روزانه 850 هزار نفر در بورس سهام خرید و فروش می نمایند

به گزارش نامیت، خبرنگاران: مدیرعامل شرکت بورس تهران گفت: در ابتدای سال گذشته روزانه 150 هزار معامله گر اقدام به دادوستد سهام می کردند و این آمار این روزها به عدد 850 هزار سرمایه گذار رسیده است.

روزانه 850 هزار نفر در بورس سهام خرید و فروش می نمایند

به گزارش نامیت به نقل از تسنیم، علی صحرایی، عصر دیروز در مراسم افتتاح مرکز پاسخگویی 24 ساعته کارگزاری فارابی(تماس) گفت: بازار سرمایه از اواخر سال گذشته تغییر جهت داده و مورد توجه اقشار مختلف جامعه قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت بورس تهران اضافه کرد: این تغییر جهت در شرایطی رخ داده است که در ابتدای سال گذشته روزانه 150 هزار معامله گر اقدام به دادوستد سهام می کردند و این آمار این روزها به عدد 850 هزار سرمایه گذار رسیده است.

وی ادامه داد: متناسب با این رشد و توسعه، جمعیت 46 میلیونی دارندگان سهام عدالت نیز حتما در آینده نزدیک به معاملات بازار سهام ورود می نمایند و بعضی از آنها نیز در این بازار ماندگار می شوند. از این رو ضروری است متناسب با افزایش شمار معامله گران سرویس های متنوعی به آنها ارائه گردد؛ که اقدام کارگزاری فارابی در راه اندازی نخستین مرکز پاسخگویی 24 ساعته در کشور در این زمینه هوشمندانه است.

مدیرعامل شرکت بورس اذعان داشت: یکی از کمبودهای کنونی در بازار سرمایه، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی از مجاری رسمی است و با راه اندازی سرویس های تماس می توان علاوه بر پاسخ گویی به سوالات و برطرف اشکالات، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مناسبی از فرایند معاملات بازار سرمایه به مخاطبان ارائه داد و سواد اقتصادی جامعه را ارتقاء بخشید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 993

به "روزانه 850 هزار نفر در بورس سهام خرید و فروش می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزانه 850 هزار نفر در بورس سهام خرید و فروش می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید