تور ارزان دبی: پالم جمیرا دبی ؛ جزیره رویایی

به گزارش نامیت، پالم جمیرا دبی یا همان نخل جمیرا، یک پروژه عمرانی گردشگری عجیب و غریب بود. متخصصین و مهندسین زیادی روی این پروژه کار کردند و در نهایت موفقیت حاصل شد؛ یک جزیره مصنوعی در آب های خلیج فارس درست شد. جزیره ای به شکل یک نخل که با تزریق خاک بستر دریا به محل موردنظر، ساخته شد. ما در این مطلب از خبرنگاران ، به زیبایی ها و زوایای مختلف این جزیره می پردازیم.

تور ارزان دبی: پالم جمیرا دبی ؛ جزیره رویایی

با تور ارزان دبی در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

ساخت نخل جمیرا؛یک پروژه گردشگری بلندپروازانه

در حاشیه خلیج فارس فقط در کشور خودمان، ایران، جاذبه های طبیعی فوق العاده ای دارد و حتی در جزایری که متعلق به ایران است، پدیده های شگفت انگیز طبیعی به چشم می خورد. اما در کشورهای شبه جزیره عربستان، خیلی خبری از جاذبه های گردشگری ویژه ای نبود. همین امر، باعث شد که آن ها به فکر تولید چشم انداز و جاذبه گردشگری بیفتند.

نخل جمیرا

سرمایه گذاری های بسیاری در این راه صورت گرفت و یکی از خروجی ها بزرگ آن شهر دبی در امارات متحده عربی است. نخل جمیرا که یکی از بلندپروازانه ترین پروژه های بشری تا کنون است، در دبی واقع است. جزیره ای مصنوعی به شکل نخل، که یکی از سه جزیره مصنوعی است که خط ساحلی دبی را تا 520 کیلومتر مربع افزایش خواهد داد.

جمیرا

دو جزیره دیگر، پالم جبل علی و پالم دیره هستند. این سه مجمع الجزایر تحت عنوان جزایر پالم (Palm Islands) شناخته می شوند. ساخت این جزایر به دست شرکت نخیل، که یک شرکت دولتی در دبی است اجرا شده. مدیریت پروژه و طراحی آن زیر نظر هلمند هرلی چاروات پیکاک تکمیل شده است. ساخت این جزیره در ژوئن 2001 آغاز شد در اکتبر 2007، 75 درصد خانه های جزیره آماده تحویل بودند و تا آخر سال 2009، 28 هتل فعالیت خود را در این جزیره آغاز کردند. برای ساخت و اتمام این پروژه حدود 40000 کارگر به کار گرفته شد.

بخش های مختلف نخل جمیرا

تنه

تنه

نخل جمیرا جزیره اصلی مجمع الجزایر پالم است. تنه نخل جمیرا با مونوریل و یک پل بزرگ به منطقه الصفوح در دبی راه پیدا می کند. در شرق تنه، آپارتمان های ساحلی فوق العاده زیبایی ساخته شده اند و در غرب، گلدن مایل اجرا شده است که 10 ساختمان و تقریباً 800 آپارتمان را در خود جای داده است.

برگ ها

منطقه ای مسکونی است که پر از خانه های ویلایی زیباست. هنوز ساخت آن ها به انتها نرسیده تمام خانه ها به فروش رفته بودند و در سال 2007 اولین خانه ها تحویل داده شدند. در نخل جمیرا 17 شاخه بزرگ وجود دارد.

هلال

هلال

این هلال به طول 12 کیلومتر دور تا دور جزیره کشیده شده است. بیشتر هتل های پالم جمیرا دبی در هلال هستند. هتل هایی درجه یک با امکانات فوق العاده که واقعاً رؤیایی هستند. بخش هلالی پالم جمیرا دبی به عنوان موج شکن نیز عمل می کند.

حمل و نقل

مونوریل این جزیره اولین مونوریل خاورمیانه بود. این مونوریل قابلیت جابه جایی روزانه 2 تا 3 هزار نفر را داراست.. طول آن 5.4 کیلومتر است و هتل آتلانتیس را به برج های دروازه جزیره وصل می کند. این مونوریل در امتداد خط قرمز متروی دبی است.

جاذبه های توریستی جمیرا

در این جزیره تعداد زیادی رستوران و بازار با تنوع عالی و همینطور چشم اندازهای متعددی وجود دارد. در زیر به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم.

  • بازار نخیل (Nakheel Mall)
  • پوینته (The Pointe)
  • چشم انداز ها نخل (Palm Views)
  • منطقه پیاده روی (The Boardwalk)
  • پارک الاتحاد (Al Ittihad Park)
  • باشگاه ویستا میر (Club Vista Mare)
  • گالری مایل طلایی (Golden Mile Galleria)

محیط زیست پس از ساخت جزایر مصنوعی

Palm Views

مثل بسیاری دیگر از پروژه های ساخته دست بشر که با تغییرات و دستکاری طبیعی به وجود می آیند، این پروژه نیز باعث تغییرات زیست محیطی خواهد شد. لایروبی بسیار گسترده در بستر خلیج فارس که برای ساخت جزیره باید صورت می پذیرفت، موجب از بین رفتن بخش وسیعی از صخره های مرجانی شد. امواج و دما در اطراف ایالات متحده عربی تحت تأثیر قرار گرفتند و این امر باعث فرسایش الگوها در خلیج فارس شده است.

آیا زندگی در پالم جمیرا دبی واقعاً رؤیایی است؟

پالم جمیرا

پالم جمیرا دبی روی نقشه و از دور بسیار زیبا و رؤیایی به نظر می رسد. اما ساکنین جزیره از همه چیز راضی نیستند. این پروژه بزرگ، در ادامه با مسائلی روبرو شد. شرکت نخیل ابتدا نخل جمیرا را برای سکونت 120000 نفر، آماده کرده بود. اما در حال حاضر نصف این تعداد در جمیرا حاضرند. در بین هلال و برگ ها آب معمولاً راکد است. همین امر باعث شده است که جلبک ها رشد غیرمعمولی در این ناحیه داشته باشند و پشه ها زیاد شوند. به موجب همین مسئله، بسیاری از ساکنین نخل جمیرا را آن طور که اینجا روی کاغذ و نقشه و عکس زیباست، نمی شناسند و مسائل زندگی در این نواحی نخل جمیرا باعث شده است که این مکان مخصوصاً در برخی فصل های سال فقط روی کاغذ جای مناسبی برای سکونت باشد.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 2040

به "تور ارزان دبی: پالم جمیرا دبی ؛ جزیره رویایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان دبی: پالم جمیرا دبی ؛ جزیره رویایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید