حذف 14 بانک از فرایند پرداخت جرائم رانندگی

به گزارش نامیت، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از حذف 14 بانک بدحساب از فرآیند پرداخت جرائم رانندگی خبر داد.

حذف 14 بانک از فرایند پرداخت جرائم رانندگی

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، مرداد ماه امسال بود که سردار سید کمال هادیانفر، رییس پلیس راهور ناجا در نشستی خبری به بانک ها و USSDهای بدحساب در مورد جرائم رانندگی هشدار داد و بدون نام بردن از این بانک ها گفت که اگر این بانک ها به تذکرات ما توجه نکنند بار دیگر نامشان را هم آورده و دسترسی شان به سیستم پرداخت جریمه را قطع خواهیم کرد. متأسفانه برخی از این بانک ها وجوه جریمه را حتی تا 36 ساعت هم در حساب خود نگهداری کرده و سپس به خزانه واریز می کنند که این یک تخلف است. چرا که باید طی مدت 10 دقیقه مبلغ را به خزانه واریز کنند.

حالا با گذشت بیش از چهار ماه از آن اولتیماتوم، رییس پلیس راهور ناجا از حذف 14 بانک از فرایند دریافت جرائم رانندگی خبر داده است، سردار سیدکمال هادیانفر در مصاحبه با ایسنا در این باره گفت: متاسفانه در مواردی شاهد آن بودیم که مردم در پرداخت جریمه های رانندگی خود دچار دوبار پرداختی می شدند. یعنی یک بار پول را پرداخت کرده و برای دریافت خدمت نظیر نقل و انتقال و ... به مراکز پلیس مراجعه می کردند اما در آنجا مشاهده می کردند که هنوز جریمه شان پا برجاست و در سیستم گزارش اعمال وصول نیامده است. لذا برخی از این رانندگان برای آنکه کارشان راه بیفتند و دوباره به مراکز مراجعه نکنند، بار دیگر اقدام به پرداخت جریمه کرده و اصطلاحا دوبار پرداختی انجام می شد.

وی با بیان اینکه پلیس راهور تاکید کرده بود که در تمامی موارد دوبار پرداختی به محض وصول در خزانه می توانند مبلغ اضافی خود را پس بگیرند، گفت: در عین حال این موضوع را نیز بررسی کرده و متوجه شدیم که متاسفانه یکسری از بانک ها در شرایطی که باید به شکل برخط و آنلاین مبالغ جریمه را در خزانه واریز کنند، این کار را نکرده واز هشت ساعت تا 36 ساعت این مبالغ را در حساب خود نگهداری کرده اند.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا با بیان اینکه در مرحله اول به تمامی این بانک ها هشدار دادیم که این مساله را حل کنند، گفت: در ادامه نیز با بررسی دوباره معین شد که 14 بانک همچنان فرایند و رویه خود را اصلاح نکرده و پول مردم را در حساب خود نگهداری می کنند و همین موضوع مردم را دچار مشکل کرده است لذا این 14 بانک را از فرایند دریافت جرائم رانندگی حذف کردیم و در حال حاضر پرداخت جرائم از طریق 9 بانک خوش حساب در حال انجام است.

هادیانفر درباره اینکه آیا این بانک ها می توانند دوباره به این فرآیند برگردند، گفت: اگر این بانک ها مشکل را حل کنند و البته برایشان صرفه داشته باشد می توانند درخواست دهند و پس از بررسی فرایند به این سیستم برگردند.

وی درباره پرداخت قبض های کاغذی جریمه نیز گفت: این موضوع متفاوت است و ما بارها به رانندگان گفته ایم که قبض های کاغذی جریمه را پس از دریافت پیامک پرداخت کنند. البته در حال حاضر بیشتر مأموران ما با استفاده از دست افزار و به شکل هوشمند اقدام به ثبت و جریمه تخلفات رانندگی می کنند اما در مواردی که قبض ها به شکل کاغذی صادر شده با توجه به اینکه این قبض ها شناسه ندارند، کمی زمان بر است تا این برگه ها شناسه دریافت کرده و در سیستم ثبت شود و پس از ارسال پیامک و اعلام شناسه نسبت به پرداخت آن اقدام کنند. اما این موضوع هیچ ارتباطی با بدحسابی بانک ها ندارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1343

به "حذف 14 بانک از فرایند پرداخت جرائم رانندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حذف 14 بانک از فرایند پرداخت جرائم رانندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید