منافع لبنان باید در اولویت قرار گیرد

به گزارش نامیت، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، منابع لبنانی از ادامه رایزنی میان گروههای سیاسی لبنانی در راستای تشکیل کابینه این کشور خبر دادند.

منافع لبنان باید در اولویت قرار گیرد

این منابع احتمال دادند که فردا سعد حریری نخست وزیر مامور تشکیل کابینه در کاخ بعبدا با میشل عون رئیس جمهور لبنان دیدار و رایزنی خواهد کرد تا درباره پرونده تشکیل کابینه بحث و مصاحبه کند.

این منابع به تلاش های بشاره الراعی رهبر مسیحیان مارونی برای از بین بردن موانع موجود بر سر تشکیل کابینه این کشور اشاره کردند و اینکه وی رایزنی هایی طی روزهای گذشته با میشل عون رئیس جمهور و سعد حریری نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان داشته است.

از سوی دیگر ایوب حمید نماینده مجلس لبنان از توقف تنش لفظی میان جریان المستقبل و جریان ملی آزاد لبنان با وساطت برخی گروههای لبنانی خبر داد و گفت: منتظریم ببینیم طی روزهای آینده امکان دیدار میشل عون و سعد حریری وجود دارد تا شاید فرصتی برای رونمایی از کابینه ایجاد شود.

وی گفت: باید فرصت را مغتنم شمرد و از تونل تاریکی که در آن به سر می بریم خارج شویم. نباید لبنان با تغییرات جهانی مرتبط باشد و باید منافع لبنان در اولویت قرار گیرد. فرصت برای عبور از بحرانی که همه در آن به سر می بریم وجود دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1335

به "منافع لبنان باید در اولویت قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منافع لبنان باید در اولویت قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید