صادرات پمپ آب ایرانی به ایتالیا

به گزارش نامیت، علی توسطی اضافه کرد: صنعتگران داخلی طی سال های اخیر در حوزه فراوری الکتروپمپ ها، کفکش ها، لجن کش ها و انتقال سیالات قدم های بلندی در کشور برداشته اند.

صادرات پمپ آب ایرانی به ایتالیا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش تجارت نیوز، وی در ادامه پیشرفت صنعت فراوری پمپ های آب در کشور را قابل توجه و رو به جلو دانست و گفت: صادرات این کالا برای نخستین بار در طول تاریخ توسط یک شرکت ایرانی به ایتالیا خود شاهدی صادق بر این مدعاست.

رئیس اتحادیه ماشین آلات کشاورزی، صنعتی و ساختمانی تهران شمن اشاره به اینکه ایتالیا مهد فراوری پمپ آب در جهان است، گفت: رشد و بالندگی این صنعت در کشور مایه بس افتخار و مباهات برای هر ایرانی است.

وی در ادامه ضمن معرفی اتحادیه ماشین آلات کشاورزی، صنعتی و ساختمانی اضافه کرد: این اتحادیه سال 1352 در کشور تاسیس شده است.

توسطی گفت: اتحادیه ماشین آلات کشاورزی طی این سال ها اثرگذاری خوبی در بحث انتقال تکنولوژی و فناوری های مختلف به مملکت داشته است.

وی همچنین تعداد اعضای اتحادیه مزبور را بیش از هزار نفر اظهار داشت و اذعان داشت: این اعضا توامان در بخش توزیع و فراوری تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی در حوزه های مختلف از قبیل آبرسانی، آبیاری، دفع آفات و بیماری ها، مکانیزاسیون و غیره فعال هستند.

رئیس اتحادیه ماشین آلات کشاورزی، صنعتی و ساختمانی تهران یادآورشد: ماشین آلات کشاورزی برای تمامی ممالک جهان واجد اهمیت فراوان است چرا که ایجاد زیر ساخت های امنیت غذایی هر جامعه بستگی به بخش کشاورزی و تجهیز وابسته دارد.

یک عضو اتحادیه ماشین آلات کشاورزی نیز گفت: امنیت غذایی شاخص ترین بحث در حوزه امنیت هر کشوری است.

حمیدرضا نامی اضافه کرد: کشاورزی یکی از افتخار آمیزترین بخش های مالی کشور و همینطور در حوزه تامین امنیت غذایی بسیار نقش آفرین است.

وی در ادامه با بیان اینکه فراوری ماشین آلات کشاورزی در ایران از قدمت بالایی برخوردار است، اظهارداشت: سابقه فعالیت صنعتگران بخش خصوصی در این حوزه به 70 سال می رسد.

عضو اتحادیه ماشین آلات کشاورزی گفت: جدا از این سرمایه گذاری قابل توجهی از سوی دولت طی دوران قبل از انقلاب در حوزه مدنظرانجام گرفته که مجموعه افتخارآمیزی مانند تراکتورسازی تبریز از جمله این موارد است.

وی اضافه کرد: ماشین های کشاورزی به لحاظ تکنولوژی پیچیدگی های صنایع مشابه را نداشته و به همین جهت کالای ایرانی در حوزه ماشین های کشاورزی فاصله تکنولوژی و کیفی بسیار کمی با نمونه های اروپایی خود دارد.

منبع: رادیو اقتصاد

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 15 آذر 1398 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 519

به "صادرات پمپ آب ایرانی به ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات پمپ آب ایرانی به ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید