هشدار؛ عمل جراحی لازک فقط برای این افراد مناسب است!

به گزارش نامیت، عمل لازک چشم (Lasek) یا به بیانی دیگر عمل لازیک چشم، نوعی از جراحی PRK برای اصلاح نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم می باشد.

هشدار؛ عمل جراحی لازک فقط برای این افراد مناسب است!

جراحی به روش لیزر در انواع گوناگونی وجود دارد. یکی از آن ها لازک است این عمل نمره عینک را اصلاح می نماید به نحوی که انسان بعد از این عمل انگار همواره عینک دارد.

عمل لازک بیشتر برای نمره های چشمان دوربین پاسخ گو است و برای کسانی مناسب است که دید دورشان تار است، اما باید در نظر داشت این عمل برای افرادی به کار می رود که شبکه چشم شان سالم بوده و تنها دارای عیب دوربینی باشد و مشکل دیگری مانند خونریزی چشم یا آب مروارید نداشته باشد، این عمل به ویژه برای افراد بالای 40 سال که معمولاً از دو عینک دوربین و نزدیک بین برای مطالعه استفاده می نمایند مناسب است، زیرا باعث می گردد که تنها از یک عینک آن هم برای مطالعه استفاده نمایند؛ بعضی مواقع با برنامه هایی که هنگام عمل در کامپیوتر تنظیم می گردد می توان کاری کرد که یک چشم برای مطالعه و یک چشم برای دید دور مناسب باشد، به نحوی که تا حدود 60 الی 70 درصد احتیاج به عینک رفع گردد.

عمل لازک چشم (Lasek) یا به بیانی دیگر عمل لازیک چشم، نوعی از جراحی PRK برای اصلاح نزدیک بینی، دوربینی و آستیگماتیسم می باشد.

لازک ترکیب خاصی از روش های عمل لیزیک چشم و عمل PRK است. میتوان گفت عمل لیزیک (Lasik) محبوب ترین جراحی لیزرچشم است، اما برای افرادی که شرایط عمل لیزیک را ندارند، PRK یا عمل لازک (لازیک) در مقایسه با لیزیک، گزینه ای با نتایج بهتر است.

همچون سایر انواع جراحی های انکساری لیزر، لازک نیز با تغییر شکل قرنیه با استفاده از لیزر اگزایمر کار می نماید و اجازه می دهد که نور به داخل چشم برسد تا بدون استفاده از عینک و یا لنز وضوح بینایی در حد مطلوب باشد.

بعد از عمل هم باید بدانید که دوره نقاهت برای کار با کامپیوتر سه هفته است، اما برای خواندن و نوشتن معمولی یک هفته استراحت کافی است، بعلاوه برای رفت و آمد معمولی و انجام کار های سبک در منزل و کار های اداری دو روز استراحت کفایت می نماید.

*دکتر محمدرضا فرتوک زاده -جراح چشم و فوق تخصص پیوند قرنیه

منبع: سیناپرس

منبع: فرادید
انتشار: 31 مرداد 1401 بروزرسانی: 31 مرداد 1401 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 2052

به "هشدار؛ عمل جراحی لازک فقط برای این افراد مناسب است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار؛ عمل جراحی لازک فقط برای این افراد مناسب است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید