ضرورتی برای مجاز بودن تردد 20 روزه خودرو ها در هر فصل وجود ندارد

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه ضرورتی برای تردد خودرو ها در هر فصل به مدت 20 روز وجود ندارد، گفت: عامل افزایش ترافیک تردد های غیرضرور است.

ضرورتی برای مجاز بودن تردد 20 روزه خودرو ها در هر فصل وجود ندارد

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، ناهید خداکرمی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران ، با تاکید بر اینکه با اجرای طرح ترافیک جدید درآمد شهرداری به نسبت سال های گذشته کاهش یافته است، گفت: اجرای این طرح طبق گفته بعضی صرفا به برای بحث درآمدی نبوده و بسیاری از مولفه ها مدنظر بوده است.

وی با بیان اینکه در کاهش آلودگی شهر تهران صرفا طرح کاهش یا کمتر شدن ترافیک نقش ندارد، اضافه کرد: عوامل بسیاری در آلودگی هوای شهر تهران دخیل بوده از این رو همه باید در راستای بهبود وضعیت هوا یاری کنیم.

خداکرمی با اشاره به آلودگی بسیار شهر مشهد در روز های اخیر، توضیح داد: آلودگی اخیر مشهد را نمی توان صرفا به عملکرد شهرداری منتسب کرد.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شرایط جوی، آب و هوایی و همچنین آلاینده های محیط زیست در آلودگی هوای تهران موثر هستند، گفت: وسایل نقلیه، موتور سیکلت ها و همچنین کارخانجات در وضعیت آلودگی شهر تهران دخیل هستند.

وی با تاکید بر اینکه در بحث آلودگی هوا ، ترافیک شهرداری به تنهایی عامل نبوده است، اضافه کرد: تک تک شهروندان، سازمان ها و مسئولان در فراوری آلودگی و همچنین کاهش آن موثر هستند.

خداکرمی ادامه داد: به بحث آلودگی هوای تهران نباید به صورت انتزاعی نگاه کنیم و باید بدانیم که طرح فعلی در مورد کاهش آلودگی قطعا تاثیر گذار است.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران یادآور شد: ورود افراد در محدوده زوج و فرد به مدت 20 روز در هر فصل نیز ضرورتی نداشته و علت تشدید ترافیک این موضوع است.

منبع : میزان

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 17 آبان 1398 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 443

به "ضرورتی برای مجاز بودن تردد 20 روزه خودرو ها در هر فصل وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورتی برای مجاز بودن تردد 20 روزه خودرو ها در هر فصل وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید