شیوه امحا زباله های کرونایی بیمارستان ها ، آهک پاشی چند مرحله ای

به گزارش نامیت، معاون فنی محیط زیست تهران درباره شیوه امحا پسماندهای بیمارستان ها مخصوصا بیمارستان های تعیین نگهداری بیماران کرونایی توضیحاتی داد.

شیوه امحا زباله های کرونایی بیمارستان ها ، آهک پاشی چند مرحله ای

به گزارش خبرنگاران به نقل از میزان، مهرداد کتال محسنی معاون فنی محیط زیست تهران درباره شیوه امحا پسماندهای بیمارستانها مخصوصا بیمارستان های مشخص نگهداری بیماران کرونایی گفت: در این شرایط وزارت بهداشت بر اساس ضوابط دفع اصولی و امحا زباله های بیمارستانی و پسماندهای پزشکی موظف است برای شرایط ویژه و خاص که یک بیماری اپیدمی می گردد و شرایط ویژه ای حاکم می گردد زباله های پزشکی مربوطه را در قالب آن پروتکل امحا کند.

  • آهک پاشی چند باره در آراد کوه بر روی زباله های کرونایی

کتال محسنی در ادامه بیان نمود: جلسه ای را با حضور دانشگاه های علوم پزشکی و سازمان مدیریت پسماند تشکیل دادیم و مقرر شد پسماندهای پزشکی بیمارستانهای مشخصی که برای مداوا و پیشگیری بیماری کرونا انتخاب شدند به صورت ویژه و خاص جدا از سایر پسماندها جمع آوری گردد و این پسماندها به صندلی دفع پسماندهای بیمارستانی تهران (قسمتی از آراد کوه) منتقل نمایند و آنجا به صورت ویژه دفع شوند. مثلا اگر سایر پسماندهای بیمارستانی را یکبار آغشته به آهک می کردند و هم اکنون لایه ایزالیسیون زیر را محکم تر و دقیق تر انجام دهند و دو تا سه لایه آهک پاشی گردد و روی این زباله ها هم به همین صورت دو تا سه بار آهک پاشی انجام گردد.

معاون فنی محیط زیست تهران در ادامه گفت: این پسماندها باید جدا از سایر پسماندهای بیمارستانی امحا شوند.

  • شیوه امحا زباله های خانگی کرونایی

کتال محسنی در ادامه درباره بیمارانی که در منازل نگهداری و قرنطینه شده اند و شیوه امحا زباله های آنها نیز گفت: به دلیل اینکه بعضی از بیماران مبتلا به کرونا در منازل و یا سایر مراکز نگهداری می شوند و یا افرادی که مبتلا هستند ولی از ابتلای خود به کرونا اطلاع ندارند پسماندهای آنها از جمله ماسک دستکش و دستمال ها باید در نایلکس مخصوص ریخته گردد و درب آنها به خوبی گره زده گردد.

  • تمام زباله ها در آراد کوه باید امحا شوند/ بازیافت صورت نمی گیرد

معاون فنی محیط زیست در ادامه در پاسخ به این سوال که این زباله ها هم بلاخره با سایر زباله ها در آراد کوه مخلوط می گردد چه تدبیری برای جلوگیری از این امر اندیشیده شده است نیز گفت: در این زمینه با توجه به اینکه وقتی این زباله ها داخل مخازن زباله برود با سایر زباله ها مخلوط می گردد در این زمینه پیشنهاد دادم که زباله ها وارد فرآیند امحا زباله های عادی آراد کوه نگردد که در نهایت پسماندها تر تبدیل به کمپوست گردد و در نهایت این تصمیم گرفته شد که تا زمانی که این شرایط خاص بر تهران حاکم است این زباله ها به خط پرداش انتقال داده نگردد و بازیافت و تفکیک و در نهایت تبدیل به کمپوست اتفاق نیفتد و همه این زباله ها به صورت ویژه امحا بگردد.

کتال محسنی اظهار کرد: امکان تفکیک زباله ها وجود ندارد و حتی امکانات شهرداری هم کامل نیست که این زباله ها از مبدا یعنی منازل مردم به صورت مجزا و اصولی تفکیک و منتقل کند.

  • امحا زباله ها نیز به صورت ویژه تا حاکم بودن شرایط فعلی

وی در ادامه گفت: پیشنهاد ما این است تا زمان حاکم بودن این شرایط ویژه امحا زباله ها نیز به صورت ویژه دیده گردد. ضد عفونی مخازن و آموزش لازم به افرادی که این زباله ها را جمع آوری می نمایند دیده شده و امیدواریم که دستگاه هایی که وظیفه اجرایی دارند این مسائل را رعایت نمایند تا تبعات آن به حداقل ممکن برسد.

  • زباله سوزهای مخصوص و استاندارد برای امحا زباله های کرونایی نداریم

معاون فنی محیط زیست تهران در ادامه درباره شیوه سوزاندن این زباله ها گفت: بحث سوزاندن این پسماندها مطرح نیست چون با سوزاندن این پسماندها بحث آلودگی هوا پیش می آید و زباله سوزهای مخصوص و استاندارد برای این کار در کشور وجود ندارد. از سایر اندیشمندان و صاحب نظران درخواست می کنیم که هر نظری در این رابطه دارند ارائه دهند تا این مشکل را حل کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 806

به "شیوه امحا زباله های کرونایی بیمارستان ها ، آهک پاشی چند مرحله ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شیوه امحا زباله های کرونایی بیمارستان ها ، آهک پاشی چند مرحله ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید