سازنده زیبای خفته درگذشت

به گزارش نامیت، برنی متینسون قدیمی ترین انیماتور دیزنی در پی یک بیماری درگذشت. وی 87 ساله بود.

سازنده زیبای خفته درگذشت

به گزارش مهر، قرار بود این انیماتور در تابستان پیش رو اولین جایزه خدمت 70 ساله را از دیزنی بگیرد.

متینسون وقتی 6 ساله بود با تماشای پینوکیو به انیمیشن علاقه مند شد و زمانی که دبیرستان را به انتها رساند به شرکت والت دیزنی پیوست و فقط ظرف 6 ماه از اتاق دریافت نامه ها، به کادر سازنده انیمیشن بانو و ولگرد پیوست.

دان هال از کارگردان های دیزنی که برنده جایزه اسکار شده گفت حدود 30 سال این افتخار را داشته که در کنار برنی متینسون برای ساخت انیمیشن هایی از وینی پو گرفته تا قهرمان بزرگ 6 کار کند. وی گفت: من از هنر او شگفت زده شدم، از شوخ طبعی او لذت بردم و شیفته خاطرات او از تاریخ دیزنی بودم. وی از 18 سالگی با رویای کار در استودیوی فراوری انیمیشن دیزنی کارش را آغاز کرد و تقریباً 70 سال هر روز با این رویا زندگی کرد.

متینسون پس از اولین همکاری خود، با مارک دیویس در زیبای خفته و صد و یک دالماسی همکاری کرد و پس از آن با اریک لارسون در مجموعه تلویزیونی دنیای رنگی شگفت انگیز والت دیزنی، شمشیر در سنگ، مری پاپینز، کتاب جنگل و اشراف زادگان کار کرد.

متینسون سپس انیماتور رابین هود و انیماتور اصلی وینی پو و ببر شد و سال 1983 انیمیشن سرود کریسمس میکی و سال 1986 کارآگاه بزرگ موش را کارگردانی کرد.

در طول دهه 1990 او در انیمیشن های معاصر دیزنی از جمله علاءالدین، دیو و دلبر، شیر شاه، پوکاهونتاس، گوژپشت نوتردام، تارزان و مولان مشارکت داشت.

متینسون با پروژه های جدیدتر دیزنی نیز همکاری کرد که وینی پو، قهرمان بزرگ 6 و دنیای عجیب از آن جمله اند.

منبع: فرارو
انتشار: 16 اسفند 1401 بروزرسانی: 16 اسفند 1401 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 2146

به "سازنده زیبای خفته درگذشت" امتیاز دهید

1 کاربر به "سازنده زیبای خفته درگذشت" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازنده زیبای خفته درگذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید