تور ارزان بلغارستان: سفر 2 روزه به وارنا؛ بلغارستان

به گزارش نامیت، وارنا از مهم ترین شهرهای بلغارستان محسوب می گردد که از مقاصد پرطرفدار نزد گردشگران نیز به شمار می رود. با برنامه سفر 2 روزه به وارنا به مهم ترین جاهای دیدنی وارنا سر بزنید.

تور ارزان بلغارستان: سفر 2 روزه به وارنا؛ بلغارستان

با ما سفر کنید و با تور ارزان بلغارستان از معماری شگفت انگیز اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

وارنا شهری است ساحلی در کشور بلغارستان که در سالیان اخیر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. عمده معروفیت این شهر به واسطه طبیعت کم نظیرش به سواحل و دیگر جاذبه های طبیعی آن بازمی گردد؛ هر چند جاذبه های تاریخی و فرهنگی این منطقه نیز در کنار پیشرفت روزافزون آن، بهانه ای است برای جذب علاقه مندان از گوشه و کنار این کره خاکی.

در ادامه، برنامه سفر 2 روزه به وارنا ارائه می گردد که در آن علاوه بر لحاظ کردن جاذبه های اصلی منطقه، سعی شده است عوامل موثر دیگر در سفر، مانند زمان و هزینه، در نظر گرفته گردد. شایان ذکر است که به طور معمول زمان آغاز بازدید از جاذبه ها در تمامی روزهای سفر، ساعت 10 صبح فرض شده است.

ناگفته نماند که این برنامه سفر صرفا پیشنهاد خبرنگاران است و به طبع گردشگران می توانند با توجه به سفر خود، آن را به دلخواه تغییر داده یا برنامه دیگری را جایگزین نمایند.

بعلاوه اگر دوست دارید با تور سفر کنید و برنامه ریزی شده و راحت به گشت وگذار بپردازید، خبرنگاران برای انتخاب تورهای وارنا و تور بلغارستان به شما یاری می نماید. امکان جست وجو در میان پکیج های آژانس های مختلف، مقایسه قیمت تورها با یکدیگر و رزرو مقرون به صرفه ترین تور ازطریق آژانس های همکار خبرنگاران فراهم شده است تا بتوانید سفرتان را با آسودگی برنامه ریزی کنید.

تور مقرون به صرفه بلغارستان

در ادامه می توانید برنامه سفر به وارنا را به تفکیک روزها بخوانید. به یاری این برنامه می توانید مهم ترین جاهای تماشای وارنا را در زمان کوتاهی بازدید کنید.

روز اول

برای روز اول سفر به سراغ برترین های شهر بروید.

حمام های رومی

 • آدرس: خیابان کاپیتان دوبرف (Kapitan Dobrev)
 • ساعت بازدید: 10 تا 17
 • مدت زمان بازدید: 1 ساعت

در جنوب شرقی وارنا، مجموعه حمام های رومی (Roman Baths) قرار گرفته است که زمانی به شهری از روم به نام اودسوس (Odessus) تعلق داشت. قدمت این حمام ها به قرن یک میلادی برمی گردد. این حمام ها در میان بزرگ ترین حمام های آب گرم رومی اروپا که از آن دوران باستان به جای مانده اند، محسوب می شوند. بخشی از این مجموعه 25 متر ارتفاع دارد و شما می توانید تمامی امکانات اولیه آن را ببینید. حتی فضایی با سقف کوتاه زیر کف مجموعه قرار گرفته است که در زمستان ها هوای گرم در آن می دمیدند تا به وسیله شبکه لوله های زیرزمینی گرم شوند. پیاده روهای با ارتفاع زیاد به شما این امکان را می دهد که منظره خوبی به منطقه ها اطراف داشته باشید.

موزه باستان شناسی

 • آدرس: بلوار سابورنی (Saborni)
 • ساعت بازدید: 10 تا 17
 • مدت زمان بازدید: 2 ساعت
 • فاصله از جاذبه قبلی: 15 دقیقه پیاده

میراث رومی وارنا به این شهر گنجینه ای باارزش از آثار تاریخی بخشیده و سبب شده است که موزه باستان شناسی (Archaeological Museum) آن، به یکی از مهم ترین مکان هایی تبدیل گردد که گردشگران در سفر به وارنا، می توانند از آن بازدید نمایند. در بازدید از این موزه حتما باید از مجموعه طلا و اشیای با ارزش که قدمتی به درازای 6500، تماشا کرد. این موزه در سال 1888 تاسیس شد و به مرور زمان کامل تر شد.

پیشنهاد نهار

وارنا مانند دیگر شهرهای دنیا، از رستوران ها و غذاخوری های کوچک و بزرگ و متعددی برخوردار است. مثل همواره توصیه می کنیم در سفرهای خود غذاهای محلی را تجربه کنید. پیرو همین امر رستوران هایی را پیشنهاد می دهیم که در منوی خود غذاهای محلی منطقه را دارند و به آخرین جاذبه پیش از نهار نزدیک هستند.

با این مقدمه و پس از گذشت 3 ساعت از بازدید جاذبه ها، به سراغ رستوران های پیشنهادی برای روز اول می رویم:

رستوران دراگومون (Dragomon)

با پیاده روی 4 دقیقه ای از موزه باستان شناسی به رستوران دراگومون در خیابانی با همین نام خواهید رسید.

رستوران چوچورا (Chuchura)

مجددا در خیابان دراگومون و در فاصله 5 دقیقه ای از موزه باستان شناسی، رستوران چوچورا واقع شده است.

کلیسای جامع

 • آدرس: خیابان متودی (Metodiy)
 • ساعت بازدید: 10 تا 17
 • مدت زمان بازدید: 1 ساعت
 • فاصله از جاذبه قبلی: 10 دقیقه پیاده

گنبدهای مسی درخشان و باشکوه کلیسای جامع وارنا (Dormition of the Theotokos Cathedral)، یکی از صحنه های کارت پستال هایی است که از شهر وارنا در همه جا می توان یافت. این کلیسا، مدتی پس از آزادی بلغارستان از حکومت عثمانی ها، در اواخر قرن نوزدهم، به وسیله روس ها ساخته شد. بیش از 50 تندیسی که در ورودی غارمانند این کلیسا وجود دارد، به وسیله تزار روسیه در اوایل قرن بیستم به کلیسای جامع وارنا اهدا شد. بسیاری از تزئینات و دکوراسیون هایی که در این کلیسا وجود دارند، در زمان های مختلف و به تدریج به کلیسا اضافه شده است.

جنگل سنگی

 • آدرس: جنوب آزادراه هموس (Hemus)
 • ساعت بازدید: 24 ساعت شبانه روز در 7 روز هفته
 • مدت زمان بازدید: 45 دقیقه
 • فاصله از جاذبه قبلی: 20 دقیقه با ماشین

کمی دورتر از مرکز شهر، یک پدیده طبیعی و کمی عجیب و غریب وجود دارد! جنگل سنگی (Stone Forest) زمینی با ستون های سنگی است که ارتفاع بعضی از آن ها به 7 متر می رسد و مساحت آن حدود 13 کیلومتر مربع است. این ستون ها توخالی هستند و طی فرآیندی که به نام اکسیداسیون متان شناخته می گردد، به وسیله ارگانیسم های کوچک ایجاد شده اند؛ اما باور کردن این که این ستون های سنگی ساخته دست بشر نیستند، بسیار سخت است. بازدید از این جنگل سنگی ارزش وقت صرف کردن را دارد.

روز دوم

برای روز دوم برنامه آزادتر و سبک تری را در نظر بگیرید.

ساحل وارنا

 • آدرس: ساحل شرقی وارنا
 • ساعت بازدید: 24 ساعت شبانه روز در 7 روز هفته
 • مدت زمان بازدید: 2 ساعت

بدون شک تا به امروز درباره سواحل کم نظیر وارنا شنیده اید. ساحل زیبایی که در امتداد دریای سیاه آرمیده است و با شن های طلایی و داغ خود پای هر علاقه مندی را به این منطقه می کشاند. علاوه بر جاذبه های طبیعی سواحل وارنا، امکانات و تجهیزات کامل رفاهی و سرگرمیی این منطقه نیز، اعم از ورزش های آبی و کافه های متعدد، می توانند ساعت ها گردشگران را سرگرم نمایند. جمع این موارد باعث می گردد که سواحل وارنا به یکی از مهم ترین جاذبه های شهر تبدیل گردد.

پارک پریمورسکی

 • آدرس: خیابان بوریس (Boris)
 • ساعت بازدید: 24 ساعت شبانه روز در 7 روز هفته
 • مدت زمان بازدید: 1 ساعت
 • فاصله از جاذبه قبلی: 3 دقیقه پیاده

پارک پریمورسکی (Primorski) پارک بزرگی است که در امتداد ساحل کشیده شده و تا داخل شهر نیز ادامه می یابد. این پارک مکان های بسیار زیبایی برای تماشا دارد؛ برای مثال مجسمه یوری گاگارین در این پارک قرار گرفته است؛ گاگارین شخصا در سال 1961 در مقابل خیل عظیمی از مردم، این بخش از باغ را افتتاح کرد. پریمورسکی همان جایی است که علاقه مندان می توانند برای داشتن لحظاتی با آرامش و لذت بردن از جاذبه هایی مثل دلفیناریوم و باغ وحش و همین طور دیگر امکاناتش، از آن تماشا کنید.

پیشنهاد نهار

رستوران های پیشنهادی برای روز دوم موارد زیر هستند:

رستوران همینگوی (Hemingway)

در فاصله تنها 5 دقیقه با پای پیاده از پارک، رستوران ساحلی همینگوی قرار گرفته است.

رستوران گاردیناتا (Gardinata)

داخل پارک رستوران گاردیناتا، با منظرهی زیبا از منظره ها اطراف، واقع شده است.

موزه رترو

 • آدرس: خیابان مارینوف (Marinov)
 • ساعت بازدید: 24 ساعت شبانه روز در 7 روز هفته
 • مدت زمان بازدید: 45 دقیقه
 • فاصله از جاذبه قبلی: 15 دقیقه با ماشین

موزه رترو (Retro Museum) یکی از مجذوب کننده ترین تماشای های وارنا است و از گذشته نه چندان دور به این شهر جلوه ای خاص بخشیده است. این موزه مجموعه ای است از آثار قدیمی و روزمره قرن بیستم. انواع وسایل خانگی قدیمی تا مجسمه های گوناگون تنها بخشی از این آثار محسوب می شوند. همه این موارد بازگو نماینده حال و هوای آغازین دوران مدرنیته در بلغارستان هستند که حس نوستالژیک انسان را برمی انگیزد. مهم ترین جاذبه این موزه، مجموعه ای است از 50 خودروی قدیمی که از کارخانه های مختلف جمع آوری شده اند و در این موزه به نمایش درآمده اند.

به این ترتیب به انتهای برنامه سفر 2 روزه به وارنا رسیدیم. گفتنی است که برای ساعات آزاد خود می توانید به مراکز خرید وارنا بروید تا خرید را در کنار سرگرمی تجربه کنید. بعلاوه می توانید از دیگر جاذبه های ساحلی، شهری و مردمی وارنا لذت ببرید. برای شام و ساعات پایانی شب نیز می توانید به مکان های سرگرمیی سطح منطقه بروید و سفر خود را هیجان انگیزتر کنید.

در آخر مجددا یادآور می شویم که این برنامه سفر، صرفا پیشنهاد خبرنگاران است و می توانید با در نظر گرفتن علایق و سلایق شخصی، برای سفر خود برنامه ریزی دیگری داشته باشید.

منبع: کجارو / get.google.com / tripadvisor.com
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1916

به "تور ارزان بلغارستان: سفر 2 روزه به وارنا؛ بلغارستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان بلغارستان: سفر 2 روزه به وارنا؛ بلغارستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید