پنتاگون:ارتش چین در حال تبدیل شدن به رقیب آمریکا در آسیا و جهان است

به گزارش نامیت، وزیر دفاع آمریکا هشدار داد چین در حال تقویت قدرت نظامی خود است که این موضوع می تواند تهدیدی برای واشنگتن باشد.

پنتاگون:ارتش چین در حال تبدیل شدن به رقیب آمریکا در آسیا و جهان است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت دفاع آمریکا، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا در سخنانی در نشست دفاع ملی بنیاد ریگان گفت: همانطور که رئیس جمهور بایدن گفته است، ما در رقابت سرسختانه ای با جمهوری خلق چین قرار داریم. همانطور که وی این موضوع را به طور شفاف اعلام کرد، پکن تنها رقیبی است که می تواند تمامی ابزار های قدرت اقتصادی، سیاسی، نظامی و فن آوری خود را با هم ترکیب کند تا چالشی پایدار را برای یک سیستم بین المللی باثبات و آزاد ایجاد کند.

وی اضافه کرد: ما باید درباره چالش چین بسیار شفاف باشیم. همچنین باید درباره آنچه که ما برای انجام این کار به آن نیاز داریم نیز شفاف باشیم. من می خواهم امروز بر روی بعد امنیتی این موضوع تمرکز کنم. ما شاهد دو دهه تقویت و به روز رسانی ارتش جمهوری خلق چین بوده ایم.

آستین گفت: ارتش چین در حال تبدیل شدن به یک رقیب برای آمریکا در آسیا و در نهایت در سراسر جهان است. رهبران چین در حال افزایش توانایی های خود و ایجاد شبکه هایی از پایگاه های نظامی هستند. در عین حال، ارتش جمهوری خلق چین روز به روز و به سرعت در حال بهبود بسکمک از توانایی های خود و از جمله در بخش تهاجمی و دفاع موشکی هوایی و سیستم های ضد دریایی است.

رئیس پنتاگون ادامه داد: چین همچنین اقدامات خود را با عملیات های خود در فضای سایبری و اطلاعاتی و فضایی همشکل و هماهنگ کرده است. این به معنای ایجاد حیطه های نو رقابت در فضای سایبری و بخش فضایی است. با توجه به هنجار های رفتاری که ما ایجاد کرده ایم، خطر افزایش تنش و خطای محاسباتی بسیار بالا است. همچنین، چین سرمایه گذاری قابل توجهی در بخش تحقیقات کوانتومی انجام داده است. پکن آنچه را که رهبران چین ماموریت های بومی می نامند دنبال می کند تا از اتکای خود به واردات جلوگیری کند.

وزیر دفاع آمریکا همچنین گفت: این اقدامات پکن سبب پیشرفت های جمهوری خلق چین در بخش فن آوری و کمک به ارتش آن شده است. این فن آوری ها از پیچیدگی های قابل توجهی برخوردارند و خطری برای امنیت ملی آمریکا تلقی می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 دی 1400 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1849

به "پنتاگون:ارتش چین در حال تبدیل شدن به رقیب آمریکا در آسیا و جهان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون:ارتش چین در حال تبدیل شدن به رقیب آمریکا در آسیا و جهان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید