نشست خبری موگرینی و وزیرخارجه چین با موضوع ایران

به گزارش نامیت، تهران - خبرنگاران - مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در نشست خبری مشترک با وزیرخارجه چین به پرسش های خبرنگاران بین المللی درباره مهمترین مسائل جهانی از جمله توافق هسته ای ایران پاسخ دادند.

نشست خبری موگرینی و وزیرخارجه چین با موضوع ایران

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بروکسل، دیدار فدریکا موگرینی و وانگ یی در حالی برگزار گردید که قرار است وزرای امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا نهم آوریل (بیستم فروردین) در نشستی در بروکسل درباره چین به بحث و گفتگو بنشینند.

در همین ارتباط، وزیر امور خارجه چین نیز در همین چارچوب، صبح امروز وارد بروکسل شد و در نشست امروز روابط چین و اتحادیه اروپا مورد بحث و آنالیز قرار می گیرد.

وزیر خارجه اتحادیه اروپا و وزیر خارجه چین در نشست خبری خود درباره روابط دوجانبه میان اتحادیه اروپا و چین، آماده سازی نشست سران اتحادیه اروپا و چین که در ماه آوریل سال 2019 میلدی در بروکسل برگزار خواهد شد، گفت و گو کردند.

همچنین دو مقام در نشست امروز خود مهمترین مسائل مهم جهانی از جمله توافق هسته ای ایران، افغانستان، آفریقا، کره شمالی، ونزوئلا و مقابله با تروریسم و سرمایه گذاری بحث و گفتگو کردند.

وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست آینده خود که قرار است نهم آوریل برگزار گردد، چین را به اتخاذ سیاست باز مالی در قبال این اتحادیه ترغیب نمایند.

طبق پیش نویس بیانیه مشترک که در شش صفحه تنظیم شده است و باید از سوی چین نیز تایید گردد، پکن و بروکسل در خصوص مشخص فهرست موانع اصلی مبادلات تجاری خود تا فصل تابستان و به منظور مشخص جدول زمانی برای از میان برداشتن این موانع تا سال 2020 توافق خواهند کرد.

طبق این پیش نویس، چین و اتحادیه اروپا درسال 2020 در خصوص توافق سرمایه گذاری دو جانبه و پس از 10 سال مذاکره به جمع بندی دست خواهند یافت.

با تور چین همراه بشید.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 150

به "نشست خبری موگرینی و وزیرخارجه چین با موضوع ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست خبری موگرینی و وزیرخارجه چین با موضوع ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید