صدور 7.6 درصد از اسناد مالکیت صادره کشور در خراسان رضوی

به گزارش نامیت، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی با بیام اینکه در 10 ماه نخست سال جاری 227 هزار و 950 سند مالکیت در استان صادر شده، گفت: در مجموع 7.64 درصد از اسناد مالکیت کشور در خراسان رضوی صادر شده است.

صدور 7.6 درصد از اسناد مالکیت صادره کشور در خراسان رضوی

محمد نخعی با اشاره به رشد 6.8 درصدی صدور اسناد مالکیت در 10 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل اظهار کرد: با وجود کاهش صدور اسناد مالکیت در این مدت در کشور این فرایند در استان صعودی بوده و توانسته ایم جایگاه سوم کشور از لحاظ تعداد اسناد صادره را کسب نماییم.

وی اضافه نمود: از مجموع اسناد صادره در 10 ماه نخست سال 10 هزار و 417 سند مالکیت با 162 درصد رشد نسبت به مدت مشابه قبل برای اراضی دولتی صادر شده است. بعلاوه در این مدت 2144 سند وقفی با 14 درصد رشد نیز برای موقوفات استان صادر شده است.

مدیر کل اداره ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر جایگاه اسناد رسمی و کاداستری در پیشگیری از تعارضات ملکی خاطرنشان کرد: با اقدامات اجرا شده از ابتدای سال تا پایان دی ماه 39 هزار 360 سند مالکیت دفترچه ای قدیمی به سند مالکیت تک برگ تبدیل شده است.

نخعی با اشاره به اهمیت سند رسمی و پرهیز از ثبت معاملات به صورت عادی در پیشگیری از بروز اختلافات و دعاوی ملکی گفت: خوشبختانه استقبال مردم در بهره مندی از فرصت قانون تعیین تکلیف املاک و اراضی فاقد سند رسمی خوب بوده و در اجرای این قانون با صدور 3791 سند مالکیت شاهد رشد 33 درصدی در این حوزه هستیم.

وی صدور اسناد مالکیت روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت را نیز یکی دیگر از اولویت های دستگاه متبوع خود در راستای خدمت رسانی به قشر مولد جامعه و پیشگیری از مهاجرت به شهرهای بزرگ برشمرد و خاطرنشان کرد: در اجرای قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی و حمایت از فراوری و عرضه مسکن با همکاری دستگاه های متولی 10 هزار و 778 سند مالکیت صادر و تحویل مالکین شده که افزایش 63 درصدی نسبت به سال قبل را نشان می دهد.

نخعی در پایان با اشاره به عملکرد استان در تثبیت انفال و منابع طبیعی به منظور حفظ حقوق بیت المال توضیح داد: خوشبختانه با اقدامات جهادی اجرا شده در امسال پیروز به جانمایی 100 درصدی اراضی منابع طبیعی و انفال و تثبیت بیش از 95 درصد این اراضی در استان شده ایم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی بیش از هفت میلیون و 734 هزار هکتار از انفال و اراضی منابع طبیعی استان در بانک جامع کاداستر کشور تثبیت شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اسفند 1400 بروزرسانی: 27 اسفند 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1922

به "صدور 7.6 درصد از اسناد مالکیت صادره کشور در خراسان رضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور 7.6 درصد از اسناد مالکیت صادره کشور در خراسان رضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید