مرگ زنی که نخستین صورت پیوندی دنیا را داشت (عکس)

به گزارش نامیت، زنی که 12 سال پیش نخستین انسانی در تاریخ دنیا شد که صورت پیوندی دریافت می نماید درگذشت تا ماجرای غم انگیز او بار دیگر به شدت سوژه رسانه ها گردد.

مرگ زنی که نخستین صورت پیوندی دنیا را داشت (عکس)

به گزارش نامیت ، کانلی کالپ در سن 57 سالگی درگذشت. او در سال 2008 به تیتر اصلی تمامی رسانه های دنیا تبدیل شد چرا که نخستین انسان تاریخ بشریت بود که تحت عمل جراحی پیوند صورت نهاده شد.

مرگ او روز آدینه رخ داد. او سپتامبر سال 2004 قربانی توطئه همسرش شد. شوهر او یعنی تام کالپ از فاصله هشت متری با اسلحه به صورت او شلیک کرد. کانی به طرز معجزه واری زنده ماند اما پس از آن زندگی دردناک و غم انگیزش شروع شد چرا که در این حادثه صورت او از بین رفت.

چهار سال بعد کانی تحت عملی 22 ساعته نهاده شد. هنگامی که شوهر کانی کالپ پنج سال پیش به او شلیک کرد، او صورتی پیدا کرد، بدون بینی، بدون کام و بدون پلک های پایینی اما بعد از عمل جراحی شرایط بهتری پیدا کرد.

جراحان حدود 80 درصد از صورت کالپ را با استفاده از بافت صورت به دست آمده از یک زن مرده که مانند ماسکی بر روی صورت مجروح او قرار داده شد، ترمیم کردند.

تقریبا کل صورت او به جز پیشانی، پلک های بالایی، لب پایینی و چانه تعویض شد. گروه 11 نفره از جراحان که این عمل را بر روی کالپ انجام دادند.

کالپ پیش از این عمل، صورتش فاقد تکیه گاه استخوانی بود و نمی توانست بدون لوله ای که درنایش قرار داده شده بود، غذا بخورد یا تنفس کند. اما اکنون به راحتی می تواند این اعمال را انجام دهد. اما صورتش پف نموده، آویزان و تشخیص صدای او گاهی مشکل است.

به هر حال این زن بعد از پشت سر گذاشتن سال هایی مملو از درد و ناراحتی که توام با انگیزه و شجاعتش بود روز آدینه درگذشت. هنوز معین نشده که آیا فوت او ارتباطی با عمل جراحی 12 سال پیش صورتش داشته یا خیر.

تام کالپ همسر کانی بعد از جنایتی که در حق همسر خود مرتکب شده بود فقط به هفت سال زندان محکوم شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1077

به "مرگ زنی که نخستین صورت پیوندی دنیا را داشت (عکس)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ زنی که نخستین صورت پیوندی دنیا را داشت (عکس)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید