خبرنگاران رفیعی: حذف کمیته ملی المپیک بی سلیقگی و بی تدبیری فدراسیون فوتبال بود

به گزارش نامیت، تهران- خبرنگاران- وکیل بین المللی ورزش گفت: به نظر من حذف کمیته ملی المپیک از عضویت در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال بی سلیقگی عظیم و بی تدبیری از سوی فدراسیون بود.

خبرنگاران رفیعی: حذف کمیته ملی المپیک بی سلیقگی و بی تدبیری فدراسیون فوتبال بود

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

غلامرضا رفیعی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران در خصوص حذف کمیته ملی المپیک از عضویت در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال، گفت: شنیدن این خبر واقعا جای تاسف دارد و تا آنجا که به یاد دارم فیفا هیچ ممنوعیتی را برای عضویت کمیته ملی المپیک در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال اعلام نکرده و حتی از این موضوع نیز استقبال هم کرده است.

حذف کمیته المپیک بی سلیقگی و بی تدبیری فدراسیون فوتبال بود

وی ادامه داد: به خاطر اینکه کمیته ملی المپیک دولتی نبوده، شایسته است که در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال عضویت داشته باشد. من در خصوص عدم عضویت وزارت ورزش با نظر فیفا مخالف نیستم و این موضوع منطبق با قوانین فیفا است اما در خصوص حذف کمیته ملی المپیک به نظر من یک بی سلیقگی عظیم و بی تدبیری از سوی فدراسیون فوتبال انجام شده است.

وکیل بین المللی ورزش توضیح داد: آقایان محترمی که در فدراسیون فوتبال نشسته اند، لطف کنند برای شفافیت اذهان عمومی و برطرف ابهام، مستندی که به موجب آن فیفا مخالف عضویت کمیته ملی المپیک در مجمع انتخاباتی است را منتشر کنند. بعید می دانم هرگز مستندی در این خصوص باشد ولی اگر آقایان سئول نشین مدعی هستند که حذف کمیته ملی المپیک که واقعا صندلی عظیمی در ورزش دارد به خاطر ممنوعیت فیفا بوده است، لطف کنند و همین امروز مستند خود را به اطلاع عموم برسانند.

رفیعی ادامه داد: واقعا باید گفت هر دم از این باغ بری می رسد. آقایان به جای اینکه عالی ترین نهاد غیر دولتی ورزش کشور را در مجمع مشارکت دهند که قطعا موجب قوام و تقویت مجمع و فدراسیون فوتبال است، اقدام به حذف آن کرده اند.

هنوز دیر نشده و فدراسیون فوتبال باید اقدام خود را تصحیح کند

وی اعلام نمود: جالب است که براساس منشور کمیته بین المللی المپیک که فیفا نیز یک عضو آن است، مقام مافوق همه فدراسیون های بین المللی از جمله فیفا بوده و حتی براساس منشور کمیته بین المللی المپیک چنانچه اختلاف میان هر یک از فدراسیون های بین المللی از جمله فیفا به وجود آید، می تواند از فیفا و هر فدراسیون جهانی دیگری به کمیته بین المللی المپیک شکایت نماید. به نظر من هنوز هم دیر نشده است و اگر فیفا رسما با عضویت کمیته بین المللی المپیک مخالفت نکرده است، اقدام خود را تصحیح کند. این امر برازنده فدراسیون فوتبال خواهد بود.

آرای کمیته انضباطی جای نقد و آنالیز بیشتری دارد

وکیل بین المللی ورزش درباره آرای متناقض کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در لیگ برتر، گفت: خوشبختانه تا آنجا که من اخبار آرای کمیته استیناف و مشخص شرایط بازیکنان را دنبال کرده ام، این دو کمیته هر روز آرایی که صادر می کنند زیباتر، مستدل تر و منطبق تر با قوانین بین المللی است. البته ممکن است این دو کمیته نیز گاهی اوقات برداشت هایی داشته باشند که با نظر اینجانب تفاوت داشته باشد اما آرایی که کمیته انضباطی صادر می نماید جای نقد و آنالیز زیادتری داشته و از زیبایی و اتقان کمتری برخوردار است و گاهی اوقات با مشاهده برخی از آرا و تصمیمات به نظر اینجانب تصور می گردد که استقلال آن کمیته کمتر از استقلال کمیته استیناف و کمیته مشخص شرایط است.

وی اضافه کرد: شاید به نظر بخشی از افکار عمومی برخی از آرای کمیته انضباطی تبعیض آمیز به نظر برسد. با کمیته استیناف و مشخص شرایط قوم و خویش نیستم و دشمنی نیز با کمیته انضباطی ندارم. در خصوص کمیته اخلاق نیز دیدگاه هایی دارم و انتقاداتی وجود دارد که در موقعیت دیگری به آنالیز آن خواهم پرداخت.

فدراسیون فوتبال از هزاران عضو دیگر جامعه حقوقی ایران برای عضویت در ارکان قضایی استفاده کند

رفیعی مطرح کرد: آنچه که مهم است این بوده که با نهایت احترام برای اعضای همه کمیته ها، ای کاش قضات محترم شاغل در دادگستری تهران از عضویت در این کمیته ها خودداری کنند و از سایر اعضای جامعه حقوقی کشور برای عضویت در این کمیته ها استفاده گردد تا خدایی نکرده تردید و شائبه ایی در خصوص آنها مطرح نگردد. بالاخره فدراسیون فوتبال در تهران واقع است و قضات دادگستری تهران شایسته است که خود از عضویت در این کمیته ها امتناع کرده و یا اینکه مجمع انتخاباتی و سایر مجامع عمومی فدراسیون فوتبال از هزاران عضو دیگر جامعه حقوقی ایران برای عضویت در ارکان قضایی استفاده کند تا خدشه ایی به استقلال کمیته های قضایی وارد نگردد.

وی اضافه کرد: این نظر نافی آن نیست که از کوشش های جدی قضات محترم دادگستری تهران در ارکان قضایی چشم پوشی کنیم ولی کمیته مشخص شرایط بازیکنان که در آن قضات دادگستری تهران عضویت ندارند نمونه خوب و شایسته ایی برای این امر هستند که نسبتا کارنامه درخشان تری دارند و به قول معروف گمان مبر که به سرانجام رسید کار مغان هزار باده ناخرده در رگ تاک است.

وکیل بین المللی ورزش در سرانجام گفت: سئول نشینان دقت کنند که در دوره ارتباطات، شفافیت را در سرلوحه کار خود قرار دهند و از زحمات آنها تشکر می کنم و امیدوارم که هرروز اقدامات، مصوبات و تصمیمات آقایان سئول نشین منطبق با قوانین بین المللی بوده و جامعه فوتبال ایران برداشت دیگری نکند.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1351

به "خبرنگاران رفیعی: حذف کمیته ملی المپیک بی سلیقگی و بی تدبیری فدراسیون فوتبال بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رفیعی: حذف کمیته ملی المپیک بی سلیقگی و بی تدبیری فدراسیون فوتبال بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید