جلسه گروه 24 به ریاست رییس کل بانک مرکزی ایران برگزار می گردد

به گزارش نامیت، جلسه روسای کل گروه 24 در راستای سلسله جلسات جانبی اجلاس بهاره صندوق بین المللی پول، روز دوشنبه هفته آینده به ریاست دکتر عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی کشورمان به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

جلسه گروه 24 به ریاست رییس کل بانک مرکزی ایران برگزار می گردد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، همچنین عصر امروز جلسه معاونان بانک های مرکزی گروه 24 به ریاست دکتر پیمان قربانی، معاون اقتصادی بانک مرکزی کشورمان به صورت مجازی برگزار گردید. در این جلسه، معاونان بانک های مرکزی گروه 24 درخصوص شرایط اقتصادی کشورهای در حال توسعه در دوره پس از همه گیری ویروس کرونا بحث و گفت وگو کردند.

معاونان بانک های مرکزی کشورهای گروه 24 بر این نکته تأکید داشتند که در دوره پس از همه گیری ویروس کرونا، اقتصاد کشورهای توسعه یافته پیشرفت و بهبود مناسب تری داشته اند اما این امر برای اقتصاد کشورهای در حال توسعه رخ نداده است که مستلزم توجه و اتخاذ تصمیم های ویژه است.

بر همین اساس معاونان بانک های مرکزی کشورهای گروه 24 به منظور برون رفت کشورهای در حال توسعه از این شرایط و تبعات اقتصادی ناشی از همه گیری بیماری کرونا، پیشنهاداتی را طی این جلسه مجازی برای بیانیه نهایی اجلاس ارائه کردند.

از جمله محورهای اصلی طرح شده در این جلسه برای گنجاندن در متن بیانیه اجلاس می توان به چگونگی حمایت سازمان های بین المللی مانند صندوق بین المللی پول و بانک جهانی از اقتصاد کشورهای در حال توسعه، افزایش حجم تسهیلات دهی سازمان های بین المللی به کشورهای در حال توسعه و در نظر دریافت نرخ های بهره پایین برای این تسهیلات و تنفس به وام های قبلی اشاره نمود.

خاطر نشان می گردد معاونان بانک های مرکزی گروه 24 در جلسه امروز خود درباره بندهای بیانیه جلسه روسای کل گروه 24 که روز دوشنبه توسط اعضا به تصویب خواهد رسید، بحث و آنالیز کردند.

لازم به ذکر است گروه 24 به منظور ایجاد هماهنگی و پیشبرد مواضع کشورهای درحال توسعه در قلمروهای پولی و توسعه اقتصادی در اواخر سال 1971 ایجاد شد.

کشور های آرژانتین، برزیل، کلمبیا، اکوادور، گواتمالا، هائیتی، مکزیک، پرو، ترینیداد و توباگو، ونزوئلا، چین، هند، ایران، لبنان، پاکستان، فیلیپین، سریلانکا، سوریه، الجزایر، ساحل عاج، کنگو، مصر، اتیوپی، گابن، غنا، کنیا، مراکش، نیجریه و آفریقای جنوبی اعضای گروه 24 را تشکیل می دهند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1501

به "جلسه گروه 24 به ریاست رییس کل بانک مرکزی ایران برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه گروه 24 به ریاست رییس کل بانک مرکزی ایران برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید