صندوق بین المللی پول نسبت به بدهی کشورها به چین هشدار داد

به گزارش نامیت، کریستین لاگارد رییس صندوق بین المللی پول ضمن تقدیر از بسته های محرک مالی چین، نسبت به آنچه شکل گیری بدهی های کلان ناشی از ارایه وام های راه ابریشم جدید به کشورهای مختلف است، هشدار داد.

صندوق بین المللی پول نسبت به بدهی کشورها به چین هشدار داد

به گزارش خبرنگاران تارنمای روزنامه اس سی هنگ کنگ روز شنبه به نقل از لاگارد نوشت: نگران است کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین نتوانند قروض خود به چین را پرداخت نمایند و به همین سبب از لحاظ اقتصادی و سیاسی آسیب پذیرتر شوند.

وی همچنین از استمرار جنگ تجاری چین و آمریکا و اینکه طرفین میلیاردها دلار تعرفه بر روی کالاهای یکدیگر در نظر گرفته اند ابراز نگرانی کرد.

لاگارد با اشاره به مسائل اقتصادی دنیا، نسبت به افزایش تعرفه ها، گرم شدن زمین و بدهی های کلان هشدار داد و گفت: رهبران دنیا پیش از آنکه اقتصاد دنیا بیش از این ضعیف گردد، باید کاری انجام دهند.

رییس صندوق بین المللی پول با اشاره به ضرورت حمایت کشورها از اقتصاد خود و همچنین دنیا تاکید نمود: کشورها نباید با اقدامات خودسرانه و نادرست به اقتصادشان لطمه بزنند آنها باید تصمیم گیری های درستی داشته باشند.

وی وضعیت اقتصادی دنیا را بشدت مبهم توصیف کرد و گفت: سیاست های اقتصادی کشورها و برگزیت، صدها میلیارد دلار تعرفه، جنگ تجاری چین و آمریکا و کاهش فراوری از جمله مسائل بزرگ امروز دنیا است.

صندوق بین المللی پول رشد اقتصادی دنیا برای سال 2019 میلادی را سه دهم درصد کمتر از سال 2018 میلادی و معادل 3.3 درصد پیش بینی نموده است.

در خصوص بدهی ها نیز مشخصا آماری در دست نیست و معلوم نیست چین چقدر وام به کشورهای دیگر داده است اما مدرسه بین المللی هاپکینز در گزارشی آورده است چین بین سال های 2000 تا 2017 میلادی 143 میلیارد دلار وام به کشورهای آفریقایی داده که اکثر آنها بازپرداخت نشده است.

با تور چین سفر کنید

منبع: ایرنا
انتشار: 26 خرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 160

به "صندوق بین المللی پول نسبت به بدهی کشورها به چین هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندوق بین المللی پول نسبت به بدهی کشورها به چین هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید