست درست کنید این ماسک را بر روی صورت تمیز و عاری از کرم های آرایشی قرار دهید. بعد از نیم ساعت می توانید آن را از صورت خود بردارید و با آب خنک پوستتان را بشویید.

ماسک های ضد چروک با سفیده تخم مرغ

بخش دوم معرفی ماسک های ضد چروک صورت در بخش سلامت پوست نمناک ماسک های بسیار قوی هستند که متریال اصلی انها سفیده تخم مرغ است.

ماسک سفیده تخم مرغ ضد چروک:

سفیده تخم مرغ سرشار از پروتئین ها و ترکیبات مفید برای سلامتی پوست است. ماسک سفیده تخم مرغ برای شفاف سازی پوست ، برطرف جوش و جلوگیری از چین و چروک و تاخیر در فرآیند پیری مفید است.

برای تهیه ماسک سفیده تخم مرغ:یک عدد سفیده تخم مرغ را هم بزنید تا سبک شود و به شکل کف سفیدی در آید. سپس با حالت دورانی این ماسک را به روی پوست صورتتان بمالید و مدت 15 دقیقه صبرکنید تا خشک شود . سپس ماسک را از روی پوست صورتتان با آب گرم و پس از آن با آب سرد بشویید.

ماسک ضد چروک سفیده تخم مرغ و جو :این ماسک برای درمان چین و چروک پوست بسیار مفید است . برای تهیه این ماسک یک روز کامل جو را در آب ولرم خیس کنید و سپس آن را صاف کنید . یک عدد سفیده تخم مرغ را هم بزنید تا کف کند و سفید شود سپس آن را با آب صاف شده جو مخلوط کنید و میزانی صمغ عربیبه آن بیافزایید. 30 دقیقه این ماسک را روی صورت بگذارید و سپس با آب سرد بشویید.

ماسک ضد چروک عسل و سفیده تخم مرغ:

میزانی عسل و یک سفیده تخم مرغ را با هم مخلوط کنید و 15 دقیقه بر روی پوست خود بگذارید سپس صورتتان را با آب نیمه گرم بشویید . استفاده از این ماسک به از بین رفتن چین و چروک پوست یاری می نماید.

ماسک سفیده تخم مرغ و گلاب ضد چروک برای پوست:

برای برطرف چروک های پوستی می توان ماسک های زیادی را استفاده نمود که یکی از آنها ماسک سفیده تخم مرغ و گلاب است. برای تهیه این ماسک یک عدد سفیده تخم مرغ را خوب هم بزنید و سپس با گلاب مخلوط کنید و در آخر به آن روغن بادام و زاج سفید بیافزاید. این ماسک را 30 دقیقه بر روی پوست خود بگذارید و بعد صورت خود را با آب بشویید.

ماسک تخم مرغ، عسل و ماست ضد چروک:برای تهیه این ماسک رطوبت رسان و کاهش دهنده چین و چروک یک قاشق غذاخوری عسل که برای حفظ رطوبت پوست است را با یک عدد تخم مرغ و نصف قاشق روغن دانه گل گاو زبان که باعث صاف شدن چین و چروک پوست می شود مخلوط می کنیم سپس به آن یک قاشق غذاخوری ماست ساده که سبب پاک سازی، نرم و هیدراته شدن پوست می شود اضافه می کنیم و در آخر به همه مواد 4 قطره روغن هویج افزوده و هم می زنیم و مخلوط به دست آمده را روی پوست صورت می مالیم سپس بعد از گذشت چند دقیقه پوست را با آب ولرم می شوییم.

منبع:

سایت نمناک

سایت شادی بیوتی

سایت بازار گیت

منبع: راسخون
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1868

به "تور ارزان چین: برترین و قویترین ماسک خانگی برای برطرف چین و چروک صورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان چین: برترین و قویترین ماسک خانگی برای برطرف چین و چروک صورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید