درگیری مخالفان برلوسکونی و پلیس ایتالیا در بولونیا

به گزارش نامیت، در حالی که برلوسکونی فعالیت های سیاسی خود را از سر گرفته، مخالفان وی طی تظاهراتی در شهر بولونیا با پلیس درگیر شدند.

درگیری مخالفان برلوسکونی و پلیس ایتالیا در بولونیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل نامیت به نقل از رویترز، روز یکشنبه خیابانهای شهر بولونیا در ایتالیا شاهد درگیری بین نیروهای پلیس و مخالفان راستگراها بود.

سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر اسبق ایتالیا به همراه ماتیو سالوینی، دبیر حزب لیگ شمال یا لگا نورد از هوادارانشان دعوت نموده بودند که در این روز به خیابان بیایند، اما مخالفان خیابانها را پر کردند و با پلیس درگیر شدند.

شهر بولونیا، شهری است که به طور سنتی چپگراها در آن قدرت دارند و معترضان می گویند که برنامه ریزی چنین تجمعی در بولونیا اقدامی تحریک آمیز از طرف سیاستمداران راستگرای ایتالیا بوده است.

سالوینی از طرف مخالفان به عنوان سیاستمداری نژادپرست و حامی سیاستهای سختگیرانه علیه مهاجران شناخته می گردد.

ماتیو سالوینی می گوید: این بازگشتی به گذشته و سال 1994 نیست. این بازگشتی به راستاهای قدیمی نیست. راستای جدید با رهبری لیگ شمال شروع شده است. اما این راستا به روی همه ایتالیایی ها باز است، حتی به روی کسانی که از سیاست متنفر شده اند.

معترضان حاضر در این تجمع، نگران بازگشت سیلویو برلوسکونی، نخست وزیر اسبق و مرد قدرتمند سیاست ایتالیا به قدرت هستند.

برلوسکونی رهبری حزب راست میانه فورتزا ایتالیا را به عهده دارد. به عقیده تحلیلگران این اقدام برلوسکونی نشان دادن چراغ سبز به راستگراهای تندروتر در ایتالیا برای به عهده دریافت رهبری ائتلاف راستها است.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 576

به "درگیری مخالفان برلوسکونی و پلیس ایتالیا در بولونیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری مخالفان برلوسکونی و پلیس ایتالیا در بولونیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید