سینما چشم انتظار لغو محدودیت های کرونایی

به گزارش نامیت، نزدیک به دو سال است که سینماها شرایط بغرنج و نابسامانی را تجربه می نمایند؛ بیکاری، زیان اقتصادی، تلنبار شدن فیلم ها پشت خط اکران و... زیر سایه همه گیری کرونا بر سینما تحمیل شد.

سینما چشم انتظار لغو محدودیت های کرونایی

چند ماهی است با سرعت گرفتن فرایند واکسیناسیون و فروکش آمار کرونا، فیلم های پرمخاطب به سینماها بازگشته اند و آرام آرام شاهد رونق گیشه و شلوغی سالن ها هستیم. در شرایط فعلی بسیاری از پروازها، رستوران ها، اتوبوس ها، مترو و... از صددرصد ظرفیت هایشان استفاده می نمایند پس طبیعی است مانند بسیاری از مشاغل و کسب و کارها سینماداران هم حق خود بدانند که برای ظرفیت کامل سالن بلیت بفروشند و جبران مافات روزهای گذشته را بنمایند. تمام کشورها به زندگی عادی برگشته اند و خودشان را با شرایط کرونا وفق می دهند.

تصمیم درست همین است، نباید منتظر ریشه کن شدن کرونا باشیم و باید فعالیت ها را از سر بگیریم. اهالی سینما جزو بزرگی از جامعه فرهنگی کشورند و در این روزها که همه مشاغل فعالیت عادی شان را از سر گرفته اند انتظار این است که محدودیت های سینمایی نیز برداشته گردد و ظرفیت سینماها به روال سابق برگردد. بخصوص اینکه سالن های سینما از امن ترین مراکز است و تمام پروتکل های بهداشتی از تب سنجی و اجباری شدن ماسک تا ضدعفونی سالن ها و تهویه مناسب در آنها رعایت می گردد.

استفاده از ظرفیت 100 درصدی سینما صرفاً به نفع سینمادارها نیست بلکه به سود تمام سینماست. حدود 200 فیلم پشت خط اکران مانده و با بهبود شرایط، تهیه نمایندگان راغب هستند فیلم هایشان را اکران نمایند. آثار سینمایی مثل دیگر کالاهای تجاری نیست که تصور کنیم هر وقت به فروش رسید، سودش را می بریم. بخش زیادی از آثار تاریخ مصرف دارند. در شرایط فعلی (ظرفیت 50 درصدی سالن ها و افزایش فیلم های اکران) صرفاً پردیس های سینمایی که بیش از 10 سالن سینما دارند جوابگوی این مقدار فیلم در حال اکران هستند.

سینماهایی که کمتر از 5 سالن سینما دارند، مجبورند بخش اصلی برنامه اکران شان را به فیلم هایی بدهند که مخاطب دارند. فیلم های سالم و ارزشمندی که فیلم گیشه نیستند و تماشاگر خاص خودشان را دارند در نهایت یک سانس آن هم در ساعات کم مخاطب اکران می گیرند و دوباره بحث فیلمسوزی و مناقشه بر سر اینکه تعداد سانس های اختصاص یافته به کدام فیلم کم و زیاد است به راه می افتد.

استفاده از ظرفیت کامل به نفع کل جامعه سینمایی بخصوص فیلم های خاص است که همواره شعار حمایت از آنها سر داده می گردد. در صورت ادامه اعمال محدودیت های کرونایی بر سینما، حمایت از این دست فیلم ها از بین می رود. فیلم های کمدی همواره مخاطب خودش را دارد و سینماها هم همان فیلم ها را اکران می نمایند.

*تهیه نماینده و سینمادار

منبع: ایران

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1881

به "سینما چشم انتظار لغو محدودیت های کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینما چشم انتظار لغو محدودیت های کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید