هنرمندی معلمان برای شناساندن هویت فرهنگی به دانش آموزان، قابل ستایش است

به گزارش نامیت، تهران (پانا) - وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت نخستین جشنواره معلمان هنرمند هنرمندی معلمانی که رسالت اصلی شان در کسوت ارجمند معلمی، شناساندن هویت فرهنگی به دانش آموزان است را قابل ستایش دانست.

هنرمندی معلمان برای شناساندن هویت فرهنگی به دانش آموزان، قابل ستایش است

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، متن پیام محسن حاجی میرزایی به شرح زیر است:

غیر از هنر که تاج سر آفرینش است بنیاد هیچ منزلتی، جاودانه نیست

هنر تجلی گاه زیبایی های نامکشوف خداوند و وسیله ای برای ثبت و ضبط احساسات زلال انسانی در قالب های خاص است.

هنر یک فعالیت آگاهانه انسانی است که تجربه های حسی و عاطفی هنرمند را با مخاطب به اشتراک می گذارد و رهاوردش درک و دریافت حقیقت است و هنرمند، وجدان بیدار، عقل جست وجوگر و ستاره درخشانی که در آسمان هستی می درخشد.

بسیار باشکوه و قابل ستایش است هنرمندی معلمانی که رسالت اصلی شان در کسوت ارجمند معلمی، شناساندن هویت فرهنگی به دانش آموزان است. امروز سخن از معلم هنرمند است گو این که معلم جز هنرمند نمی تواند باشد اما نخستین جشنواره معلمان هنرمند این بستر را مهیا کرد تا آفرینش های دست توانا و اندیشه پویای این سرمایه های آموزش و پرورش بیشتر دیده و شنیده شود و چه اتفاق مبارکی است این فراخوان بزرگ کشوری برای آنکه چهره تابناک معلمان محجوب و بی حاشیه دنیای هنر به روشنی بازنمایانده شود.

نخستین جشنواره معلمان هنرمند که مبتنی بر تحقق بخشی به اهداف سند تحول بنیادین، طراحی شده است با حضور 21000 معلم هنرمند از سراسر کشور در حالی به کار خود خاتمه می دهد که راه درازی تا رسیدن به کشف و معرفی همه هنرمندان عرصه آموزش و پرورش، در پیش رو داریم.

امیدوارم امتداد این رویداد بزرگ فرهنگی - هنری، در سال های آینده در جامعه معلمان کشور، بهانه ای برای توجه بیشتر به استفاده از زبان و بیان هنری در فرآیند تعلیم و تربیت باشد و موجبات ارتقای هرچه بیشتر سرمایه های فرهنگی کشور در آموزش و پرورش را فراهم آورد.

ضمن تشکر و قدردانی از تمامی شرکت کنندگان و عرض تبریک به برگزیدگان این رقابت ارزشمند از معاونت پرورشی و فرهنگی و تمامی بانیان این حرکت ارزنده تشکر می کنم و آرزوی توفیق روزافزون برای این عزیزان دارم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1641

به "هنرمندی معلمان برای شناساندن هویت فرهنگی به دانش آموزان، قابل ستایش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنرمندی معلمان برای شناساندن هویت فرهنگی به دانش آموزان، قابل ستایش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید