انتخاب طرح مدیریت بحران تهران به عنوان طرح برتر جایزه بین المللی گوانجو

به گزارش نامیت، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از انتخاب طرح سند کاهش خطرپذیری بلایا در محلات شهر تهرانبه عنوان طرح برتر و شایسته تقدیر در پنجمین دوره جایزه بین المللی گوانجو اطلاع داد.

انتخاب طرح مدیریت بحران تهران به عنوان طرح برتر جایزه بین المللی گوانجو

با تور گوانجو یه جذابترین شهر چین سفر کنید، ترکیبی از مدرنیته و سنت چینی که در یکجا جمع شده اند.

به گزارش خبرنگاران رضا کرمی محمدی در این باره گفت: با اعلام نتایج اولیه پنجمین دوره جایزه بین المللی گوانجو، که یکی از معتبرترین رویدادها در حوزه نوآوری شهری است، طرح سند کاهش خطرپذیری بلایا در محلات شهر تهران در لیست طرح های برتر و شایسته تقدیر جشنواره نهاده شد.

وی اضافه نمود: در این دوره 273 طرح از 175 شهر و 60 کشور ارسال شده بود که از میان تمام طرح های ارسالی از ایران طرح سند کاهش خطرپذیری بلایا در محلات شهر تهران، در لیست طرح های برتر و شایسته تقدیر این جشنواره نهاده شد و در مجموع 45 طرح در این جشنواره شایسته تقدیر شناخته شد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: این جایزه دنیای مورد حمایت شهر گوانجو چین، سازمان شهرهای متحد و دولت های محلی (UCLG) و سازمان کلانشهرهای مهم دنیا (Metropolis) و همچنین همکاری شبکه دنیای دولت های محلی حامی پایداری (ICLEI) و گروه شهرهای C40 واقع شده است.

کرمی محمدی توضیح داد: هدف از برگزاری این رویداد دنیای، معرفی سیاست های نوآورانه، پروژه ها و مدل های تجاری و سایر فعالیت های مرتبط با شهرها با تأکید بر اهمیت نوآوری در بخش دولتی و رهبری محلی در جهت تقویت تاب آوری چند جانبه شهری بویژه در زمینه اجتماعی ، مالی و زیست محیطی است. همچنین تحقق اهداف چندجانبه توسعه پایدار و ایجاد انگیزه در شهر ها و دولت های محلی برای به اشتراک گذاری،تبادل دانش و آموختن از دستاوردهای یکدیگر از دیگر اهداف آن بشمار می آید.

به گزارش سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در تشریح سند کاهش خطرپذیری بلایا در سطح محلات تهران اضافه نمود: این طرح با تمرکز بر سه مخاطره مهم تهران یعنی زلزله، سیل و زمین لغزش، شناسایی و نقشه آن ها برای بلوک های جمعیتی تهیه شده است. در این نقشه ها شرایط آسیب پذیری بلوک های جمعیتی محلات در پنج گروه آسیب پذیری جمعیتی، اجتماعی - مالی، دسترسی، زیرساخت و زیرساخت لرزه ای شناسایی و با وزن های مختلف محاسبه شده و با ترکیب آسیب پذیری و مخاطرات شناسایی شده ، ریسک نهایی به صورت نسبی در بلوک های مختلف آماری در محله برآورد می گردد. در نهایت تصمیمات و راهکارهای عملی برای کاهش ریسک اتخاذ و جهت اجرا به شهرداران مناطق 22 گانه ابلاغ شده است. این پروژه به صورت محله محور، با همکاری سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه مدیریت بحران و نیز نهادهای اجرایی در سطح منطقه، برگزاری نشست های همفکری و مشارکتی با ذی نفعان محلی تدوین شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1407

به "انتخاب طرح مدیریت بحران تهران به عنوان طرح برتر جایزه بین المللی گوانجو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب طرح مدیریت بحران تهران به عنوان طرح برتر جایزه بین المللی گوانجو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید