چرا رشد بورس متوقف شد؟

به گزارش نامیت، شاخص بورس که معاملات امروز را صعودی آغاز کرده بود، در میانه های راه روندی نزولی به خود گرفت و درحالی که از مرز یک میلیون و 200 هزار واحد گذشته بود، در نهایت در رقم یک میلیون و 185 هزار واحد ایستاد؛ اتفاقی که یک تحلیل گر بازار سرمایه علت آن را رسیدن شاخص به محدوده مقاومتی تکنیکالی دانست و گفت: شاخص به زودی از مقاومت خود عبور می کند و به رشد خود ادامه می دهد.

چرا رشد بورس متوقف شد؟

به گزارش نامیت، احمد جواهری، تحلیل گر بازار سرمایه در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه دلیل اصلی توقف رشد شاخص کل بورس در معاملات امروز، رسیدن شاخص به محدوده مقاومتی تکنیکالی است، توضیح داد: مقاومت تکنیکالی، محدوده ای است که در آن، عرضه ها افزایش می یابد و عموما فروشنده ها نسبت به روزهای قبل بیشتر می شوند. اما در مواقعی که بازار، شرایط مناسبی دارد، پس از یک یا چند روز، با افزایش حجم معاملات و غلبه خریداران بر فروشندگان، شاخص از مقاومت خود عبور کرده و به رشد خود ادامه می دهد.

وی ادامه داد:دلیل دیگر شرایط معاملات امروز آن بود که با توجه به رشد خوبی که در چند روز اخیر در بسیاری از سهم ها رخ داد، انگیزه فروش و شناسایی سود در میان سهامداران افزایش یافته بود. این فروش ها، منجر به عرضه صف های خرید و کشیده شدن قیمت ها به رنج منفی قیمتی و بعضا تشکیل صف فروش در برخی سهم ها شد. هر چند در میانه های بازار، با افزایش نسبی تقاضا در کلیت بازار، شاهد بهبود نسبی شرایط معاملات بودیم.

به گفته این تحلیل گر بازار سرمایه، با توجه به محرک های قدرتمند بازار، به احتمال فراوان شاخص در روزهای آینده از محدوده یک میلیون و 200 هزار واحدی با قدرت عبور خواهد کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1015

به "چرا رشد بورس متوقف شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا رشد بورس متوقف شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید