امروز؛ بارش باران در 6 استان ، ورود سامانه بارشی تازه به کشور ، شروع دوباره بارش ها در 12 استان

به گزارش نامیت، سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی نو به کشور طی روز چهارشنبه هفته جاری و بارش باران و برف، رعد و برق و وزش باد اطلاع داد.

امروز؛ بارش باران در 6 استان ، ورود سامانه بارشی تازه به کشور ، شروع دوباره بارش ها در 12 استان

به گزارش خبرنگاران، سازمان هواشناسی در آخرین پیش بینی ها از شرایط جوی کشور گفت که امروز (شنبه ) در خراسان رضوی، شرق خراسان شمالی ، سمنان و یزد و شمال استان های کرمان و خراسان جنوبی بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد. در ارتفاعات بارش برف رخ می دهد و در دامنه های جنوبی البرز، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد انتظار می رود.

یکشنبه در غالب منطقه ها کشور آسمان صاف است و در شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در شهرهای مرزی وزش باد رخ می دهد.

با گذر موج تراز میانی جو از جنوب کشور، دوشنبه در خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، جنوب همدان و مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب اصفهان، شمال بوشهر و فارس و بعلاوه در ارتفاعات البرز مرکزی بارش رخ می دهد.

روز سه شنبه در شمال فارس و کرمان، غرب یزد، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد بارش ادامه خواهد داشت و در دامنه های زاگرس مرکزی و شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می دهد.

چهارشنبه در اصفهان، یزد، کرمان خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان ابرناکی و بارش پراکنده انتظار می رود و با ورود سامانه بارشی به غرب کشور بارندگی در کل نوار غربی کشور شروع می گردد.

پنجشنبه گستره فعالیت این سامانه علاوه بر نوار غربی کشور، دامنه های جنوبی البرز را نیز فرامی گیرد و به تدریج اندازه بارندگی در جنوب غرب کاهش می یابد. بعلاوه در این روز، با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، ابرناکی و بارش باران در سواحل شمالی پیش بینی می گردد.

طی روزهای شنبه و یکشنبه سواحل شمالی و شمال غرب و یکشنبه و دوشنبه در دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق روند افزایش نسبی دما پیش بینی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 اسفند 1401 بروزرسانی: 20 اسفند 1401 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 2148

به "امروز؛ بارش باران در 6 استان ، ورود سامانه بارشی تازه به کشور ، شروع دوباره بارش ها در 12 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز؛ بارش باران در 6 استان ، ورود سامانه بارشی تازه به کشور ، شروع دوباره بارش ها در 12 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید