چین به ماجراجویی دریایی آمریکا واکنش نشان داد

به گزارش نامیت، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، سخنگوی وزارت دفاع چین امروز آدینه، از ورود غیرقانونی ناوشکن آمریکایی جان مک کین به آب های مجمع الجزایر مورد مناقشه پاراسل در دریای چین جنوبی به شدت انتقاد و گفت که این کار بدون اجازه دولت پکن صورت گرفته است.

چین به ماجراجویی دریایی آمریکا واکنش نشان داد

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

در بیانیه وزارت دفاع چین می خوانیم: خواهان توقف فوری چنین اقدامات تحریک کننده ای از سوی آمریکا هستیم و به شدت اوضاع را کنترل می کنیم تا مانع از این گونه عملیات های نظامی در سطوح دریایی و هوایی شویم.

این وزارتخانه همچنین از اتخاذ همه اقدامات لازم برای تضمین امنیت و تمامیت ارضی و همچنین حفظ صلح و ثبات دریای چین جنوبی اطلاع داد.

به گزارش خبرنگاران، آمریکا در ادامه سیاست چرخش به ایندوپاسیفیک و در راستای ممانعت از قدرت یابی چین، به ناامن کردن محیط پیرامونی این کشور به ویژه در آبراه ر اهبردی دریای چین جنوبی روی آورده حال آنکه همزمان جریان های جدایی طلب مناطق تابعه این کشور نظیر هنگ کنگ، تایوان و تبت را نیز تحریک می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 آبان 1399 بروزرسانی: 21 آبان 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1177

به "چین به ماجراجویی دریایی آمریکا واکنش نشان داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین به ماجراجویی دریایی آمریکا واکنش نشان داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید