مهدی طارمی: از اروپا پیشنهاد دارم، اگر در السد یا الدحیل بودم 30 گل می زدم

به گزارش نامیت، مهدی طارمی، مهاجم ایرانی تیم الغرافه در گفت وگویش با یک روزنامه قطری مطالب جالبی را عنوان کرد.

مهدی طارمی: از اروپا پیشنهاد دارم، اگر در السد یا الدحیل بودم 30 گل می زدم

به گزارش خبرنگاران، روزنامه الوطن قطر گفت وگویی از مهدی طارمی، مهاجم ایرانی تیم الغرافه منتشر کرد که در زیر می خوانید:

درباره حذف تیم الغرافه از جام امیر قطر صحبت کنید.

به طور کلی همه از این شکست و حذف از جام امیر قطر ناراحت هستیم، البته در این مرحله از رقابت ها بازی عالی انجام دادیم که به عنوان یکی از بهترین بازی های ارائه شده از سوی تیم الغرافه در این فصل مورد توجه نهاده شد. متاسفانه نتیجه نهایی منعکس نماینده کوشش ما نبود و به خاطر حذف زودهنگام از جام امیر قطر ناراحت شدیم. ما برابر یکی از بهترین تیم های قطر و حتی آسیا بازی را واگذار کردیم و چنین نتیجه ای در فوتبال طبیعی است و شکست در بازی هایی همانند جام امیر قطر دیگر قابل جبران نیست.

الغرافه حتی در بدترین شرایط بازی قدرتمندانه ای از خود ارائه می دهد و چهره واقعی خود را در بازی با السد نشان داد. رمز این کار چیست؟

فکر می کنم بیشتر بازیکنان در بازی با تیم های السد و الدحیل اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و دلیل آن را هم نمی دانم. فصل گذشته عملکرد خوبی داشتیم و از تیم باثباتی برخوردار بودیم. خیلی زیبا فوتبال را بازی می کردیم و در سرانجام در رده چهارم جدول لیگ ستارگان قطر نهاده شدیم. در فصل جاری تردیدهای زیادی داشتیم و در بسیاری از بازی ها نتایج چند بار تغییر می یافت و اعتماد به نفس خود را با 3 شکست متوالی از دست داده بودیم.

دلایل این اتفاق کجا هستند؟

سبک بازی و از دست دادن اعتماد به نفس می توانند دلایل این اتفاق باشند. در بازی لیگ ستارگان برابر السد تا آستانه پیروزی پیش رفتیم اما در نهایت حریف نتیجه لازم را کسب کرد. همه چیز خوب پیش رفت اما دچار سقوط شدیم و شکست های متوالی رخ دادند. این به نظر من به خاطر اعتماد به نفس لرزان بعضی بازیکنان الغرافه بود.

آیا می خواهید بگویید که مشکل اصلی الغرافه بیشتر جنبه روانی داشت تا مسائل فنی؟

فکر می کنم هر 2 نکته در تیم الغرافه دخیل بودند. سبک بازی در بعضی بازی ها و نداشتن اعتماد به نفس و تمرکز کافی در بازی های دیگر دخیل هستند. خستگی بازیکنان پیش از سرانجام بازی پس از کسب نتیجه پیروزی در 2 بازی متوالی مشهود بود.

این بدان معناست که آماده سازی نامطلوبی پیش از شروع فصل داشتید؟

نمی دانم چه اتفاق هایی در آماده سازی های پیش از شروع فصل رخ دادند که من به دلیل همراهی تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی 2018 در روسیه حضور نداشتم. پس از سرانجام این رقابت ها من به اردوی الغرافه پیوستم و نمی دانم سرمربی در اردوی پیش فصل چه کرد. ما فصل را خوب شروع کردیم اما پس از هفته های چهارم یا پنجم با سقوط روبرو شدیم. دلیلش را هم نمی دانم.

مهدی طارمی یک نام بزرگ در فوتبال آسیا است اما نتوانست به تیمش برای رسیدن به هرگونه جام قهرمانی یاری کند. شرح شما چیست؟

اگر درباره تیم های السد و الدحیل صحبت کنیم آنها منسجم هستند که بازیکنانی با نام های بزرگ در این تیم ها بازی می نمایند. چیزی که ما در الغرافه نمی بینیم. بدین خاطر به تنهایی چه کاری می توانستم انجام دهم. برای نمونه با تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی نمایش تحسین برانگیزی داشتیم. در تیم الغرافه به اندازه کافی حمایت نمی شدم. بغداد بونجاح در تیم السد از حمایت بازیکنانی همانند ژاوی، گابی، حسن الهیدوس و اکرم عفیف بهره مند است. یوسف العربی را نیز در تیم الدحیل بازیکنانی همانند کریم بوضیاف، ناکاجیما و ادمیلسون پشتیبانی می نمایند. هر تیمی متفاوت است و قابل مقایسه با بغداد بونجاح یا یوسف العربی نیست.

الغرافه هم وسلی اسنایدر را در اختیار داشت؟

با وسلی اسنایدر فقط در نیم فصل دوم فصل گذشته لیگ ستارگان قطر 14 یا 15 گل به ثمر رساندیم اما او در بسیاری از بازی های فصل اخیر به دلیل مصدومیت شرکت نکرد. مسئله ای که تاثیر منفی روی تیم الغرافه گذاشت و اعتراف می کنم در این فصل آن قدر بد بودم که فقط 8 گل به ثمر رساندم که آمار ضعیفی برای یک بازیکن خط حمله محسوب می گردد. البته معتقد هستم فقط غیبت وسلی اسنایدر دلیل این اتفاق نبود و ما در تیم الغرافه قربانی تاکتیک بازی ژروکوف (سرمربی) شدیم. نمی توانستیم با سبک بازی مورد نظرش بازی کنیم. در حالی که بسیاری از تیم های لیگ ستارگان قطر با تاکتیک 3-3-4 بازی می نماید اما ژورکوف خواستار بازی تیم الغرافه با تاکتیک 2-4-4 بود. بازیکنانی نتوانستند با این سبک بازی هماهنگ شوند. برای من بازی در این سیستم مسئله ای نبود زیرا زمان حضورم در پرسپولیس با این سیستم بازی می کردم. برای نمونه با تاکتیک ژورکوف بعضی بازیکنان الغرافه 10 تا 12 کیلومتر در طول بازی می دویدند و این آمار برای بعضی بازیکنان دیگر فقط 6 کیلومتر بود. این نوع بازی خستگی مفرطی را برای بعضی از بازیکنان و سختی در اجرای برنامه تاکتیکی موردنظر ایجاد می کرد. در هر تیمی یازده بازیکن هستند و همه باید در یک سطح بازی نمایند اما با تاکتیک 2-4-4 نتوانستیم توانمندی های واقعی خود را در فصل اخیر به نمایش بگذاریم.

نظر کلی شما درباره فوتبال قطر چیست؟

بازیکنان قطری از تمامی امکانات و توانمندی ها برای رسیدن به بالاترین سطح برخوردار هستند، البته بازیکنانی هم وجود دارند که مطابق استاندارهای مدرن فوتبالی که مقام های قطری فراهم کردند، نیستند. اتفاقی که در بعضی بازی های لیگ ستارگان قطر با آن روبرو شدیم و بهبود نمی یابند. بنابراین ما در تیم نمی توانیم با تمام قدرت بازی کنیم و این مشکل از شروع تا سرانجام فصل باقی می ماند. بعضی از این بازیکنان هم به تیم ملی می روند و در روبروه با چالش سخت دچار مصدومیت می شوند. مسئله ای که ریتم و هیجان بازی را می گیرد.

آیا مهدی طارمی تاثیری روی این جزئیات گذاشته است؟

من هم جزئی از بخش جدایی ناپذیر تیم هستم. خودخواه نیستم یا فقط برای خودم بازی نمی کنم. من به قطر آمدم تا به تیمم یاری کنم و عاشق بازی قدرتمندانه و هیجان انگیز هستم. اگر بازیکن السد یا الدحیل بودم می توانستم 30 گل بزنم اما زدن این تعداد گل در الغرافه سخت است.

آیا با سرمربی الغرافه در این رابطه صحبت کردید؟

البته. با سرمربی و تمام بازیکنان صحبت کردم. گفته بودم که می خواهم پس از سرانجام تمرین گروهی به تنهایی روی حفظ توپ و سرعتم تمرین کنم اما این اجازه به جز یک روز به من داده نشد. بازیکنی که در جام جهانی و جام ملت های آسیا شرکت نموده نیازمند تمرین های اضافه برای قدرتمندتر شدن است و این فقط کافی نیست. مهاجم باید 2 برابر تمرین کند اما متاسفانه این گونه نشد.

چه آینده ای در تیم الغرافه دارید؟

هنوز تا این لحظه فرصتی برای صحبت کردن با تیم الغرافه نداشتم، البته پیشنهادهایی از مدیر برنامه هایم شده اما چند روز دیگر منتظر می مانم. شاید چیز جدیدی رخ دهد. اگر قراردادم را تمدید نکنم باید جای دیگری را جست وجو کنم.

در چه تیمی بازی خواهید کرد؟

سخت است که نام تیم جدید را فاش کنم. پیشنهادهای از تیم های کشورهای حوزه خلیج فارس و اروپا دارم. فکر می کنم بازیکن در لیگ های اروپایی برای هر بازیکنی اشتیاق برانگیز است زیرا رقابت و هیجان بیشتری دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 203

به "مهدی طارمی: از اروپا پیشنهاد دارم، اگر در السد یا الدحیل بودم 30 گل می زدم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی طارمی: از اروپا پیشنهاد دارم، اگر در السد یا الدحیل بودم 30 گل می زدم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید