شروع پرسپولیس ضعیف تر از چهار دوره قبلی

به گزارش نامیت، ابراهیم شکوری در متن اینستاگرامی اش بعد ازتساوی مقابل نفت مسجدسلیمان نوشت: شرایط پرسپولیس نگران کننده نیست چرا که اگر تیمی در لیگ برتر همه بازی های خانگی اش را ببرد و در بازی های خارج از خانه هم تن به تساوی دهد، می تواند قهرمان شود. از این رو با فرمولی که شکوری ارائه داده با 45 امتیاز حاصل از برد های خانگی و 15 امتیاز دیدار های خارج از خانه می توان به امتیاز 60 رسید که ظاهراً برای قهرمانی کافی است، اما برخی می گویند این تعداد امتیاز برای قهرمانی کافی نیست.

شروع پرسپولیس ضعیف تر از چهار دوره قبلی

یک فرمول دیگر، اما برای قهرمانی وجود دارد که می گوید چنانچه تیمی بتواند میانگین دو امتیاز از هر بازی اش بگیرد می تواند قهرمان باشد که با فرمول شکوری تقریباً مطابقت دارد چرا که اگر تیمی 60 امتیاز بگیرد دقیقاً دو امتیاز از هر بازی به صورت میانگین دشت کرده است.

معمولاً باشگاه هایی که برای قهرمانی می جنگند، آمارعملکرد تیم شان را در مقاطع 5 هفته ای می سنجند و معتقدند اگر تیم شان از هر 5 هفته 10 امتیاز بگیرد، در راستا درستی قرار گرفته است. در حال حاضر پرسپولیس از سه بازی اول خود 5 امتیاز گرفته و در دو بازی خود باید برنده باشد که اگر اینگونه باشد 11 امتیازی شده و از 10 امتیاز لازم در 5 بازی اول هم عبور خواهد کرد، اما اگر حتی یک بازی را ببرد و یکی را مساوی کند برای میانگین قهرمانی کم آورده است.

پرسپولیس در چهار فصلی که قهرمان شد به ترتیب 66، 64، 61 و 67 امتیاز به دست آورد، اما در سرانجام هفته سوم هر چهار فصل گذشته شرایطی بهتر از این فصل داشت. پرسپولیس در لیگ شانزدهم از سه بازی 7 امتیاز گرفته بود، در لیگ هفدهم 9 امتیاز جمع کرده بود، در لیگ هجدهم 7 و در لیگ نوزدهم 6 امتیاز در سرانجام هفته سوم داشت.

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1278

به "شروع پرسپولیس ضعیف تر از چهار دوره قبلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع پرسپولیس ضعیف تر از چهار دوره قبلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید