عربستان، خشم کاربران سعودی از دروغ های مالی دولت

به گزارش نامیت، سخنان دروغین وزیر بخش گردشگری در مورد فقدان بیکاری در استان العلا و همچنین مدیریت ضعیف دولت باعث شده تا بسیاری از بیکاران و جوانان در این استان اعتراض خود را به این شرایط اعلام نمایند.

عربستان، خشم کاربران سعودی از دروغ های مالی دولت

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الواقع السعودی، دروغگویی و فریب یکی از روش های محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و وزرای وی شده است؛ همانطور که احمد الخطیب، وزیر گردشگری عربستان اخیرا ادعا کرد که نرخ بیکاری در استان العلا به صفر رسیده است.

صحبت های الخطیب درباره بیکاری در العلا همزمان با برگزاری سمینار دولتی به مناسبت پنجمین سالگرد راه اندازی چشم انداز 2030 بود که وی به فرصت های شغلی جدید در بخش گردشگری اشاره نمود و به ادعای وی نرخ بیکاری به صفر رسیده است.

وزیر گردشگری عربستان در ادامه ادعا کرد که همه زنان و مردان سعودی که در العلاء جویای کار بودند، در حال حاضر شاغل هستند؛چرا که این استان به دلیل پروژه های گردشگری و تفریحی نئوم و دریای سرخ در عربستان فرصت های شغلی زیادی را ایجاد نموده است.

وی در ادامه سخنان واهی خود گفت: 100 هزار شغل در بخش گردشگری برای بیکاران در استان العلا فراهم کردیم که نرخ بیکاری در این استان را به صفر رساندیم.

الخطیب مدعی شد: از بین یک میلیون شغل اعلام شده در امسال در بخش گردشگری، 15 هزار شغل در سه ماهه اول تکمیل و هزاران دوره آموزشی برای کسانی که مایل به کار در این بخش هستند برگزار شده است که گزارش های رسمی اخیر نشان می دهد نرخ بیکاری در عربستان در حال کاهش است.

صحبت های دروغین وزیر گردشگری عربستان موجب بحث و جدال در شبکه های اجتماعی و همچنین میان زنان و مردان جوان بیکار و فارغ التحصیلان جویای کار العلاء شد و همین امر باعث شد تا آن ها با ایجاد هشتگ هایی وزیر گردشگری را دروغگو خواندند و پاسخ های تندی به حکومت متزلزل محمد بن سلمان و دروغگویی و بی توجهی مسئولان سعودی دادند.

یکی از کاربران توییتری در واکنش به سخنان دروغین وزیر گردشگری عربستان نوشت: بیکاری، بیگانگی مردم منطقه ، تخریب خانه هایشان و گفتن دروغ و سلب آسایش آن ها تا کی؟ دیگر چه چیزی برای ما ملت باقی مانده است؟

یکی از دیگر از کاربران نوشت: خداوند من را کفایت می نماید و او چه خوب یار و یاوری است و عامل هر ظلمی محمد بن سلمان و سعود قحطانی مشاور دربار وی هستند.

حساب کاربری با نام محقق نوشت: بسیاری از افراد بیکار هستند. اگر دوست دارید لیستی از اسامی و مدارک را با اشتیاق فراوان برای شما ارسال می کنیم.

یکی دیگر از منتقدین سخنان وزیر گردشگری گفت: وزیر دروغین باید برکنار گردد و این پاسخی است از طرف جوانان العلا به سخنان دروغین شما .

در ادامه آمده است که وقتی مسلما فردی بازنده و فرومایه در اداره مملکت باشید، هیچ سلاحی به جز دروغ گفتن برای احمق فرض کردن مردم نخواهید داشت و دروغگویی تنها سلاح دولت سعودی است.

حساب کاربری دیگری توضیح داد: چهار سال و پنج ماه و سه روز بی احتیاطی کردم و من در میان جامعه فقیر زندگی و اشتباه می کنم. من به دنبال یک فرصت شغلی هستم ، اما اگر می خواهی مرا شکنجه و مجازات کن.

حساب کاربری با نام فیصل نیز با ایجاد هشتگ وزیر گردشگری و بیکاری گفت: عجیب ترین بیانیه در طول زندگی ام را از زبان این وزیر شنیدم.

با وجود اصلاحات مالی که بیش از دو سال پیش شروع شده و آنگونه که ولیعهد سعودی در مورد چشم انداز خود تبلیغ می کرد، فرصت های شغلی یا توسعه سایر صنایع غیر نفتی توفیق چشمگیری ایجاد نشده است.

جوانان عربستان سعودی که در دانشگاه های آمریکایی، اروپایی و سعودی تحصیل نموده اند، از بیکاری خود و در عین حال حضور مدیران خارجی در این کشور که دارای مدارک تقلبی هستند، ولی در رأس امور قرار دارند، در رنج و عذابند. این در حالی است که وزیر کار سعودی نه تنها در این خصوص هیچ اقدامی انجام نمی دهد بلکه قوانین جدیدی ضد شهروندان سعودی به تصویب رسانده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: namit.ir شناسه مطلب: 1555

به "عربستان، خشم کاربران سعودی از دروغ های مالی دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، خشم کاربران سعودی از دروغ های مالی دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید