مشکل بزرگ پرسپولیس برای رقابت با استقلال و سپاهان!

به گزارش نامیت، محمود کلهر درباره شکست یک بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک گفت: پرسپولیس روز خوبی نداشت. یکی از دلایل این شکست خط هافبک تیم بود که نتوانست ارتباط خوبی با خط دفاع و حمله برقرار کند. پرسپولیس باید در نیمه دوم خط میانی اش را تقویت می کرد، مخصوصاً در مرکز زمین که اصلاً روز خوبی را سپری نکرد.

مشکل بزرگ پرسپولیس برای رقابت با استقلال و سپاهان!

وی با اشاره به اینکه بازی در میانه زمین در اختیار آلومینیوم بود، عنوان کرد: هافبک های با تجربه آلومینیوم هم در دفاع و هم حمله به خوبی شرکت می کردند. عامل اصلی موفقیت این تیم همین هافبک های دونده بودند که خیلی خوب با هم ارتباط برقرار می کردند.

بازیکن پیشین پرسپولیس ادامه داد: اگر قرار است پرسپولیس در کورس قهرمانی حضور داشته باشد و با سپاهان، استقلال و گل گهر رقابت کند باید با قدرت خیلی بیشتری در خط هافبک کار کند. علاوه بر این پرسپولیس در این بازی و ملاقات قبلی در جناح راست طراوت لازم را نداشت. پرسپولیس در سمت چپ خوب کار می نماید، ولی بین جناحین تیم تعادل وجود ندارد. بازیکنان طراح که مسئولیت بازیسازی در پرسپولیس را دارند، باید ارتباط بیشتری با جناحین و البته خط حمله برقرار نمایند.

کلهر درباره تعویض های پرسپولیس توضیح داد: مهدی عبدی می توانست در نیمه دوم هم در ترکیب حضور داشته باشد. با اینکه بازی او ممکن است در خیلی از مواقع به چشم نیاید، ولی به علت شم گلزنی بالایی که دارد باید از عبدی استفاده می شد. عبدی می تواند در تک موقعیت ها تیمش را به گل برساند. در مجموع پرسپولیس چرخش توپ را به خوبی در زمین انجام نداد و همین باعث شد مهاجمان این تیم تغذیه نشوند.

کلهر درباره اینکه آیا جای خالی احمد نوراللهی در ترکیب پرسپولیس هنوز احساس می گردد، یادآور شد: اگر بازیکنی مثل کمال کامیابی نیا شرایط ایده آلی داشته باشد پرسپولیس در مرکز زمین به مشکل نمی خورد. فراموش نکنیم پرسپولیس فصل پیش در همین زمین با احمد نوراللهی هم از آلومینیوم باخت. باید جلوی هافبک دفاعی یک بازیکن رونده تر بازی کند، مثل احسان پهلوان یا وحید امیری و حتی امید عالیشاه. مشکل اصلی، ناهماهنگی در مرکز زمین است. باید با تمرینات بیشتر و درایت مربیان این مشکل بزرگ پرسپولیس رفع گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 آذر 1400 بروزرسانی: 22 آذر 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1817

به "مشکل بزرگ پرسپولیس برای رقابت با استقلال و سپاهان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل بزرگ پرسپولیس برای رقابت با استقلال و سپاهان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید