زمان واریز یارانه مهر 1401 معین شد

به گزارش نامیت، پیشتر زمزمه هایی درباره قطع یارانه نقدی از ماه مهر اعلام و گفته شده بود که قرار است یاری معیشتی دولت در قالب کالابرگ واریز گردد. اما حالا سخنگوی دولت اعلام نموده که با توجه به اینکه هنوز زیرساخت های لازم برای پرداخت یارانه به صورت کالابرگ الکترونیکی فراهم نشده است در حال حاضر همین رویه پرداخت یارانه ها بصورت نقدی ادامه خواهد داشت.

زمان واریز یارانه مهر 1401 معین شد

بر این اساس یارانه مهر ماه هم مانند پنج ماه گذشته به صورت نقدی واریز می گردد و سرپرستان خانوار باید منتظر دریافت یارانه 300 و 400 هزار تومانی باشند.

آیا زمان واریز یارانه مهر معین است؟ دولت هنوز هیچ تاریخ رسمی برای واریز یارانه را اعلام ننموده است. اما در ماه های گذشته، این یارانه در تاریخ بیستم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می گردد.

بر این اساس انتظار می رود که در تاریخ بیستم مهر ماه، یعنی روز چهارشنبه یارانه مهر به حساب خانوار ها واریز گردد. زمان واریز یارانه ساعت 24 است و احتمالا واریز آن یک تا دو روز ادامه دارد.

هنوز معین نیست که دولت تا چه زمان قرار است به پرداخت یارانه نقدی ادامه دهد. اما آنچه معین است اینکه زیرساخت های توزیع کالابرگ در ایران هنوز فراهم نیست. وزیر اقتصاد هم اعلام نموده که این طرح لغو نشده و همچنان در دستور کار است.

احسان خاندوزی پیش از این این اعلام نموده بود که دوره آزمایشی پرداخت کالا برگ اجرا شده، اما قرار است در ماه مهر بار دیگر طرحی آزمایشی را در این خصوص داشته باشیم که پس از تعمیم آن به کل کشور برای مردم مسئله ای پیش نیاید و مردم همچنان مراجعه نکنند و شکایت نکنند که دستگاه های خرید همچنان متصل نیست یا در فروشگاه ها امکان خدمات دهی وجود ندارد. به همین علت کار قدری به تاخیر افتاد تا وزارت کار بتواند مرحله نو آزمایشی را انجام دهد و امیدوارم زودتر از انتها سال عملی گردد.

از طرف دیگر خاندوزی ابراز امیدواری نموده که حداقل تا انتها سال کوپن جایگزین کالای نقدی گردد. بر این اساس انتظار می رود پرداخت یارانه نقدی همچنان ادامه داشته باشد.

اما این تنها مانع جایگزینی این دو با همدیگر نیست. مساله این است که مجلس تاکید دارد که در طرح کوپن الکترونیک، هفت قلم کالای اساسی باید با قیمت شهریور 1400 به دست مردم برسد، اما دولت اعلام نموده که امکان چنین کاری وجود ندارد و دولت نمی تواند کالا ها را با قیمت سال قبل به مردم بدهد.

منبع: تجارت نیوز

منبع: فرارو
انتشار: 20 مهر 1401 بروزرسانی: 20 مهر 1401 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 2079

به "زمان واریز یارانه مهر 1401 معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان واریز یارانه مهر 1401 معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید