اعتراضات برای برکناری پاشینیان در ارمنستان

به گزارش نامیت، اعتراض علیه نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان به دلیل توافق در آتش بس در مناقشه قره باغ از دیروز (دوشنبه) در ایروان پایتخت این کشور از سرگرفته شده است، معترصان خواستار برکناری وی و تشکیل دولت جدید هستند.

اعتراضات برای برکناری پاشینیان در ارمنستان

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به نقل از رسانه های محلی ارمنستان، به دنبال پیامد بحران آتش بس در قره باغ اعتراضات از دیروز در ایروان شروع شده است و آرمن سارکیسیان رئیس جمهوری این کشور هم که طی دو روز گذشته برای رایزنی با ارمنی های ساکن روسیه وارد این کشور شده بود، به منظور آرام کردن اوضاع خواستار استعفای نخست وزیر شده است.

مخالفان دولت ارمنستان خواستار استعفای پاشینیان از سمت خود شده و همچنین خواستار خروج این کشور از توافقنامه صلح قره باغ هستند، چون به گفته آنها این توافق مغایر با مصالح و منافع ارمنستان است. آنها می گویند که باید در کشور دولت وفاق ملی تشکیل گردد.

رسانه های روسیه نیز گزارش دادند، شماری از مخالفان دولت ارمنستان خواستار استعفای پاشینیان از مقام نخست وزیری این کشور هستند.

رییس جمهوری ارمنستان دو روز پیش برای ملاقات با نمایندگان جامعه ارامنه روسیه به مسکو سفر کرد و با شماری از آنها درخصوص بحران بوجود آمده در مناقشه قره باغ رایزنی کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که مخالفان پاشینیان نخست وزیر ارمنستان، در کوشش بودند که خیابان مرکزی ماشتوتس در ایروان را مسدود نمایند و به دنبال آن شماری از معترضین سوار بر خودروهای پلیس شدند و شعار نیکول خیانتکار است، سردادند.

به ابتکار روسیه، روز دهم نوامبر (19 آبان) سندی برای تحقق آتش بس کامل و برطرف تمام خصومت ها در منطقه درگیری قره باغ به امضای علی اف، پاشینیان و پوتین رسید و ارتش روسیه وظیفه صلحبانی و تحقق آتش بس را به عهده گرفت. این توافقنامه با اعتراض ارمنی ها روبرو شد.

روسیه در چارچوب توافق با ارمنستان و جمهوری آذربایجان، واحدهای صلحبانی خود را در قالب حدود دو هزار نیرو به همراه تجهیزات به قره باغ اعزام و 23 پست دیده بانی نیز در این منطقه تاسیس نموده است. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1228

به "اعتراضات برای برکناری پاشینیان در ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات برای برکناری پاشینیان در ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید